Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Pytanie o wydatki Kościoła. Absurdalna odpowiedź Episkopatu

804
Podziel się

Episkopat odniósł się do artykułu na temat wydatków i finansów poszczególnych kurii. Zdaniem strony kościelnej, celem tego tekstu miało być wywołanie napięć społecznych.

Pytanie o wydatki Kościoła. Absurdalna odpowiedź Episkopatu
Biskupi podważają również metodologię dziennikarzy, którzy powołują się w sowim tekście też na anonimowe źródła (Adobe Stock)
bDZeHgUR

”Gazeta Wyborcza” zapytała kilka tygodni temu poszczególne kurie i Episkopat o wydatki. Kurie niechętnie dzielą się takimi informacjami i nie udzieliły odpowiedzi. Episkopat natomiast odpowiedział, że nie gromadzi takich danych.

Dziennikarze ”GW” przygotowali swój materiał w oparciu o raport KAI z 2012 roku. Według niego zamożność poszczególnych parafii jest różna, to samo dotyczy również przychodów z samej tacy i wydatków.

Episkopat odniósł się do artykułu zarzucając, że ich celem nie był rzetelnie przygotowany artykuł, jedynie wywołanie napięcia społecznego wokół tematu. Biskupi podważają również metodologię dziennikarzy, którzy powołują się w sowim tekście też na anonimowe źródła. Jednocześnie Episkopat zaznaczana, że nie jest w tej chwili odnieść się merytorycznie do treści artykułu. Oświadczenie nie zostało podpisane z imienia i nazwiska.

bDZeHgUT
Zobacz także: Komunie i wesela pod gołym niebem. Wiceminister: "nie wykluczam"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeHgVu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(804)
zenio
3 tyg. temu
jakby czarna mafia ujawniła swe finanse wtedy ciemny lud przestałby dawać na tacę, a tak niech żyje w nieświadomości. Ziobro i jego przydupasy zajmą się zaraz tymi dziennikarzami którym zachciało się pytać o te rzeczy
Leszek
3 tyg. temu
"wywołanie napięć społecznych" i "atak na kościół" - to są dyżurne odpowiedzi tych czarnych czy purpurowych naciagaczy. Starsze osoby jeszcze dają bo się boją, ale nadchodzą czasy młodych, myślących ludzi i zobaczymy skąd będą czerpać kasę
Sssss
3 tyg. temu
Bardzo dobrze. Czas wreszcie przetrzepać futra spasionych niedźwiedzi udających zabiedzone Pandy.
bDZeHgVv
Jan
3 tyg. temu
czas już skonczyć z pedofilią w kościele
skarbówka
3 tyg. temu
A , dlaczego księża nie mają obowiązku składania oświadczeń majątkowych ? Bo , by się okazało ilu z nich prowadzi tzw. burdele . Jeśli ksiądz wykaże się swoimi zdolnościami finansowymi , to niech ma ich tysiąc . Jeśli nie wykaże się , to przepadek majątku powinien nastąpić w całości , po garbie sto batów za oszustwo i wydalenie z kraju na zawsze . To , takie proste i uczciwe dla społecznego morale .
...
Następna strona