Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
23.12.2019 18:21

Elektrownia Ostrołęka C. Energa pożyczy nie więcej niż 340 mln zł

Jest umowa pożyczki Energi z Elektrownią Ostrołęka i Eneą, spółka wyłoży maksymalnie 340 mln zł. Pierwsza transza na 160 mln zł już została przelana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Energa pożyczy Elektrowni Ostrołęka maksymalnie 340 mln zł

Energa podpisała z Elektrownią Ostrołęka i Eneą umowę pożyczki, na podstawie której Energa pożyczy Elektrowni Ostrołęka maksymalnie 340 mln zł - podała grupa w komunikacie, na który powołuje się PAP. Pierwsza transza, w kwocie 160 mln zł, została wypłacona 23 grudnia 2019 r.

"Udzielenie pożyczki stanowi częściowe wykonanie przez Energę swoich zobowiązań z porozumienia z kwietnia 2019 r. zawartego pomiędzy Energą i Eneą w sprawie finansowania budowy Elektrowni Ostrołęka C. Kwota pożyczki zaciągniętej przez Elektrownię Ostrołęka wynosi maksymalnie 340 mln zł i będzie wypłacana w transzach, na uzasadniony wniosek związany z realizacją projektu" - czytamy.

Odsetki od udzielonej pożyczki mają być wyliczane w oparciu o stopę procentową odzwierciedlającą koszt kapitału w sektorze elektroenergetycznym, która będzie aktualizowana na koniec I, II oraz III kwartału 2020 r. Spłata pożyczki ma nastąpić jednorazowo wraz z odsetkami w terminie do 26 lutego 2021 r.

Obejrzyj: Transformacja energetyczna. "Premier mówi innym językiem"

Ponadto, jak podaje PAP, na podstawie umowy pożyczki Energa dokonała warunkowej sprzedaży połowy wierzytelności przysługującej jej z umowy wobec pożyczkobiorcy na rzecz Enei.

Elektrownia Ostrołęka C to 1000 MW blok na węgiel kamienny, którego budowa ma kosztować ok. 6 mld zł brutto. Inwestorem jest spółka Elektrownia Ostrołęka, w której po połowie udziałów mają Energa i Enea. Nowy blok ma zostać oddany do eksploatacji w 2023 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2019

gornikszkoda tych pieniedzy , mozna by wiatraki pobudowac,albo panele. A tak bedziemy ruski wegiel spalac.

23-12-2019

WojtekBrawo...otwarcie elektrownii węglowej w czasach nagonki klimartycznej....

23-12-2019

kielDalej brną w węgiel.

Rozwiń komentarze (28)