Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prywatne szpitale dadzą 1000 łóżek. Nowy pomysł na walkę z Covid-19

"Włączenie prywatnej służby zdrowia do walki z Covid-19" – to najnowszy pomysł ministra zdrowia. Prywatne firmy medyczne przygotują kolejny tysiąc łóżek dla chorych. A będzie ich nawet 15-20 tys. dziennie w przyszłym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Min. Zdrowia Adam Niedzielski (Fot: Zbyszek Kaczmarek)

Pomysł resortu zdrowia nie był wcześniej zapowiadany, z naszych informacji wynika, że dopiero dziś rozpoczęły się konsultacje z przedstawicielami prywatnej służby zdrowia.

Minister Niedzielski potwierdził to na konferencji prasowej - przyznał, że dopiero dziś spotkał się z przedstawicielami branży - Anną Rulkiewicz, prezes Luxmedu i Andrzejem Mądralą, ekspertem Pracodawców RP. Niedzielski zapowiedział, że prywatne firmy medyczne do środy przygotują listę szpitali, w których będzie można uruchomić 1000 nowych łóżek "covidowych".

Koronawirus. Bartosz Arłukowicz: osiągnęliśmy krytyczny punkt pandemii

Prywatne szpitale mają mieć takie same stawki, jakie dziś dostają za pacjentów "covidowych" placówki publiczne.

Eksperci pytani przez wcześniej przez money.pl o to, jak prywatne przychodnie i szpitale miałyby się włączyć w walkę z pandemią, wydawali się zaskoczeni. Do tej pory taki pomysł nie pojawiał się w dyskusji na temat zwalczania Covid-19.

Prywatne przychodnie i szpitale mają w Polsce kilkanaście procent rynku, dwie trzecie ich przychodów generują kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Problem w tym, że prywatne szpitale i przychodnie rzadko kiedy są przygotowane do leczenia pacjentów "covidowych".

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Andrzej Matyja zwrócił w rozmowie z money.pl uwagę na fakt, że prywatna służba zdrowia może zająć się pacjentami "niecovidowymi", by odciążyć placówki publiczne.

Niedzielski dodał, że obecnie mamy w kraju ok. 15 tysięcy łóżek "covidowych". Pojawiały się informacje, iż w przynajmniej niektórych przypadkach te miejsca są tylko na papierze. Zdaniem Niedzielskiego są to obawy nieuprawnione, bo po ministerialnej weryfikacji ta liczba została potwierdzona. W tej chwili zajętych jest 60 proc. z nich - ok. 8 tysięcy.

Minister Zdrowia potwierdził wcześniejsze informacje o zwiększaniu liczby łóżek "covidowych" w szpitalach wojewódzkich oraz powiatowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2020

romenyNie interesuje sie polityką,ale patrząć na to wszystko widze ze ci przynajmniej coś robią zeby to świnstwo zwalczać Bo ci zPO. czy też czerwoni to … Czytaj całość

19-10-2020

KruszonkaTen pomysł mieli już wcześniej politycy opozycji, ale wtedy to nie był "jedynie słuszny pomysł"...

19-10-2020

myszkoJedynym i najgorszym wirusem jaki obecnie grasuje i zabija są politycy.Ich trzeba się bać.

Rozwiń komentarze (417)