Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pride of Poland 2020. Słynna aukcja rusza w weekend

2
Podziel się:

Pula nagród sięgnie miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400 tys. zł. Z

W piątek rozpocznie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi.
W piątek rozpocznie się 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. (Flickr)
bFeXKeRN

Już od piątku będzie można zobaczyć aż 150 koni czystej krwi arabskiej. Od 7 do 10 sierpnia 2020 r. na terenie Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się bowiem 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Zwieńczą go 51. Aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale.

Pula nagród sięgnie 1 miliona złotych. Na kwoty gwarantowane dla hodowców pięciu najlepszych koni w swoich klasach przeznaczono 400 tys. zł.

Zobacz także: Obejrzyj też: Stadnina w Janowie Podlaskim. Minister tłumaczy niskie ceny koni
bFeXKeRP

Dodatkowo najbardziej urodziwe ogiery i klacze będą nagradzane za zdobycie poszczególnych miejsc. Hodowca najpiękniejszego konia pokazu (Best in Show) otrzyma nagrodę w wysokości 70 tys. zł. W ubiegłym roku aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale zamknęły się kwotą 1 mld 724 mln euro.

"Podczas tegorocznego święta w Janowie Podlaskim pojawią się znani i lubiani aukcjonerzy: Frederick de Backer i Eryk Blaack. Nad pokazami będzie czuwać profesjonalne międzynarodowe jury" - zapowiadają organizatorzy.

bFeXKeRV

Tegoroczna edycja będzie jednak szczególna. Aukcja odbywać się będzie bowiem w warunkach pandemii. Jeszcze w czerwcu prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk obawiał się, że spadające ceny ropy i pandemia COVID-19 mogą przełożyć się na mniejsze zainteresowanie aukcją koni arabskich Pride of Poland.

Jak podkreślał w rozmowie z ISBNews, w związku z pandemią będzie sporo ograniczeń dotyczących zarówno widzów jak i uczestników aukcji. Dostępnych było jedynie 50 wejściówek w cenie 200 zł każda.

- To jest debiutanckie dla nas wszystkich. Nigdy nie organizowaliśmy imprezy w tak wyjątkowych okolicznościach - powiedział Chalimoniuk. Wydarzenia będzie można śledzić w internecie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeXKeSq
KOMENTARZE
(2)
cynik
rok temu
"W ubiegłym roku aukcja Pride of Poland oraz Summer Sale zamknęły się kwotą 1 mld 724 mln euro". Nieźle licząc nawet po 100 000 euro za konia to wysprzedano nawet te na biegunach.
Rechot
rok temu
Rusza akcja "shame of Poland"-proud of PiS