Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Przejęcie Polska Press. Prawnicy Orlenu komentują zastrzeżenia Adama Bodnara

99
Podziel się:

Prawnicy Orlenu odnieśli się do odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich od decyzji prezesa UOKiK ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen. Mecenas Paweł Podrecki uważa, że jest one całkowicie bezzasadne i powinno być odrzucone przez sąd.

Przejęcie Polska Press. Prawnicy Orlenu komentują zastrzeżenia Adama Bodnara
Odwołanie Adama Bodnara od decyzji UOKiK jest zdaniem Orlenu całkowicie bezzasadne (PAP, Radek Pietruszka)

Odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich od decyzji UOKiK ws. Przejęcia Polska Press przez Orlen jest zdaniem mec. Pawła Podreckiego, który reprezentuje Orlen, całkowicie bezzasadne - czytamy w odpowiedzi skierowanej do sądu.

"Obowiązujące prawo nie przewiduje skarżenia decyzji o zgodzie na dokonanie koncentracji — wszystkie jego konstrukcje zostały zbudowane na tym założeniu. Prowadzić to winno do wniosku, że także Rzecznik nie ma legitymacji do wniesienia odwołania od decyzji wyrażającej zgodę, ponieważ uprawnienie Rzecznika (...) nie obejmuje wszczynania postępowań, które nie są przez obowiązujące prawo przewidziane" – czytamy w piśmie do sądu, do którego dotarł PAP.

Paweł Podrecki uważa, że ”podniesione w odwołaniu zarzuty są w przekonaniu PKN Orlen w tak oczywisty sposób bezzasadne, że odwołanie to nie może przynieść skutku; wypada również zwrócić uwagę, iż w niniejszej sprawie doszło do sytuacji zupełnie niezwykłej nie tylko z uwagi na podniesioną w odwołaniu argumentację".

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

Orlen zwraca także uwagę na to, że Adam Bodnar odwołał się od samej decyzji UOKiK "Trzeba bowiem zauważyć, że jest to być może jedyna w historii polskiego organu antymonopolowego sprawa, w którym kwestionowana jest decyzja wydająca zgodę na koncentrację" – czytamy w odpowiedzi dla na odwołanie RPO w sprawie przejęcia Polska Press, które Orlen wysłął do sądu.

Zdaniem Orlenu odwołanie RPO jest formalnie dopuszczalne, ale zasługuje ono w całości na oddalanie. "Nie istnieje prawnie przekonująca argumentacja, która pozwoliłaby przyjąć, iż zagadnienie pluralizmu mediów znajduje się w zakresie pojęcia konkurencji badanej przez prezesa UOKiK w związku ze zgłoszeniami koncentracji" - czytamy odpowiedzi koncernu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(99)
Czy
3 lata temu
Czy on musi na fotach być przedstawiany z tą pseudo myśląca miną????
Zespół Touret...
3 lata temu
Ja nie wiem kto ten bałagan po Obajtkach posprząta........................
świstak
3 lata temu
a Niemiec siedzi i zawija w sreberka..
ROD
3 lata temu
O jakich prawnikach mówicie Od Mgr Przylebskiej?
5454
3 lata temu
Prawnicy?
...
Następna strona