Trwa ładowanie...
bDUzSVvp

Notowania

Fintech – Wszystkie wiadomości

09.04.2021 10:03

MIT
 / 
Nowa odsłona Kongresu MIT Sloan Management Review Polska: rozmawiamy o technologiach językiem biznesu

Interaktywne spotkania z prelegentami z całego świata, sesje Q&A, online-tables, warsztaty i dwie ścieżki tematyczne – tak prezentuje się trzecia edycja Kongresu. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej!

08.04.2021 10:14

NTT SYSTEM
 / 
Technologia nie powinna onieśmielać

Pandemia pokrzyżowała niejednej firmie plany, zmusiła do modyfikacji działań i wyznaczenia nowych priorytetów.

07.04.2021 14:15

FINTECH
 / 
Biznes coraz szybciej idzie w chmurę. Pandemia wzmacnia trend

Według danych Eurostatu za zeszły rok 24 proc. przedsiębiorstw w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost w stosunku do stanu z 2018 roku.

25.02.2021 13:33

FINTECH
 / 
Polacy chętnie korzystają z nowych technologii. To oznacza pożegnanie z gotówką?

Technologia szybko zmienia to jak płacimy za zakupy. Polacy coraz rzadziej noszą gotówkę w portfelu, a pandemia tylko ten trend przyspieszyła - przyznaje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce

24.02.2021 14:53

FORUM GOSPODARCZE TIME
 / 
Technologie jutra w sektorze finansowym. 8 marca startuje 13 Forum Gospodarcze TIME

Jakkolwiek przeciętny Polak nie pała przesadną miłością do banków, to gdy przychodzi do dyskusji o zaawansowaniu naszego kraju w cyfryzacji życia gospodarczego i społecznego to właśnie sektor bankowy jest chętnie wskazywany jako przykład sukcesu na tym polu. I faktycznie w zakresie nowoczesnych technologii płatności detalicznych mamy się czym pochwalić w skali nie tylko europejskiej. Oczywiście nie byłoby tego rodzaju sukcesów, gdyby banki w Polsce nie postawiły przed laty na swój technologiczny rozwój. Na przykład pierwsze internetowe konto bankowe zaistniało w naszym kraju w 1998r., niespełna w 10 lat po politycznym i gospodarczym przełomie, otwierającym Polsce także dostęp do nowoczesnych światowych technologii.

bDUzSVvr
18.02.2021 9:22

FORUM GOSPODARCZE TIME
 / 
8 marca startuje 13 Forum Gospodarcze TIME. Mariaż technologii ICT i świata finansów

Pojęcie FinTech do masowego użycia weszło ponad 10 lat temu, a jako skrót złożony z 2 słów – financial technology – pozwala na wiele interpretacji. Współcześnie oznacza najczęściej grupę młodych nowatorskich firm, które wykorzystując przede wszystkim Internet i smartfony tworzą nowe sposoby realizacji klasycznych, starych jak świat usług finansowych, przy okazji rozwijając nowe modele biznesowe na rynkach finansowych.

2
17.02.2021 12:14

STARTUP
 / 
Opera wchodzi w usługi finansowe. Na początek pomoże odzyskać środki za zakupy online

Z internetowej niszy do branży fintech. Właściciel przeglądarki Opera uruchamia Dify – nową markę na rynku, którą ma ambicję przyspieszyć rewolucję usług finansowych w Europie. Na początek firma umożliwi użytkownikom z Hiszpanii korzystanie z usługi cashback w trakcie zakupów online. - Do Polski dotrzemy do końca roku - mówi Krystian Kolondra z Opery.

15.01.2021 9:02

FAKTORING
 / 
Ochrona płynności finansowej z PragmaGO®

Wielu polskich przedsiębiorców boryka się z problemami z płynnością finansową. Najczęstszą ich przyczyną są odległe terminy płatności i wynikające z nich zatory płatnicze. Jak sobie z nimi radzić? Z pomocą może przyjść finansowanie dla firm od PragmaGO®!

6
14.01.2021 6:19

STARTUP
 / 
Kup teraz, zapłać później. Twisto pozyskało 72 mln zł na rozwój odroczonych płatności

Czeski fintech, który od dwóch lat działa na polskim rynku, chce dotrzeć jeszcze szerzej ze swoimi usługami do kolejnych sklepów stacjonarnych i internetowych. Paliwa na tę ekspansję doleje australijski gigant odroczonych płatności – firma ZIP. - Dzięki temu w ciągu kilku lat będziemy obsługiwać milion klientów miesięcznie – zdradza szef Twisto Michal Smida.

bDUzSVvx
80
16.12.2020 10:00

INWESTYCJA
 / 
Bitpanda zadomowi się w Krakowie. Powstanie kilkaset etatów i hub technologiczny za 10 mln euro

Austriacka platforma inwestycyjna Bitpanda ogłosiła w środę, że planuje zainwestować minimum 10 mln euro, za które powstanie Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie. Jak dowiedział się portal money.pl, w ciągu najbliższego roku hub ma zatrudnić 300 inżynierów IT i programistów.

