Notowania

Przekazy pieniężne. Ekspert: "Ukraińcy nie ufają bankom, dlatego wysyłają gotówkę TIR-ami"

Przekazy pieniężne realizowane przez banki są dla Ukraińców za drogie i trwają za długi. Dlatego wielu z nich decyduje się wysłać gotówkę z pomocą kierowców busów czy TIR-ów. Startup PayUkraine chce to zmienić i walczy o klientów dobrym kursem i stałą prowizją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr)
Gotówka dla kierowcy TIR-a czy pasażera pociągu. W ten sposób odbywa się aż 40 proc. przekazów z Polski na Ukrainę. (Fot: Farmer Gamer)

PayUkraine to operator przekazów pieniężnych. Założyli go w Polsce dwa Białurosuni, którzy chcieli nieco ucywilizować sposób przesyłania gotówki przez obywateli Ukrainy do swoich rodzin.

Dziś 40 proc. przekazów odbywa się w "tradycyjny" sposób, czyli w kopertach przewożonych przez kierowców busów i TIR-ów.

- Aż 6,5 mln Ukraińców mieszka poza granicami swojego kraju w Europie i regularnie przesyła pieniądze do swoich rodzin. Jako ekspaci mieszkający w Polsce sami doskonale widzieliśmy, że usługi przelewów pieniężnych na Wschód można zrobić jeszcze lepiej - powiedział CEO PayUkraine Evgeny Chamtonau.

Średnia kwota przelewu w PayUkraine wynosi 170-200 euro. Dziennie użytkownicy wykonują od 130 do 150 przelewów. Oznacza to, że dziennie klienci tego fintechu przekazują 30 tys. euro, czyli 120 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2019

AntyA jednak ci Ukraińcy to mądry naród.

05-12-2019

PeteŚmiechu warte: 120 tyś. dziennie. Kantor w dobrym miejscu ma większy obrót.

06-12-2019

SzokPiszcie dalej takie bzdury a potem zdziwienie że ktoś kierowcę napadł albo jeszcze coś gorszego

Rozwiń komentarze (6)