Źródło wideo: © money.pl
Grzegorz Siemionczyk

"Przemysł ma się bardzo dobrze". Oto jak Polska umacnia swoją pozycję

- W 2023 roku w przedsiębiorstwach nastąpiła ciekawa rzecz, bo okazało się, że zatrudnienie w przedsiębiorstwach usługowych po raz pierwszy w historii jest wyższe niż w przemysłowych - mówił na kanale "Horyzonty" w serwisie YouTube Grzegorz Siemionczyk, główny analityk money.pl. - To, że w Polsce ten sektor usługowy się rozwija i waży coraz więcej w gospodarce, czy to biorąc pod uwagę zatrudnienie, czy to wartość dodaną, to nie oznacza, że przemysł się zwija. Jest inaczej. Przemysł w Polsce ma się bardzo dobrze - stwierdził w rozmowie z Patrycjuszem Wyżgą. - On po prostu coraz mniej zatrudnia relatywnie do całkowitego zatrudnienia, ponieważ jest coraz bardziej wydajny, a te inne sektory się po prostu rozwijają szybciej. Natomiast to nie jest tak, że przemysł się zwija. Udział Polski w tworzeniu wartości dodanej w przemyśle w całej Europie systematycznie się zwiększa. On w zeszłym roku był większy niż kiedykolwiek wcześniej w historii. To pokazuje, że my jako potęga przemysłowa umacniamy swoją pozycję, i w Europie, i na świecie - podkreślił.
Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie