Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Protest Agrounii. Minister rolnictwa: muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną

32
Podziel się

- Nie chcą swoją wiedzą się podzielić. Może dlatego, że tej wiedzy nie mają - ocenił Jan Krzysztof Ardanowski działania rolników, którzy ponownie zablokowali ruch w Warszawie. Tym razem protest Agrounii był legalny.

Przysiek, 03.04.2019. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich".
Przysiek, 03.04.2019. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich". (PAP/Tytus Żmijewski)
bEaewRud

- Uważają, że wszyscy maja na kolanach z nimi rozmawiać, już nawet nie chcą rozmawiać z ministrem rolnictwa - powiedział Ardanowski na konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie o ostatni protest Agrounii.

- Zresztą kilka rozmów z przedstawicielami protestujących przeprowadziłem. Muszę stwierdzić wielką pustkę intelektualną - powiedział minister. - Z przykrością to stwierdzam - dodał.

Szef resortu rolnictwa głośno zastanawiał się, "czy tego typu działania, które mają w jakiś sposób zwrócić uwagę na organizatorów, ale odbywają się w jakiejś przestrzeni, ulic czy autostrad, doprowadzą do przekonania społeczeństwa miejskiego do chłopskich racji".

bEaewRuf
Zobacz także: Obejrzyj: protest rolników. Niezadowolony podszedł do lidera AgroUnii. "Nie macie co robić?!"

- Problemem polskiej wsi jest to, że ludzie niezwiązani z rolnictwem coraz mniej rozumieją z tego, czego wieś się domaga - stwierdził Ardanowski. Ocenił, że dla spełniania postulatów rolników, głównie większych transferów pieniędzy na wieś, "potrzebna jest społeczna akceptacja".

Mianem "hańby" słowa Ardanowskiego o "pustce intelektualnej" ocenił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii, który w środę wziął udział w wielogodzinnym proteście na ulicach Warszawy. - To cham i prostak. To człowiek, który nigdy nie powinien być ministrem - ocenił Kołodziejczak.

bEaewRul

Protest rolników w centrum Warszawy rozpoczął się w środę o godzinie 8 rano. Manifestanci zablokowali Plac Zawiszy.

Protest spowodował ogromne utrudnienia w ruchu. Od około godziny 8, Plac Zawiszy został zamknięty dla ruchu kołowego. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy oraz trasach zarówno autobusów, jak i tramwajów.

bEaewRum

W czasie gdy rolnicy w Agrouni protstowali w Warszawie, minister rolnictwa przebywał w Przysieku koło Torunia, gdzie odbywała się kolejna odsłona cyklu konferencji poświęconych sposobom podniesienia jakości życia mieszkańców polskiej wsi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEaewRuG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(32)
Duszek
2 lata temu
Rzeczywiście, twarz wskazuje jasno na totalną pustkę intelektualną
dobra rada
2 lata temu
Najlepszym protestem dla rolników jest zmniejszenie produkcji w każdym dziale. Mniej sprzedacie ale też mniej wydacie na środki do produkcji rolnej a to na pewno odbije się na gospodarce bo zakupy rolników są ogromne. Przy okazji trochę odpoczniecie a cena na wasze produkty wzrośnie, wiem co piszę.
walek
2 lata temu
No widzie rolnicy i mieszkańcy wsi na kogo żeście głosowali !!! Nie należy słuchać kleru na czas i w czasie wyborów .
bEaewRuH
sołtys
2 lata temu
pustkę intelektualną widać z daleka i pusto pod dachem za wygląd powinien dostać 10 jak można coś takiego trzymać
Ja
2 lata temu
Ten minister co ma zrobić, może ktoś mi powie z kas tą kasę wyciągnąć ?
...
Następna strona