Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nbp
28.02.2020 14:06

Prezydent powołał do zarządu NBP Martę Kightley i Piotra Pogonowskiego

Prezydent powołał w skład zarządu Narodowego Banku Polskiego Martę Kightley i Piotra Pogonowskiego. Ma to związek z odejściem Teresy Czerwińskiej oraz upływem kadencji Piotra Wiesiołka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kancelaria prezydenta)
Prezydent uzupełnił skład zarządu NBP (Fot: Igor Smirnow)

W związku z tym, że 1 marca Teresa Czerwińska odchodzi z Narodowego Banku Polskiego, by objąć stanowisko wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) oraz w związku z wygasającą 7 marca kadencją pierwszego wiceprezesa NBP Piotra Wiesiołka, prezydent Andrzej Duda w piątek uzupełnił skład zarządu NBP.

Teresa Czerwińska ma zostać wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Teresa Czerwińska wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego. "Polska zgłosiła bardzo dobrego kandydata"

Marta Kightley obejmie stanowisko pierwszego zastępcy prezesa NBP. W 2006 roku uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych, a następnie w 2015 roku doktora habilitowanego nauk ekonomicznych. Obecnie jest zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego warszawskiej SGH.
W latach 2007-2010 pracowała w służbie dyplomatycznej, pełniąc funkcję kierownika wydziału polityczno-ekonomicznego Ambasady RP w Seulu. Od 2016 jest roku jest Członkiem Rady Edukacyjnej NBP. W 2019 roku została laureatką nagrody przyznawanej przez studentów SGH dla najbardziej inspirującego wykładowcy na studium magisterskim.

Teresa Czerwińska została wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Teresa Czerwińska oficjalnie w EBI. Jest nominacja

Pogonowski od lutego 2016 r. do stycznia 2020 r. był szefem ABW. Odszedł ze służby z powodów osobistych. Z wykształcenia jest prawnikiem.
Po zmianach zarząd NBP będą tworzyć: prezes Adam Glapiński, wiceprezes, pierwszy zastępca prezesa Piotr Wiesiołek, wiceprezes Anna Trzecińska, Andrzej Kaźmierczak, Ryszard Kokoszczyński, Paweł Szałamacha, Piotr Pogonowski i Marta Kightley.

Obejrzyj: Koronawirus. Wiceminister ma radę dla Polaków wracających z Włoch

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nbp, teresa czerwińska, adam glapiński, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2020

IrusiaSami Swoi brawo Polsko

28-02-2020

Obserwatornowe pisowskie darmozjady na stanowiskach . PIS rodzina na swoim

28-02-2020

NudaE tam starych dziadów pokazują - pokazać asystentki co rajstopy reklamują... gdzie jest Pixi i Dixi? jakiś taniec na stole by pokazały.....

Rozwiń komentarze (40)