Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Prokuratura na wojnie z Trzaskowskim. Poszło o strefy płatnego parkowania

127
Podziel się:

Prokuratura nie odpuszcza. Właśnie złożyła kolejną skargę do sądu na decyzje stołecznego ratusza. Za pierwszym razem przegrała. Tym razem śledczym nie podoba się m.in. wydłużenie czasu, w którym pobierane są opłaty za parkowanie w centrum miasta.

Prokuratura na wojnie z Trzaskowskim. Poszło o strefy płatnego parkowania
Prokuratura skarży zmiany w opłatach za parkowanie w Warszawie (PAP)

Podwładni ministra Zbigniewa Ziobry są konsekwentni. Składają kolejną skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W pierwszym przypadku (z października ubiegłego roku) Sąd niedawno uznał, że prokuratura nie ma racji i odrzucił skargę.

- Widzę, że prokuratura nie ma kompletnie się czym zajmować, bo co ma prokuratura do rozszerzenia strefy płatnego parkowania? - mówił wówczas w Radiu Zet prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ale to nie zraziło śledczych. Teraz zaskarżył w WSA decyzję, która wydłuża czas pobierania opłat za parkowanie. Do tej pory płacić trzeba było między 8 a 18. Po nowym roku okres ten został wydłużony do 20.

Zobacz także: Warszawa. Nie będzie ulicy Lecha Kaczyńskiego? Trzaskowski tłumaczy swoją decyzję

Zdaniem prokuratury to "naruszenie zasady proporcjonalności". - W skardze wskazano, że znowelizowanie przepisów prawa miejscowego doprowadziło do istotnego podwyższenia opłat należnych za pierwszą, drugą, trzecią, czwartą i kolejne godziny postoju samochodu w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego oraz wydłużenia z 10 do 12 godzin w ciągu doby czasu pobierania opłat za postój pojazdów - poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Droższe będzie również parkowanie na kopercie. Tu stawki wzrosły o około 50 procent.

- Nowa opłata nie powinna tak znacząco odbiegać od opłaty poprzedniej. Zmiana jej wysokości powinna zostać rozłożona w czasie i być dokonywana stopniowo, tak aby możliwym była ocena jej wpływu na kształtowanie przyzwyczajeń osób parkujących pojazdy - informuje prok. Skrzyniarz.

W 2021 roku parkowanie w Warszawie jest znacznie droższe. Zmieniły się nie tylko stawki godzinowe, ale również ryczałtowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(127)
Jan
3 lata temu
Komentarze rodem z TVP INFO pokazują, brak samodzielności myślenia wpisujących. NIkt kto ma kapkę oleju w głowie, nie bierze tych wpisów poważnie, a w języku ludzi młodych jesteście burakami. Błagam Was zamiast słuchać TVP, sięgnijcie po wiarygodną publicystykę
Pat
3 lata temu
Ten laluś powinien spalić się ze wstydu za swoje oszustwa wyborcze. Pan nieszczęście wszystko zrzuca na PIS. Hahaha
Abadon
3 lata temu
W Krakowie tez jest strefa do 20 i to od kilku lat, gdzie jest prokuratura?? Polityczna gra nie ma końca, po za tym to nie jest chyba temat i problem dla tego resortu. ŻAL, ŻENADA, WSTYD.
warszawiak
3 lata temu
a ty PO .TRZASK nigdy w niczym sie nie sprawdziles //niech wreszcie ktos ciebie usadzi..wszystko rujnujesz
konkretny
3 lata temu
Najwięcej do powiedzenia mają ci co nie muszą płacić za parkowanie w stolicy. Przypominam że Trzaskowski podniósł opłaty o połowę i do tego wydłużył czas za jaki doi mieszkańców. To są już złodziejskie wielkości
...
Następna strona