Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Brexit. Unia znika z paszportów brytyjskich

8
Podziel się

Do obiegu wchodzą nowe wzory paszportów brytyjskich. Z okładki znikają słowa "European Union". Po faktycznym opuszczeniu Unii Europejskiej mają zmienić również kolor.

Na Wyspach obowiązują już dwa rodzaje paszportów, a być może przybędzie kolejny wzór.
Na Wyspach obowiązują już dwa rodzaje paszportów, a być może przybędzie kolejny wzór. (Value Stock Images/East News, Value Stock Images/East News)
bDXOUsoR

Nowy brytyjski paszport już wyprowadził Zjednoczone Królestwo z Unii Europejskiej. Wzór, który właśnie wchodzi do obiegu pozbawiony jest unijnych symboli – pisze "Gazeta Wyborcza".

To jednak nie koniec zmian, bowiem Wielka Brytania zamierza powrócić do niebieskich paszportów, czyli takich jakie obowiązywały przed podpisaniem traktatu z Maastricht.

bDXOUsoT

Na razie na Wyspach obowiązują czerwone paszporty. Jednak, jak wskazuje "Wyborcza", niebieskie dokumenty mają być wydawane w kolejnych miesiącach.

Tym czasem chaos związany z opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię trwa. Nikt na dobrą sprawę nie wie jak będzie wyglądał brexit, ani nawet czy do niego w ogóle dojdzie.

Zobacz także: Obejrzyj: Biała księga Brexitu. Theresa May pokazała, jak widzi wyjście jej kraju z Unii:

Wielka Brytania ma do 12 kwietnia zdecydować, czy zamierza opuścić Wspólnotę bez umowy, realizując scenariusz tzw. twardego brexitu, czy będzie prosić Brukselę o długoterminowe odłożenie wystąpienia z UE.

bDXOUsoZ

Premier Theresa na tę chwilę May widzi dwie drogi: odejście z umową albo wcale. W piątek Theresa May napisała do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska list z prośbą o wydłużenie procesu wyjścia z Unii Europejskiej do 30 czerwca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDXOUspu
KOMENTARZE
(8)
Pl
2 lata temu
Kreml i GRU to mają możliwości.... wystarczy zerowac na ludzkich slabosciach i odpowiednio je podkręcić.
Marionett
2 lata temu
Przecież oni nie wyjdą. Robią sztuczny hałas żeby cos ukryć przed całym światem . Nie wiem o co chodzi ale to jest wszystko robione po to żeby ludzie o czymś się nie dowiedzieli . Za pare lat może dowiemy się co było przyczyna
Pol
2 lata temu
Wybór jest prosty, ale nie dla Brytyjczyka.
bDXOUspv
London
2 lata temu
I bardzo dobrze. Precz z Eurokolchozem.
melania
2 lata temu
tylko UE zależy by.. ich siłą, szantażem i straszeniem zmusić do zmiany zdania! ludzie już zdecydowali...i trzeba to przyjąć, zacisnąć pasa i mądrze rządzić tym co pozostanie w kasie, gdy ich nie będzie...