Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Senator KO obezwładniony przez policję

951
Podziel się:

Senator Jacek Bury (Koalicja Obywatelska) został obezwładniony przez policjantów i umieszczony w radiowozie podczas protestu przedsiębiorców w Warszawie. Twierdzi, że pokazywał policjantom legitymację, która zapewnia mu immunitet - bez skutku. Policja twierdzi, że sam wszedł do radiowozu i nie chciał go opuścić.

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Senator KO obezwładniony przez policję
(Facebook.com)

Senator Koalicji Obywatelskiej brał udział w proteście przedsiębiorców w Warszawie. W jej trakcie miał stanąć w obronie jednego z uczestników manifestacji i pytać policję, dlaczego go szarpią. Bury opowiada o wszystkim na filmach opublikowanych na Facebooku. Senator nakręcił je we wnętrzu policyjnego dostawczaka, do którego - jak twierdzi został wepchnięty siłą, wcześniej policjant podciął mu nogi. Zarówno Bury, jak i inne osoby znajdujące się we wnętrzu policyjnego radiowozu twierdzą, że pokazywał on legitymację senatora.

- Ta legitymacja w Polsce nic nie znaczy. Policja wepchnęła mnie do samochodu, pomimo że legitymowałem się, że jestem senatorem RP. Jestem zatrzymany, koledzy też są zatrzymani za to, że się spotkali - mówi wzburzony Jacek Bury w jednym z filmów.

Inne zdanie na ten temat ma Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

- W trakcie naszych działań nie zatrzymano, żadnej osoby posiadającej immunitet. Podkreślamy, że senator wszedł do radiowozu i nie chce go opuścić. W związku z powyższym radiowóz pozostał na Placu Zamkowym - przekazał Marczak money.pl.

Organizatorzy Strajku Przedsiębiorców spodziewają się nawet 10 tysięcy uczestników. Wiadomo już, że nie wesprą ich (w sposób zorganizowany) górnicy, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z wyjazdu do stolicy.

Uczestnicy strajku przedsiębiorców rozpoczęli demonstrację na Placu Zamkowym, chcą następnie przejść przez centrum stolicy m.in. przed Pałac Prezydencki, Sejm i KPRM.

W tej chwili policja blokuje Krakowskie Przedmieście, którym protestujący chcieli dojść pod Sejm. Jedna z grup jest otoczona przez funkcjonariuszy w okolicy kolumny Zygmunta. Według protestujących policja zaatakowała ich gazem. Kilka osób zostało poszkodowanych, przynajmniej jedna została zabrana przez pogotowie, bo straciła przytomność.

- Niestety mamy do czynienia z przypadkami agresji wobec policjantów. W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i gazu - twierdzi Sylwester Marczak z KSP.

Z relacji osób uczestniczących w proteście wynika, że jedna z grup dotarła na ul. Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(951)
rom
4 lata temu
Nie zaszkodziłoby takiego senatora dobrze spałować,aby mu się do końca życia odechciało urządzania burd ulicznych.
HerrFlick
4 lata temu
W trosce o zdrowie obywateli KO/PO nie chciało wyborów 10 maja. W trosce o zdrowie obywateli można było jedna wyprowadzić ludzi na ulice bez maseczek i bez dystansu. Ci ludzie w większości nie prowadzili DG.
Tak się robi
4 lata temu
karierę, szum i zainteresowanie polityczne! Trzeba po manifestacji dać się złapać, ukryć, ze jest się posłem lub senatorem i już afera gotowa. A może i ugrać coś się uda? Uczcie sie młodzi, którzy chcecie zostac politykami jak to się robi!
STULEJOSCORBI...
4 lata temu
NA YOUTUBE JUŻ KRĄŻY FILM, W KTÓRYM WIDAĆ JAK SAM UCIEKŁ DO RADIOWOZU! PO TO BŁAZNY JAKICH MAŁO
buras
4 lata temu
och jaki piekny pejsi,totacy u nas jeszcze sa. kurde i pewnie okradaja polakow i mupuja miewjsca w polityce.
...
Następna strona