Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Teresa Czerwińska oficjalnie w EBI. Jest nominacja

6
Podziel się

To już oficjalna informacja. Była minister finansów Teresa Czerwińska została wiceszefową Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Poinformował o tym bank w komunikacie.

Teresa Czerwińska została wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Teresa Czerwińska została wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego. (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEpCWSGd

Była minister, a obecnie członek zarządu NBP Teresa Czerwińska od pierwszego marca obejmie stanowisko wiceszefowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Informowaliśmy w money.pl w środę wieczorem. Teraz bank oficjalnie potwierdził tę informację.

bEpCWSGf

- Polska na stanowisko wiceprezesa EBI zgłosiła bardzo dobrego kandydata, dlatego liczymy, że pani prof. Teresa Czerwińska uzyska poparcie poszczególnych państw - powiedział money.pl rzecznik resortu finansów Paweł Jurek. - Procesem wyboru wiceprezesa zarządza EBI, który będzie komunikował zakończenie procedur - dodał.

Miejsce w zarządzie Banku zwolniło się po tym jak Wielka Brytania opuściła struktury Unii Europejskiej.

bEpCWSGl

Sam Europejski Bank Inwestycyjny jest działającą w Luksemburgu instytucją, która gwarantuje lub udziela pożyczek podmiotom zarówno prywatnym, jak i publicznym z państw-akcjonariuszy UE. Podstawowym celem władz EBI jest dążenie harmonijnego rozwoju europejskiej wspólnoty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpCWSGG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
miki
rok temu
w pis wszystko sie kreci wokol stanowisk co jeden to madrzejszy
Mietek
rok temu
Byly minister Emil Wąsacz ustawił się najlepiej. Od roku 1997 do sierpnia 2000 sprawował urząd Ministra Skarbu Państwa. Od października 2000 r. Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny STALEXPORT. Facet jest postawiony przed Trybunał Stanu i na razieu nic nie zrobili. Także nie tylko ministrowie PiS miękko lądują po skończonej kadencji.
PRAWDA
rok temu
BRAWO ,, GRATULACJE,,,
bEpCWSGH
pisowiec
rok temu
Swoich należy ustawić!!! Pisowa horda potrafi robić kasę!!! Potrafią okradać naród!!! Razem z tymi w czarnych kiecach doprowadzą nasz kraj do ruiny!!!
BEZMUZGŁOWOWA
rok temu
CO TA BRZYDOTA TAM ZROBI. PODA SIĘ DO DYMISJI ?