Trwa ładowanie...
bDIuNRBx

Notowania

Szpital – Wszystkie wiadomości

101
17.02.2021 19:56

SPÓR
 / 
Kary dla pielęgniarek z Zakopanego uchylone. Sąd nie zgodził się ze szpitalem

Dyrekcja szpitala im. Chałubińskiego w Zakopanem nałożyła na pielęgniarki kary upomnienia za drzemkę na nocnym dyżurze. Sąd Rejonowy w Nowym Targu uchylił jednak tę karę i wskazał, że korzystały one z przysługującej im przerwy, co jest zgodne z unijnymi dyrektywami.

19
11.02.2021 11:48

STADION NARODOWY
 / 
Ile kosztował Szpital Narodowy. Jest oświadczenie

Budowa szpitali tymczasowych pochłonęła 536 milionów złotych, z czego na adaptację Stadionu Narodowego wydano 18 mln - podaje spółka PL.2012+, która zarządza obiektem i tłumaczy się z kosztów.

4
18.01.2021 6:51

KORONAWIRUS
 / 
Szczepienia. Będą opóźnienia, ale nie wiadomo jeszcze, kogo dotkną

Informacja o tym, że Pfizer i BioNTech na kilka dni zmniejszą dostawy, dotarła do nas, gdy myśleliśmy już, że po mało imponującym - pod względem tempa – początku programu szczepień, nareszcie wszystko ruszy z kopyta. Wiadomo, że opóźni się program szczepień grupy zero, ale mają tego nie odczuć seniorzy z grupy pierwszej. To jednak wcale nie jest oczywiste.

24
12.01.2021 6:42

SZCZEPIENIA
 / 
Nie tylko aktorzy. W Gdańsku zaszczepiono żołnierzy WOT-u

Pod koniec grudnia w gdańskim 7 Szpitalu Marynarki Wojennej zaszczepiono żołnierzy WOT-u. Dr Paweł Grzesiowski uważa, że największym błędem nie jest szczepienie osób spoza kolejności, lecz brak przepisów, które by regulowały, kogo można zaszczepić, gdy brak chętnych wśród uprawnionych.

544
07.01.2021 17:18

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Od 8 stycznia wizyty u lekarza po nowemu. Jesteśmy na to gotowi?

Od piątku lekarz nie będzie już mógł wystawić tradycyjnego skierowania do szpitala lub specjalisty. Pacjenci otrzymają tylko 4-cyfrowy kod, tak jak w przypadku nowej recepty. Medycy oczekują tej zmiany z umiarkowanym optymizmem. - Jest szansa, że będzie w porządku - mówi money.pl Tomasz Zieliński, lekarz rodzinny i wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego.

bDIuNRBz
6
06.01.2021 11:17

SZPITAL
 / 
Szpital modułowy w Bolesławcu. "Obiekt będzie służył przez wiele lat"

- Mamy 65 dodatkowych miejsc. Łącznie mamy 40 pacjentów i 25 wolnych łóżek. Jak na wielkość inwestycji jest to bardzo optymalne rozwiązanie, tym bardziej, że będzie to inwestycja, która posłuży pacjentom przez wiele lat. Jesteśmy prekursorem, który postanowił otworzyć taki obiekt, otwierając wszelkie narzędzia do walki z pandemią, nie musieliśmy składać wniosku o budowę – mówi w programie "Newsroom" Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu. To właśnie tam powstał pierwszy w Polsce szpital modułowy, zbudowany ze specjalnych kontenerów. Koszt jego budowy wyniósł niewiele, bo zaledwie około 8 mln zł.

13
05.01.2021 16:56

SZPITAL
 / 
Polski szpital będzie leczyć Niemców? "Padła taka deklaracja"

- Po rozmowie z wojewodą dolnośląskim, który zwrócił się z prośbą przyjęcia dwudziestu pacjentów z sąsiedniej Saksonii, uznaliśmy, że mamy takie możliwości i wyrażamy chęć do przyjęcia pacjentów. Wydolność ochrony zdrowia w Niemczech jest znacznie wyższa niż w Polsce. Na razie nie ma odzewu od pacjentów, którzy mogliby się pojawić w naszym szpitalu. Być może problemem jest bariera językowa. Jednak w Saksonii mieszka wielu Polaków, więc niewykluczone, że oni byli hospitalizowani w pierwszej kolejności – mówi w programie "Newsroom" Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu.

58
26.11.2020 19:23

RESPIRATOR
 / 
Respirator od restauratora. "Musimy pomagać. To jest teraz najważniejsze"

Jego biznes pada z powodu lockdownu. Zamiast próbować spieniężać, co się da, przekazuje szpitalowi za darmo nowy respirator. - Ludzie umierają w męczarniach. Trzeba robić wszystko, żeby pomóc - mówi Artur Jarczyński, warszawski restaurator.

