Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Program Money.pl 10.01 | Skumulowana inflacja do 2025 r. może wynieść 42 proc. "Kardynalny błąd NBP"

Jak wyliczał w programie Money.pl Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu, skumulowana inflacja według prognozy Narodowego Banku Polskiego od 2022 do 2025 r. wyniesie blisko 42 proc. To realna cena jaką zapłacimy ze swoich portfeli za długotrwałe tolerowanie przez władze monetarne wysokich poziomów inflacji w Polsce. Wszystko w imię niewywoływania recesji i potencjalnego wzrostu bezrobocia. Zdaniem Jankowiaka jest to jednak "kardynalny błąd" NBP. - W literaturze znajdziemy mnóstwo artykułów mówiących, że dla gospodarki większym kosztem jest tolerowanie wysokich cen, niż krótkotrwałe zmiany dynamiki PKB - mówił i ostrzegał, że taka polityka może skończyć się potencjalnym zagrożeniem już za kilka lat, kiedy ceny się ustabilizują, a Polacy gremialnie ruszą po podwyżki, aby zrekompensować sobie lata wyrzeczeń. Twierdził również, że obniżenie wieku emerytalnego przez PiS było błędne.
0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
KOMENTARZE
(10)
Fakt
2 tyg. temu
Wpuścić PiS na Saharę to w pół roku piachu zabraknie
Nero
2 tyg. temu
Tylko szalency chca rzadzic po okresie PiS.Zostawcie Im jeszcze jedna kadencje a zbankrutuja.Zakonczy sie wreszcie okupacja wiesniawy.
pol
2 tyg. temu
Wywalić pis z rządzenia a do Polski wróci normalność.
woj.
2 tyg. temu
To jednak drzewa nie rosną do nieba?
brawo wy
2 tyg. temu
Eee tam ... czepiacie sie przecież Lotos sprzedano za roczny zysk jaki przynosił ..... I bardzo dobrze .... komu by się chciało cały rok pracować ???? noech się islamiści tym zajmą .... BRAWO Panie Obajtek, BRAWO PIS ... pora na kolejne, PKO, PZU, Orlen itd .... pozbyć się tego w cholere, na co polaką majątek narodowy mają już przecież 500+