Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pusty oddział hematologii i onkologii dziecięcej w Chorzowie. Nie ma lekarzy

15
Podziel się:

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie zawiesił działalność Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Powodem jest brak lekarzy specjalistów – informuje RMF FM.

87-letnia Franciszka Bacławska miała spaść ze szpitalnego łóżka. Szpital zaprzecza
87-letnia Franciszka Bacławska miała spaść ze szpitalnego łóżka. Szpital zaprzecza (123RF)
bEJUrSMl

Dziewięcioro małych pacjentów zostało przekazanych do szpitali w Zabrzu, Katowicach-Ligocie i Krakowie. Dziś na wypis czekała jeszcze 4-letnia Marcelina z mamą, która choruje na małopłytkowość.

Na razie działalność oddziału jest zawieszona na 3 miesiące. Władze szpitala szukają lekarzy na 2 etaty: ordynatora i zastępcy ordynatora oddziału.

Bez zmian pracuje nadal przyszpitalna poradnia hematologiczna. Niektórzy mali pacjenci będą mogli też liczyć na przyjęcie na oddział pediatrii.

bEJUrSMn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJUrSMO
KOMENTARZE
(15)
Dc
2 lata temu
Co tam słychać v/olksdojcze
Daniel
2 lata temu
Moja córka spędziła na tym oddziale prawie rok. Diagnoza - Neuroblastoma z przerzutami. Tylko dzięki szybkiej diagnozie personelu medycznego Oddziału Hematologii i Onkologii w Chorzowie przy ul. Truchana Natalia jest z nami . Jesteśmy głęboko poruszeni informacją zawieszenia działalności tego oddziału, bo przez prawie rok czasu był naszym drugim domem. Mieliśmy szczęście w nieszczęściu że tam trafiliśmy . Jeszcze raz dziękuję że uratowali mi córkę. Tego się nie da opisać.
Gosc
2 lata temu
Napiszcie ze miasto zwolniło dyrektora który tworzył to wszystko i lekarze w geście solidarności poszli za nim bo taka jest prawda
bEJUrSMP
Kazek
2 lata temu
Bo tak ciężko jest zmienić program, może więcej techników, większość i tak nie pamięta tego wszystkiego ze studiów, bo i po co, jak się nawet tym nie zajmują.
ja
2 lata temu
lekarze wolą recept sprzedawać