Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Przedsiębiorcy idą do prokuratury. Skarżą Mateusza Morawieckiego

385
Podziel się:

Oficjalna skarga za nałożenie lockdownu trafiła do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Przedsiębiorcy chcą postępowania karnego wobec premiera Mateusza Morawieckiego. Zebrali ponad 350 elektronicznych podpisów.

Przedsiębiorcy idą do prokuratury. Skarżą Mateusza Morawieckiego
Przedsiębiorcy chcą, by prokuratura oceniła działania premiera Mateusza Morawieckiego (Facebook)

Przedsiębiorcy oskarżają premiera o to, że naraził życie i zdrowie Polaków, nakłaniając ich do udziału w zeszłorocznych wyborach prezydenckich pomimo trwającej pandemii koronawirusa.

Drugi z formułowanych zarzutów dotyczy nałożenia lockdownu. Zdaniem osób, które podpisały się pod zawiadomieniem, premier przekroczył swoje uprawnienia.

"Działał na szkodę interesu prywatnego i publicznego, poprzez wydanie bezprawnych i bezzasadnych decyzji skutkujących ograniczeniem działalności gospodarczej, pozbawieniem możliwości osiągania dochodów przez osoby prawne i fizyczne, oraz ograniczeniem możliwości przemieszczania się w konkretnie oznaczonych miejscach." - czytamy w piśmie.

Zobacz także: Bunt przedsiębiorców. Bielecki: słabym się pogarsza. Firmy toną, więc szukają rozwiązań

Pismo skierowano do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem. Ma też trafić do Prokuratury Krajowej.

Przedsiębiorcy domagają się wszczęcia wobec premiera postępowania karnego.

"Niektórych może zszokować treść zawiadomienia, ale z tej sytuacji są tylko dwa wyjścia. Albo żyjemy w kraju bezprawia i wskazana osoba zostanie uniewinniona, lub otrzymamy odmowę wszczęcia, a w tym czasie nadal przedsiębiorcy będą uznawani za przestępców, albo stworzymy precedens do walki z nierównością, z jaką się spotykamy" - pisze na Facebooku Gerard Wolski, zakopiański restaurator i inicjator akcji "Wolni Przedsiębiorcy".

- Nas, małych i średnich przedsiębiorców, traktuje się jak bydło spędzone do zagrody, któremu odcięto dostęp do jedzenia i wody - powiedział Wolski na konferencji prasowej, zorganizowanej przed zakopiańską prokuraturą. - A pilnuje nas stado wściekłych wilków, bo mamy zastrzeżenia co do działań policji.

Pod zawiadomieniem podpisali się dwaj członkowie inicjatywy "Wolni Przedsiębiorcy" z Podhala.

Przedsiębiorcy zbierają też podpisy w formie elektronicznej. Zamierzają je dołączyć do zawiadomienia, które skierują prosto do Prokuratury Krajowej.

Jak mówi w rozmowie z money.pl jeden z przedstawicieli akcji "Wolni Przedsiębiorcy", w czwartek do południa było ich już 350.

Zawiadomienie jest oficjalne, więc prokuratura będzie musiała je rozpatrzyć. Mało prawdopodobne jednak, by wszczęto w tej sprawie śledztwo.

Tym bardziej że stanowisko Prokuratora Generalnego zajmuje Zbigniew Ziobro, koalicyjny kolega Mateusza Morawieckiego.

- Nie wiemy, jakie relacje łączą obu panów, ale musimy coś w tej sprawie zrobić - mówi money.pl Paweł Drabik, zakopiański przedsiębiorca i jeden z sygnatariuszy zawiadomienia. - Musimy ją chociaż nagłośnić, pokazać, że nie zgadzamy się na to, jak traktują nas władze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(385)
eoś
3 lata temu
brawo... rząd pod sąd od a do zet... i pisowski parlament razem.....
Stop bazprawi...
3 lata temu
Szacunek wielki dla przedsiębiorców . Nie można bezkarnie niszczyć przez rok życie Polakow zdrowie pozbawiać pracy odpoczynku nauki jak terrorysta zabraniać oddychać dusić się maskach by dopiero zachorowac z niedotlenienia. I umrzeć Morawiecki Niedzielski Duda i kaczynski z PiS PO mają na sumieniu życie i zdrowie 100 tys niewinnych Polaków. Błogosław Boże Polakom Amen
Spoko_loki
3 lata temu
Maliniak już pisze ułaskawienie. Na mafię nie ma rady.
Jerry
3 lata temu
Murem za PiS! Murem za premierem Morawiecki!
Ares
3 lata temu
Ludzie opanujcie się. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie. Premier nie postępuje tak, żeby komuś dokuczyć, tylko żeby ochronić.
...
Następna strona