Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit. Unia znika z paszportów brytyjskich

Do obiegu wchodzą nowe wzory paszportów brytyjskich. Z okładki znikają słowa "European Union". Po faktycznym opuszczeniu Unii Europejskiej mają zmienić również kolor.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Value Stock Images/East News)
Na Wyspach obowiązują już dwa rodzaje paszportów, a być może przybędzie kolejny wzór. (Fot: Value Stock Images/East News)

Nowy brytyjski paszport już wyprowadził Zjednoczone Królestwo z Unii Europejskiej. Wzór, który właśnie wchodzi do obiegu pozbawiony jest unijnych symboli – pisze "Gazeta Wyborcza".

To jednak nie koniec zmian, bowiem Wielka Brytania zamierza powrócić do niebieskich paszportów, czyli takich jakie obowiązywały przed podpisaniem traktatu z Maastricht.

Na razie na Wyspach obowiązują czerwone paszporty. Jednak, jak wskazuje "Wyborcza", niebieskie dokumenty mają być wydawane w kolejnych miesiącach.

Tym czasem chaos związany z opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię trwa. Nikt na dobrą sprawę nie wie jak będzie wyglądał brexit, ani nawet czy do niego w ogóle dojdzie.

Obejrzyj: Biała księga Brexitu. Theresa May pokazała, jak widzi wyjście jej kraju z Unii:

Wielka Brytania ma do 12 kwietnia zdecydować, czy zamierza opuścić Wspólnotę bez umowy, realizując scenariusz tzw. twardego brexitu, czy będzie prosić Brukselę o długoterminowe odłożenie wystąpienia z UE.

Premier Theresa na tę chwilę May widzi dwie drogi: odejście z umową albo wcale. W piątek Theresa May napisała do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska list z prośbą o wydłużenie procesu wyjścia z Unii Europejskiej do 30 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2019

melaniatylko UE zależy by.. ich siłą, szantażem i straszeniem zmusić do zmiany zdania! ludzie już zdecydowali...i trzeba to przyjąć, zacisnąć pasa i mądrze … Czytaj całość

08-04-2019

piotr12345Tak , tak ... niech przygotują sobie też miejsce na wizy do krajów europejskich i mentalnie na oczekiwanie w kolejkach na lotniskach i przejściach … Czytaj całość

08-04-2019

zwykły2Anglicy, zacznijcie myśleć. Osobno i Wam będzie gorzej, i nam.

Rozwiń komentarze (8)