Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|
aktualizacja

Przejęcie Twittera zawieszone. Elon Musk czeka na ważny audyt

26
Podziel się:

Transakcja, o którą było ostatnio tyle hałasu, została zawieszona. Elon Musk poinformował, że przejęcie akcji Twittera o wartości 44 mld dol. musi poczekać na wynik pewnego audytu.

Przejęcie Twittera zawieszone. Elon Musk czeka na ważny audyt
Elon Musk poinformował, że transakcja przejęcia Twittera została zawieszona do czasu, aż będą wyniki audytu o fałszywych kontach (Photo by Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue) (GETTY, Dimitrios Kambouris)

Jeśli chodzi o przejęcie Twittera przez Elona Muska, w sprawie co rusz pojawia się coś nowego. Sam miliarder, jeśli chodzi o komunikację transakcji i planów co do serwisu, porusza się z gracją słonia w składzie porcelany.

Musk czeka z przejęciem Twittera na ważny audyt

Jakkolwiek można mieć zastrzeżenia do sposobu komunikacji, ta konkretna sprawa, wydająca się drobnostką, wcale nią nie jest, bo jest bezpośrednio powiązana z kursem akcji.

Jak napisał sam Musk na Twitterze, transakcja zostaje na razie wstrzymana. Do czasu, aż audyt zweryfikuje, czy odsetek fałszywych i spamerskich kont wynosi rzeczywiście 5 proc. wszystkich użytkowników, jak podano w raporcie finansowym za pierwszy kwartał. Musk uważa, że ten odsetek jest podejrzanie niski. Taki wniosek nasunąłby się zresztą każdemu, kto choćby pobieżnie liznął tej konkretnej platformy społecznościowej.

W swojej wizji "nowego" Twittera Musk idzie szeroko. Chce go całkowicie uwolnić z wpływów korporacji i wynieść wolność słowa do jej najbardziej pierwotnej, surowej formy. Zapowiedział też, że chce zdjąć bana nałożonego na Donalda Trumpa za szerzenie fałszywych informacji, a także wyciąć konta spamerskie. Każda z tych zapowiedzi odbijała się na akcjach Twittera, zapewne odbije się i ta ostatnia, skoro liczba użytkowników – w zależności od wyników audytu – może się radykalnie zmniejszyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak być bezpiecznym w sieci?

Jak pisaliśmy już w money.pl, Musk zaoferował 54,20 dol. za akcje Twittera, co w sumie daje 44 mld dol. W jednym z wywiadów poinformował, jak zamierza to sfinansować. Połowę wyłoży w gotówce, połowę opłaci pożyczką wziętą pod zastaw swoich akcji Tesli, najwyżej wycenianego producenta samochodów na świecie.

Czarna passa Muska

Inna sprawa, że miliarder nie ma ostatnio najlepszej passy. Ostatnie miesiące były dla miliardera dużo trudniejsze, a szczyt problemów obserwujemy właśnie teraz. W miesiąc notowania Tesli na giełdzie w USA spadły o około 35 proc., a przyspieszenie spadków nastąpiło w ostatnich kilku dniach.

Kłopoty z fabrykami w Szanghaju, wynikające z polityki "zero Covid" w Chinach, są głównym problemem dla akcji Tesli. A to nie jedyne zmartwienie – wskazuje Dan Ives, analityk Wedbush, cytowany przez "Forbesa". Kolejnym powodem ma być niechęć inwestorów do akcji firm spekulacyjnych w związku z trudną sytuacją makroekonomiczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
Kendel
2 lata temu
Europa i Stany Zjednoczone patrząc tylko na cenę same sobie wyhodowały potwory handlując z Rosjanami i Chinami. Od samego początku Unia Europejska powinna kupować gaz i ropę od ruskich jako jedność, a nie każdy oddzielnie już nie mówiąc o pełnych magazynach (nawet w czasach pokoju) czy alternatywnych dostawach, a nie takie Węgry, czy Słowacja, ale również Niemcy mają teraz problem i przez kilka lat Putin ma zapewniony kontrakt. Co do Chin to podobna sytuacja wyhodowaliśmy potwora lokując fabryki w ich kraju patrząc tylko na tanią siłę roboczą, a taka jest prawda gdyby wszystko zrobić od początku jak należy być może nie byłoby takiej drożyzny i takiej inflacji jakbyśmy kupowali jako jeden gracz od ruskich mając zapewnione dostawy, albo wszystkie fabryki w Europie, a nie większość Chinach i mieć problem z chipami choćby do aut.
Wonsky
2 lata temu
Z ostatnich wieści :uukraińce zadźgali na Nowym Świecie w Warszawie nożem Polaka..
Snoop
2 lata temu
Jak w tym dennym artykule napisane z gracją słonia w składzie porcelany? A co autora to obchodzi kiedy on przejmie Twittera to jest jego biznes... lewactwo już Lamentuje bo nie może zdzierżyć..
bob
2 lata temu
Trolownia
Pionowy
2 lata temu
lot na glebę. Zapowiedział, że chce wyciąć konta spamerskie ? No to firma Kury z Woronicza upadnie, a dwa miliardy rocznie zostaną w kieszeniach podatników.
...
Następna strona