Notowania

Protest rolników przed ambasadą USA w Warszawie. Nie chcą amerykańskiej wołowiny

"Wojna o wołowinę", "krystalicznie zdrowe vs hormony w natarciu" takie transparenty pojawiły się przed amerykańską ambasadą w Warszawie tuż przed organizowaną wspólnie z USA Konferencją Bliskowschodnią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: PAP/Paweł Supernak)

Związek Zawodowy Rolników Rzeczypospolitej oraz Polska Federacja Gospodarstw Rodzinnych wspólnie zorganizowali akcję sprzeciwu wobec wprowadzenia na europejski rynek amerykańskiej wołowiny.

Rolnicy są przekonani, że organizowana wspólnie z USA Konferencja Bliskowschodnia, którą kraje arabskie już uznały za wrogą, odbije się na polskim rolnictwie.

Stąd przed budynkiem ambasady pojawiły się m.in. hasła: "Polska-Iran. Szacunek i przyjaźń na zawsze" oraz "Warszawa to stolica Polski, nie Pana ranczo, Panie Pompeo!". Sekretarz stanu USA Mike Pompeo będzie jednym z głównych gości konferencji.

Komisja Europejska kontroluje polskie ubojnie

- Wyrażamy sprzeciw przeciwko wciąganiu narodu polskiego w rozgrywki polityczne USA na Bliskim Wschodzie, służące interesom Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników, kosztem pogorszenia relacji Rzeczpospolitej Polskiej z Państwami Arabskimi – powiedział Wiadomościom Rolniczym Poska Krzysztof Tołwiński z Polskiej Federacji Gospodarstw Rodzinnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2019

JozefTo nie jest Polski rząd,,,, to amerykańskie klauny,, ich polska nie interesuje.

12-02-2019

AniaPrzeciez TVN jest USA a to oni chcą zniszczyć polską wołowine, puścili reportaż o ubojni zamiast powiadomic prokuraturę, halo to jest konkurencja, … Czytaj całość

12-02-2019

TomKiedy proces zbrodniarzy odpowiedzialnych za Holokaust Indian???

Rozwiń komentarze (167)