Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Przemyt papierosów w workach z węglem do grilla. Były warte 250 tys. zł

26
Podziel się

Służby udaremniły próbę przemytu. Z Białorusi do Polski miało trafić 17,5 tys. paczek papierosów wartych 250 tys. zł. Były ukryte w workach z węglem do grilla.

Straż graniczna i KAS pochwaliły się udaremnieniem przemytu.
Straż graniczna i KAS pochwaliły się udaremnieniem przemytu. (Podlaski Oddział SG i KAS)
bEitziHV

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i z KAS udaremnili na przejściu granicznym w Bobrownikach próbę przemytu papierosów. Znaleźli 17,5 tys. paczek.

Podejrzliwość służb wzbudziła jedna z białoruskich ciężarówek, którą wytypowano do szczegółowej kontroli. Oficjalnie przewoziła do Polski węgiel drzewny do grilla. Okazało się, że nie tylko to.

bEitziHX

Podczas sprawdzania ładunku funkcjonariusze ujawnili, że oprócz deklarowanego towaru, w części worków ukryte są papierosy z białoruskimi znakami akcyzy.

Zobacz także: Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

Jak relacjonuje straż graniczna, rozładunek, sprawdzenie wszystkich worków oraz dokładne przeliczenie papierosów trwało ponad dobę. Okazało się, że w ciężarówce ukryte było 17,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów o wartości 250 tysięcy złotych.

bEitziId

Kierowcą tira był 25-letni obywatel Białorusi. Wobec niego funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Do sprawy zabezpieczono ciężarówkę wykorzystaną do przewozu kontrabandy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEitziIy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(26)
Pinokio
12 miesięcy temu
Budżet państwa polskiego funkcjonuje głównie w oparciu o akcyzę w alkoholu i wyrobów tytoniowych. Wyobraźmy tylko sobie, że od jutra tego nie kupujemy!!!! A rząd może głosić różne teorie walki z tymi nałogami :-)
rakono
12 miesięcy temu
Kiepska liczą nasi celnicy, skoro na targach można kupić paczkę białoruskich papierosów po 8-9 zł to skąd im się wzięła suma 250 tys zł, przecież białoruskie papierosy nie kosztują tyle co u nas w sklepach
Dobrze ale ni...
12 miesięcy temu
Celnicy są dobrzy ale nie aż tak. Prześwietla się towar, jak podejrzany to montuje się nadajnik i sprawdza się gdzie się zatrzymuje i łapie się wszystkich.
bEitziIz
Normalnyp
12 miesięcy temu
Ludzie, przecież to było ustawione. Przypadkiem znaleźli w workach z węglem zmieszane paczki papierosów ...haha Ktoś wystawił straży małolata a obok przejechało 10 razy tyle. A naiwni obywatele to łykają jak pelikany. Pamiętajcie - największa mafia w Polsce są służby !
hahahahaha
12 miesięcy temu
I tylko szybkie działanie sygnalisty było powodem udanej akcji celników
...
Następna strona