Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Przywłaszczyli 180 tys. zł? CBA zatrzymało dwie osoby, w tym byłą prezes Chemika Police

12
Podziel się:

Agenci CBA zatrzymali byłą prezes KPS Chemik Police S.A. i warszawskiego doradcę ds. marketingu politycznego. Powód? Podejrzewani są o przywłaszczenie ponad 180 tys. zł z klubu. Część z tych środków mogła być wydatkowana na kampanią wyborczą.

Przywłaszczyli 180 tys. zł? CBA zatrzymało dwie osoby, w tym byłą prezes Chemika Police
(CBA, CBA)
bEDirUPV

Agenci Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą śledztwo w sprawie funkcjonowania Fundacji Grupy Azoty na rzecz rozwoju piłki siatkowej kobiet. Badane są także nieprawidłowości w zakresie wydatkowania środków uzyskanych w wyniku umów sponsoringu zawartych w 2015 roku, których stroną był Klub Piłkarski Chemik Police S.A.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, w tym byłą prezes KPS Chemik Police S.A. i warszawskiego doradcę ds. marketingu politycznego. Zatrzymani to radca prawny, która w przeszłości pełniła funkcję prezesa klubu sportowego "Chemik Police", była też radną do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz były dziennikarz związany w przeszłości z jedną ze stacji telewizyjnych, prowadzący działalność gospodarczą - wynika z komunikatu Prokuratury Krajowej.

bEDirUPX

Jak czytamy w komunikacie, zatrzymani, działając w porozumieniu ze sobą na szkodę Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A., przywłaszczyli w 2015 r. kwotę 184.500 zł. "Czynili to zawierając fikcyjne umowy ze świadomością, że nie zostaną one nigdy wykonane. Chodziło o rzekome usługi polegające na przygotowaniu analiz meczów czy z zakresu marketingu i public relations. Na podstawie wystawionych faktur klub sportowy wypłacał pieniądze na rzecz podmiotu gospodarczego, pomimo że nie wykonał on usług wskazanych w fakturach na rzecz klubu".

Część z przywłaszczonych pieniędzy przeznaczona została na finansowanie kampanii wyborczej kandydata na posła do Sejmu RP w 2015 r.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty przywłaszczenia mienia. Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali wcześniej 19 osób.

bEDirUQd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDirUQy
KOMENTARZE
(12)
Karol
2 lata temu
W klubie sportowym -marketig polityczny-do czego to doszło????Kuriozum przekrętactwa!!!!
agent romek
2 lata temu
a co z agentem tomaszkiem byłym pisowcem.
Pol
2 lata temu
Abw cbś to żołnierze Ziobry i Kamińskiego kiedy to sie skończy to mafia
bEDirUQz
agent miś
2 lata temu
Niesamowite,gdyby ich nie zatrzymali ,to zagrożone było bezpieczeństwo kraju.Tak trzymać chłopaki i dziewczyny.Gdyby nie ABW to nie wiem co by było,niezwykle skuteczna służba,idealnie udają ,że działają,dobrze wyszkoleni
fan:
2 lata temu
zacznijcie od swoich !!!!!!! lista jest naprawdę dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuga !!!!!!!!!