Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Przejęcie Polska Press. Prawnicy Orlenu komentują zastrzeżenia Adama Bodnara

99
Podziel się:

Prawnicy Orlenu odnieśli się do odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich od decyzji prezesa UOKiK ws. zgody na przejęcie kontroli nad Polska Press przez PKN Orlen. Mecenas Paweł Podrecki uważa, że jest one całkowicie bezzasadne i powinno być odrzucone przez sąd.

Przejęcie Polska Press. Prawnicy Orlenu komentują zastrzeżenia Adama Bodnara
Odwołanie Adama Bodnara od decyzji UOKiK jest zdaniem Orlenu całkowicie bezzasadne (PAP, Radek Pietruszka)
bEDsdNRx

Odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich od decyzji UOKiK ws. Przejęcia Polska Press przez Orlen jest zdaniem mec. Pawła Podreckiego, który reprezentuje Orlen, całkowicie bezzasadne - czytamy w odpowiedzi skierowanej do sądu.

"Obowiązujące prawo nie przewiduje skarżenia decyzji o zgodzie na dokonanie koncentracji — wszystkie jego konstrukcje zostały zbudowane na tym założeniu. Prowadzić to winno do wniosku, że także Rzecznik nie ma legitymacji do wniesienia odwołania od decyzji wyrażającej zgodę, ponieważ uprawnienie Rzecznika (...) nie obejmuje wszczynania postępowań, które nie są przez obowiązujące prawo przewidziane" – czytamy w piśmie do sądu, do którego dotarł PAP.

bEDsdNRz

Paweł Podrecki uważa, że ”podniesione w odwołaniu zarzuty są w przekonaniu PKN Orlen w tak oczywisty sposób bezzasadne, że odwołanie to nie może przynieść skutku; wypada również zwrócić uwagę, iż w niniejszej sprawie doszło do sytuacji zupełnie niezwykłej nie tylko z uwagi na podniesioną w odwołaniu argumentację".

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

Orlen zwraca także uwagę na to, że Adam Bodnar odwołał się od samej decyzji UOKiK "Trzeba bowiem zauważyć, że jest to być może jedyna w historii polskiego organu antymonopolowego sprawa, w którym kwestionowana jest decyzja wydająca zgodę na koncentrację" – czytamy w odpowiedzi dla na odwołanie RPO w sprawie przejęcia Polska Press, które Orlen wysłął do sądu.

bEDsdNRF

Zdaniem Orlenu odwołanie RPO jest formalnie dopuszczalne, ale zasługuje ono w całości na oddalanie. "Nie istnieje prawnie przekonująca argumentacja, która pozwoliłaby przyjąć, iż zagadnienie pluralizmu mediów znajduje się w zakresie pojęcia konkurencji badanej przez prezesa UOKiK w związku ze zgłoszeniami koncentracji" - czytamy odpowiedzi koncernu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsdNSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(99)
Czy
4 miesiące temu
Czy on musi na fotach być przedstawiany z tą pseudo myśląca miną????
Zespół Touret...
4 miesiące temu
Ja nie wiem kto ten bałagan po Obajtkach posprząta........................
świstak
4 miesiące temu
a Niemiec siedzi i zawija w sreberka..
bEDsdNSb
ROD
4 miesiące temu
O jakich prawnikach mówicie Od Mgr Przylebskiej?
5454
4 miesiące temu
Prawnicy?
...
Następna strona