Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
NKU
|
aktualizacja

Projekt ustawy budżetowej na stole. Rząd zajmie się nim we wtorek

10
Podziel się:

Projekt ustawy budżetowej na 2022 rok będzie omawiany na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, we wtorek. Prognozy przewidują wzrost PKB.

Projekt ustawy budżetowej na stole. Rząd zajmie się nim we wtorek
Rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej (KPRM, Adam Guz)
bELaYDTp

Informacje opublikowano w poniedziałek na stronie kancelarii premiera. Ustawa budżetowa na 2022 roku będzie przedmiotem dyskusji ministrów już na wtorkowym posiedzeniu.

Według założeń makroekonomicznych do projektu budżetu, które Rada Ministrów przyjęła w czerwcu, przyszłoroczny wzrost PKB ma wynieść 4,3 proc. w porównaniu do 3,8 proc. w 2021 roku.

bELaYDTr

Według założeń makroekonomicznych z końcem 2022 roku stopa bezrobocia w kraju ma wynieść 5,8 proc., przy czym na koniec 2021 roku prognozowane jest 6 proc., a na koniec grudnia 2020 roku prognozy zakładały 6,2 proc.

Zobacz także: Rząd bez Gowina. Jak poradzi sobie biznes? „Był obliczalny i był dobrym partnerem”

Według projektu rządu, średnioroczne ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosną o 3,1 proc. w 2021 roku i 2,8 proc. w 2022 roku.

bELaYDTx

Dodatkowo, polski eksport ma wzrosnąć o 8,8 proc. w 2021 roku w ujęciu realnym, a w 2022 roku o 7,3 proc. Import zaś zwiększy się o 9,4 proc. w 2021 roku i ma wzrosnąć o 7,8 proc w 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELaYDTS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
Gość
2 miesiące temu
Niech uwzględni w budżecie strajk przedsiębiorców trwający kilka miesięcy kiedy nie będzie wpływów z podatków
Re12
2 miesiące temu
Jaki budżet przecież kasa państwa jest pusta w niej nie ma nic, unia też kasynie da więc co dzielić wpisać wszędzie 0,00 i po podziałem budżetu, no chyba że pisowska zaraza przekażę całe swoje dochody to wówczas starczy im na przekazanie kolejnych 2 mld zł na tvpis.
Beobachter
2 miesiące temu
Na szczęście mamy milion elektryków więc będzie czym wozić tę zwiększoną produkcję. Autostrad co prawda PiS nie buduje bo skupił się na montażu drutu kolczastego. No wszystkiego naraz się nie da. A bez drutu jeszcze by tu jeszcze wjechała dziewczynka z kotem. A przecież kot już jest więc po co drugi?
bELaYDTT
🤡🤡🤡
2 miesiące temu
Ten to kłamie nawet wtedy jak milczy !!!
das
2 miesiące temu
inflacja, coraz większe rachunki, coraz większe podatki, brak realnego wzrostu wynagrodzeń, no chyba że dla sitwy, wszystko po to by ludzie wyzbyli się własności, 2030 w europie będzie cyfrowa komuna