Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Przebito tunel na zakopiance. Prace trwają mimo epidemii

42
Podziel się:

W poniedziałek przebito drugą nitkę tunelu na zakopiance, pod górą Luboń Mały. Mimo epidemii koronawirusa budowa trasy S7 wciąż trwa, a pracownicy stosują się do obostrzeń sanitarnych.

Przebito tunel na S7.
Przebito tunel na S7. (PAP, Leszek Szymański)

Pierwszą nitkę tunelu przebito w w październiku 2019 r. W tunelu nadal trwają prace.

Drugą nitkę, przy pomocy materiałów wybuchowych, udało się przebić w poniedziałek.

- Dzisiejsza uroczystość z pewnością cieszy użytkowników dróg nie tylko w Małopolsce, ale również turystów, którzy odwiedzają Podhale i Tatry. Prace budowlane są prowadzone rzetelnie, skutecznie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Liczę, że wszyscy zaangażowani w tę inwestycję staną na wysokości zadania i już w 2021 r. kierowcy będą mogli skorzystać z tunelu pod górą Luboń Mały - powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podkreśla GDDKiA, prace przy budowie nadal trwają, mimo epidemii koronawirusa. Z budowy zeszło tylko kilku pracowników zza granicy, którzy wrócili do domów.

"Pozostali pracują i co podkreśla wykonawca, nie mają styczności z osobami z zewnątrz. Nie wyjeżdżali także do domów. Ci, którzy wyjechali na początku epidemii, już nie wrócili na budowę" - czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oglądaj też: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020? Szef GDDKiA ostrożnie: "plany są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"
tu wstaw treść

Na odcinku S7 Naprawa - Skomielna Biała drążone są dwa, prowadzące pod górą Luboń Mały, tunele. Docelowo każdym z nich samochody będą jechać w jednym kierunku i każdy będzie miał 2060 m. Do wydrążenia jest ok. 1919,6 m tunelu prawego i ok. 1922,4 m tunelu lewego.

"Pozostałe części tuneli wykonane są w wykopie, który po ukończeniu prac zostanie zasypany" - informuje GDDKiA.

Tunel będzie najdłuższą taką konstrukcją, wybudowaną w Polsce poza terenem zabudowanym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
warto1
4 lata temu
Hahaha, najwiekszy obiekt w Polsce w 2020. Jedźcie do Włoch, Chorwacji, Austrii, i do każdego normalnego kraju. Takie coś oni mają już pół wieku.
iksiński
4 lata temu
16 km za 3,5 miliarda. Ponad 200 mln za km. Droga donikąd. S7 prowadzi do Chyżnego i na Słowację. Ale za chwilę zacznie się budowa kolejnych 16 km za ponad miliard nie do Chyżnego ale do Nowego Targu. Zresztą Słowacy nie planują rozbudowy swojego odcinka jeszcze bardzo długo. Budujemy potwornie drogą drogę dla "turystów" którzy nie wiedzą dokąd jechać ale słyszeli w każdej prognozie pogody "Zakopane".
zbych
4 lata temu
to sie warszawka ucieszy
fakty są taki...
4 lata temu
że gdyby Unia nie dałaby kasy to PIS co najwyżej by w portki narobił
Polak
4 lata temu
Najlepsze jest to, że trole zatrudnione przez partię rządzącą całą ludzką pracę próbują przypisać partii i wodzowi. Niebawem będzie jak w Korei Północnej łącznie z reportażami w jedynej istniejącej telewizji rządowej pokazującej jak wódz Jarosław własnymi ręcami przekopuje tunele. Ludzie nie dajcie sobą manipulować, Polska jest nas wszystkich i wszyscy dla niej pracujemy tak samo jak wszyscy jesteśmy Polakami. Przypisywanie maniacko wszystkiego to kult jednostki prowadzący tylko w dwóch kierunkach nazizm lub komunizm. Ani PiS ani PO ani inna organizacja nie ma prawa stawiać sie ponad to co nazywamy Polską i Polakami to tylko pracownicy narodu mający wykonywać jego wolę i tylko tak jest zdrowo.
...
Następna strona