3
08.12.2020 15:13

IMPACT FINANCE 2020
 / 
Impact Finance'20. Polski biznes na konferencji w Singapurze

Liderzy polskiego biznesu wystąpili na 5. edycji Singapore Fintech Festival. W konferencji organizowanej w tym roku w formule online wzięło udział 800 tys. mówców.

11
25.11.2020 13:56

IMPACT FINANCE 2020
 / 
Nadchodzi rewolucja w płatnościach internetowych. Startuje polski fintech ZEN

Na środę swój start na rynkach 32 państw zaplanował polski fintech ZEN. Zaoferuje on m.in. rachunek wielowalutowy, brak prowizji za przewalutowanie, a także gwarancje, że pieniądze natychmiast trafią do klientów. - Chciałbym, żeby kolejni przedsiębiorcy wchodzący w rynek internetowy mieli ZEN. Mieli spokój ducha, którego ja nie mogłem mieć - mówił założyciel startupu Dawid Rożek w trakcie Impact Finance'20.

05.10.2020 12:23

FINTECH
 / 
8. FinTech i 7. InsurTech Digital Congress - przyszłość sektora fintech i insurtech w Polsce

28-29 września 2020 odbył się 8. FinTech i 7. InsurTech Digital Congress. Z uczestnikami wydarzenia spotkaliśmy się po raz pierwszy w formule hybrydowej, łączącej elementy tradycyjnego kongresu w hotelu Sheraton Grand Warsaw oraz aktywności online na dedykowanej platformie. Podczas dwóch dni wydarzenia tematyka merytorycznych prezentacji oraz debat skupiona była na przyszłości branży fintech i insurtech w Polsce oraz podsumowaniu zmian wywołanych pandemią.

bDUzSVvy
62
03.10.2020 13:40

KONTROLA
 / 
Polskie firmy finansowe na celowniku KNF. "Liczymy na dialog z regulatorem"

Komisja Nadzoru Finansowego mówi "sprawdzam". Małe Instytucje Płatnicze muszą udowodnić, że dobrze radzą sobie na rynku. Sama kontrola nikogo nie dziwi, jednak branża zastanawia się, dlaczego Komisja wymaga do przedłożenia informacji, które wykraczają poza ustawę.

01.10.2020 13:15

FINTECH
 / 
8. FinTech i 7. InsurTech Digital Congress - przyszłość sektora fintech i insurtech w Polsce

28-29 września 2020 odbył się 8. FinTech i 7. InsurTech Digital Congress. Z uczestnikami wydarzenia spotkaliśmy się po raz pierwszy w formule hybrydowej, łączącej elementy tradycyjnego kongresu w hotelu Sheraton Grand Warsaw oraz aktywności online na dedykowanej platformie. Podczas dwóch dni wydarzenia tematyka merytorycznych prezentacji oraz debat skupiona była na przyszłości branży fintech i insurtech w Polsce oraz podsumowaniu zmian wywołanych pandemią.

1
26.06.2020 16:16

FINTECH
 / 
Wirecard upada. Były członek zarządu udał się do Chin. Toczy się przeciwko niemu śledztwo

Były członek zarządu Wirecard wciąż nieuchwytny. Z Filipin miał polecieć do Chin. Prokuratura w Monachium od tygodni prowadzi śledztwo przeciwko Janowi Marsalekowi.

28
25.06.2020 20:40

FINTECH
 / 
Wirecard upada. Powodem dziura finansach na 4 mld dol.

Firma płatnicza Wirecard złożyła wniosek o upadłość. Nie jest w stanie spłacić wierzycieli. Zdaniem audytora EY gigantyczna luka w finansach firmy była wynikiem wyrafinowanego globalnego oszustwa.

5
05.12.2019 22:14

FINTECH
 / 
Impact fintech 2019. Firma z Nigerii wchodzi do Polski. Lidya udziela firmom pożyczki

Po sukcesie na nigeryjskim rynku, do Polski wkracza Lidya - firma zajmująca się udzielaniem pożyczek dla przedsiębiorców. Jak mówi w rozmowie z money.pl Tomasz Sękalski, dyrektor krajowy platformy pożyczkowej Lidya, firma wyróżnia się na tle innych prostotą obsługi i szybkością wypłat pieniędzy.