Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kas
11.07.2020 08:40

Przemyt papierosów w workach z węglem do grilla. Były warte 250 tys. zł

Służby udaremniły próbę przemytu. Z Białorusi do Polski miało trafić 17,5 tys. paczek papierosów wartych 250 tys. zł. Były ukryte w workach z węglem do grilla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Podlaski Oddział SG i KAS)
Straż graniczna i KAS pochwaliły się udaremnieniem przemytu.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i z KAS udaremnili na przejściu granicznym w Bobrownikach próbę przemytu papierosów. Znaleźli 17,5 tys. paczek.

Podejrzliwość służb wzbudziła jedna z białoruskich ciężarówek, którą wytypowano do szczegółowej kontroli. Oficjalnie przewoziła do Polski węgiel drzewny do grilla. Okazało się, że nie tylko to.

Podczas sprawdzania ładunku funkcjonariusze ujawnili, że oprócz deklarowanego towaru, w części worków ukryte są papierosy z białoruskimi znakami akcyzy.

Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Jak relacjonuje straż graniczna, rozładunek, sprawdzenie wszystkich worków oraz dokładne przeliczenie papierosów trwało ponad dobę. Okazało się, że w ciężarówce ukryte było 17,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów o wartości 250 tysięcy złotych.

Kierowcą tira był 25-letni obywatel Białorusi. Wobec niego funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Do sprawy zabezpieczono ciężarówkę wykorzystaną do przewozu kontrabandy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: kas, posg, przemyt, papierosy, węgiel drzewny, gospodarka, wiadomości, nielegalne
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2020

st.dziadekJest wyjście,niech rząd ustali takie ceny by papierosy wywożono z Polski,to jest sztuka nie do pokonania.Oni potrafią jedynie działać w przeciwnym … Czytaj całość

11-07-2020

Taki sobieTylko kasują kierowcę ,a ciekawe czy wiedzial co mu lądują ,idioci czy udają nie lepiej było śledzić ciężarówkę i złapać prawdziwych zleceniodawców … Czytaj całość

11-07-2020

KierowcaOtóż to! Jeśli samochód jest narzędziem wykroczenia/przestępstwa - zatrzymujemy na poczet ewentualnej kary. Skazany nie płaci, auto na przetarg. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)