Notowania

Prezes PKP Cargo: Transport kolejowy jest beneficjentem wzrostu gospodarczego

- Decydenci muszą o tym pamiętać. Polska rozwija się w tempie 5 proc. rocznie. Jesteśmy największym producentem tego wzrostu. Wzrost produkcji, inwestycje w infrastrukturę, wymiana handlowa zwiększają zapotrzebowanie na przewóz – mówił prezes PKP Cargo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Prezes PKP Cargo twierdzi, że przy dobrej koniunkturze rośnie zapotrzebowanie na przewóz (Fot: olszewski krzysztof)

- Rynek transportu towarów nie zawsze jest polem walki pomiędzy tirami, a koleją. To często jest pole do współpracy. Ponieważ na końcu tego procesu jest klient i jego potrzeby – powiedział prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz, podczas I Kongresu Rozwoju Kolejowego.

Ekspert dodał, że z punktu widzenia klienta należy rozwiązań z tych rozwiązań, które są najbardziej efektywne kosztowo i produktowo.

- W pewnych obszarach kolej ma przewagę. Chodzi np. o dystans, jaki musi pokonać, oraz o masę produktów. Pamiętajmy też, że kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Trzeba mieć też na uwadze koszty alternatywne. Bo coś, co jest tańsze, nie zawsze jest dobre dla gospodarki – wyjaśniał Warsewicz.

Prezes PKP Cargo wyjaśnił również, że rozwój transportu kolejowego w Polsce zależy w największym stopniu od tempa rozwoju gospodarczego.

- Decydenci muszą o tym pamiętać. Polska rozwija się w tempie 5 proc. rocznie. Jesteśmy największym producentem tego wzrostu. Wzrost produkcji, inwestycje w infrastrukturę, wymiana handlowa zwiększają zapotrzebowanie na przewóz – zaznaczył menadżer branży kolejarskiej.

newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: #kolej2023, kongres rozwoju kolei, pkp cargo, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz