Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

PZU i Alior Bank łączą siły. Będą pożyczać pieniądze swoim pracownikom

5
Podziel się:

PZU i Alior Bank uruchomiły platformę internetową Cash, za pośrednictwem której pracownicy obu firm będą mieli szybki dostęp do pożyczek. Te mają być nisko oprocentowane i będzie można je przeznaczyć na dowolny cel.

Alior Bank będzie pożyczał pieniądze pracownikom
Alior Bank będzie pożyczał pieniądze pracownikom (East News, Artur Szczepanski/REPORTER)

- Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców - powiedział prezes PZU Życie Roman Pałac.

Za pośrednictwem platformy Cash pracownicy, zatrudnieni na umowę o pracę, będą mogli w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki i wykorzystać je na dowolny cel.

- Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy - tłumaczy Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony. Pożyczki wyróżnia niski koszt - mniej niż 5 zł za każdy pożyczony 1 000 zł, jeśli spłacamy ją w 18 lub więcej ratach - dodał prezes banku.

Platforma Cash jest oparta na technologii wykorzystywanej przez należące do Alior Banku Bancovo.

W ramach pilotażu z pożyczek udzielanych za pośrednictwem platformy Cash może już korzystać ponad 10 tysięcy pracowników Grupy PZU, a najbliższych tygodniach platforma będzie udostępniana innym pracodawcom.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Piotr
2 lata temu
I mamy 15pln za akcje a kryzys nadchodzi.
Gogh
3 lata temu
gggg
Korupcja
3 lata temu
Wstep do korupcji. Pracownik bierze pożyczkę 1 mln na 0.5% i pożycza sasiadce na 6.5%. Druga pensja z odsetek bez podatku gratis. Brawo. Można. Można
Były pracowni...
3 lata temu
PZU zamiast pożyczać pieniądze pracownikom, niech lepiej zacznie im uczciwie płacić i zatrudniać na umowę o pracę!
Wk
3 lata temu
Daje teraz szansę temu bankowi. Żaden bank po za tym nie jest chętny mi udzielić kredytu na zakup domu