Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Printweek: Brytyjskie paszporty po brexicie będą drukowane w Polsce

28
Podziel się:

Nowe brytyjskie paszporty w razie wyjścia Zjednoczonego Królestwa będą drukowane w Polsce – donosi portal printweek.com. Tę informację przekazała Louisa Bull ze związku zawodowego Unite.

Brytyjczycy mają mieć paszporty drukowane w Polsce
Brytyjczycy mają mieć paszporty drukowane w Polsce (WP.PL, Bartosz Wawryszuk)

To, że nowe niebieskie brytyjskie paszporty będą drukowane w Polsce wyszło na jaw, gdy największa na świecie i jedna z najstarszych drukarni dokumentów i papierów zabezpieczonych De La Rue będzie musiała zwolnić kilkaset osób.

Do konsultacji na temat zwolnienia 170 osób z fabryki w Gateshead w związku z utratą kontraktu na druk zagranicznych bankontów włączyli się związkowcy. I to właśnie przedstawicielka Union Louisa Bull powiedziała, że kolejne 100 osób może stracić pracę jesienią. Powodem ma być przyznanie wartego 490 milionów funtów kontraktu na drukowanie nowych postbrexitowych paszportów francuskiej firmie Gemalto.

- Większość europejskich krajów traktuje druk dokumentów jako sprawę bezpieczeństwa narodowego i wykonuje go u siebie - krytykował Bull po czym atakowała Francuzów za przekazanie kontrkatu Polakom.

Oglądaj też: Brexit. "Brytyjska gospodarka jest w szoku"

- Ostateczną ironią tej sytuacji jest fakt, że Gemalto outsourcuje druk btytyjskich paszportów do polskiej firmy – mówiła Bull.

Choć Gemalto i brytykjske Home Office odmówiły skomentowania tej sprawy, nie jest tajemnicą, że francuska firma posiada w Tczrewie drukarnię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Zamaskowany M...
3 lata temu
Już z szacunku do czytelników ktoś mógłby sprawdzać te teksty. Rozumiem jedną przeoczoną literówkę, ale kilka i to jeszcze po sobie?
WIG
3 lata temu
outsorcuje ???? NIE MA TAKIEGO SLOWA W SLOWNIKU JEZ.POLSKIEGO
szmal
3 lata temu
"krytykował Bull po czym atakowała Francuzów" - a ten Bull to on, ona czy jakie LGBT?
jaca
3 lata temu
francuska firma posiada w Tczrewie drukarnię.
pl
3 lata temu
CO TO JEST kontrkat?
...
Następna strona