Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Protesty w Chinach. "Polityka władz wywołuje ferment społeczny i uderza w gospodarkę"

- Protesty w Chinach objęły większość miast i odnoszą się do polityki covidowej władz. Natomiast niemal natychmiast pojawiły się także postulaty polityczne - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Bogdan Góralczyk z Uniwersytetu Warszawskiego. - Uczestnicy protestów robią nagrania, które idą w świat. Były już nawoływania do tego, by Xi Jinping ustąpił i by komunistyczna partia zrezygnowała z władzy. Nie chcemy cesarza – także i takie głosy się pojawiają. Nagminna i wszędzie widoczna policja, obecność kamer i sztucznej inteligencji pozwalają jednak ocenić, że ten chiński bunt społeczny dotyczy tysięcy osób. Gdyby to były miliony, władza miałaby problem. Mimo wszystko jest to sygnał, że polityka zero tolerancji dla COVID-u jest kontestowana i przeciwskuteczna, wywołuje ogromny ferment społeczny i uderza w gospodarkę. Już wiadomo, że zakładanego wzrostu PKB na poziomie 5,5 proc. w tym roku nie będzie, 2 proc. będzie sukcesem. Do tego kapitał zagraniczny...
rozwiń
KOMENTARZE
(30)
oko
rok temu
Panie Góralczyk zajmij się Pan tym co zrobiono i jak postąpiono z protestującymi obywatelami USA w Kongresie. Demokraci się znależli z moralnością Kalego. Powiedz Pan lepiej jak jak to USA wywołało zamieszki w Chinach w 89 i w Hon Kongu i z własnego podwórka. Jak "demokratycznie " potraktowała u nas "władza" strajkujące kobiety? Powiedz Pan lepiej co obecnie dzieje się na Tajwanie po wyborach i kto te wybory wygrał ? Jak na razie wszyscy wody w usta nabrali bo wygrała partia Kłomintangu a wnuk Czan Kajszeka został burmistrzem Tajpej . Ugrupowanie ,ktore chce ponownego przyłączenia Tajwan do Chin.
..........
rok temu
Jaka niedobra ta władza w Chinach. A robi to samo, co władza w innych krajach. Ale wolno krytykować tylko władze w Chinach.
Adi
rok temu
To Ujgurom śnią się zamachy bombowe. Nie do końca informują o co tamci protestują.
66677
rok temu
A u nas przyszla dyktatura posu rozwjia sie w najlepsze
Victor
rok temu
Pamietam jak u nas w Kanadzie obywatele probowali tak protestowac. Trudo wprowadzil stan wyjaktowy. Organizatorzy do wiezienia, reszcie zamrozono konta.
...
Następna strona