16
26.11.2020 11:31

KORONAWIRUS
 / 
Pieniądze dla medyków. FPP apeluje też o dodatki dla salowych i sanitariuszy

Różnicowanie pod względem dodatków do wynagrodzeń osób, które pracują razem w tych samych warunkach, jest silnie demotywujące - uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich. Chce, by dodatki dla osób opiekujących się pacjentami covidowymi objęły także salowe, sanitariuszy, pracowników technicznych, laboratoryjnych. Jak argumentuje, bez pracy tych osób szpital nie jest w stanie funkcjonować.

bDIuNRBF
24
16.11.2020 9:46

BIOMED-LUBLIN
 / 
Polski lek na COVID-19. Szpital w Lublinie złożył wniosek o rozpoczęcie badań klinicznych

Blisko dwa miesiące temu Biomed-Lublin chwalił się, że ma lek na koronawirusa. Czas na weryfikację. Szpital kliniczny, z którym współpracuje firma, złożył wniosek o rozpoczęcie badań klinicznych dotyczących immunoglobuliny.

1
10.11.2020 16:13

SZPITAL
 / 
Szpital ma zapłacić 21 tys. zł. Prokurator składa skargę nadzwyczajną

Do Sądu Najwyższego trafiła skarga na wyrok, w którym zasądzono zapłatę przez warszawski szpital ponad 21 tys. zł na rzecz konsorcjum. Prokuratura twierdzi, że w tej sprawie doszło do nieuprawnionej zmiany wierzyciela.

109
07.11.2020 9:00

RESPIRATORY
 / 
Krakowski szpital wyprzedaje respiratory. Są stare, ale sprawne. Jak to wyjaśnić?

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wyprzedaje stare sprzęty. Wśród nich – 22 respiratory. Szpital wyjaśnia, że to stary sprzęt. Zasadne jest pytanie, czy nie jest to pochopna decyzja i czy nie lepiej, by urządzenia, może nie najnowszej generacji, lecz sprawne, jak zapewnia szpital, czekały w magazynie?

28
30.10.2020 13:48

TAURON
 / 
Powstaną nowe szpitale tymczasowe. Prezes Taurona dla money.pl: my zbudujemy dwa

Powstanie więcej tymczasowych szpitali, niż początkowo zakładał rząd. Jak mówi money.pl Wojciech Ignacok, energetyczna spółka wybuduje dwa z nich, w Małopolsce.

bDIuNRBG
67
22.10.2020 14:55

SZPITAL
 / 
Koronawirus. Lubin broni szpitala. Jeśli zajmie się leczeniem COVID, 200 tys. ludzi zostanie bez opieki

W Regionalnym Centrum Zdrowia (RCZ) w Lubinie jest najnowocześniejszy w regionie SOR, który przyjmuje ofiary wypadków z A4 i S3. Rodzi się tu sześcioro dzieci dziennie, a od stycznia pomoc otrzymało 4600 pacjentów onkologicznych. Miasto, by bronić szpitala, chce oddać MZ halę widowiskową.

2
21.10.2020 20:59

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus. Wojewoda modyfikuje decyzję w sprawie szpitala w Turku

Szpital w Turku otrzyma dodatkowy sprzęt, a liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 zostanie zmniejszona - zdecydował wojewoda wielkopolski. To reakcja na tekst money.pl, w którym napisaliśmy, że szpital nie jest przygotowany do leczenia pacjentów z koronawirusem.

18
21.10.2020 16:38

KORONAWIRUS
 / 
Szpital na Narodowym. Rząd podaje przybliżone koszty

Kilkanaście milionów złotych ma kosztować przerobienie Stadionu Narodowego na tymczasowy szpital. Jak wskazał w środę minister w KPRM Michał Dworczyk, dostosowanie obiektu na potrzeby walki z epidemią oznacza "dość poważne" prace budowlane.

93
20.10.2020 15:20

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Koronawirus. Szpital w Turku staje się covidowym. "Policzyli nam 156 łóżek, ale z łóżeczkami dla noworodków"

Od piątku szpital w Turku ma zacząć działać jako dedykowany w całości walce z COVID-19. Problem w tym, że jest nieprzygotowany. - Na papierze mamy 6 respiratorów, ale do leczenia koronawirusa może nadaje się jeden i tego nie jestem pewien - mówi jeden z lekarzy z Turku.

793
16.10.2020 17:33

GORZÓW WIELKOPOLSKI
 / 
Szpital w Gorzowie Wlkp. prosił zakonnice o pomoc. Zgłosiło się kilkoro świeckich

Bojąc się, że wkrótce nie będzie komu pomagać zakażonym w najcięższym stanie, szpital w Gorzowie Wlkp. poprosił zakonnice, by podjęły się obowiązków opiekunów medycznych, oczywiście za wynagrodzeniem. Odzew był znikomy, ale na apel odpowiedziały osoby świeckie.