Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rada Gabinetowa odbędzie się w środę

3
Podziel się:

W środę o godzinie 10 odbędzie się Rada Gabinetowa, na której ma być omawiany przygotowany przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Będzie miała formę telekonferencji.

Zaplanowana na wtorek Rada Gabinetowa nie odbyła się w związku ze stwierdzeniem koronawirusa u jednego z ministrów
Zaplanowana na wtorek Rada Gabinetowa nie odbyła się w związku ze stwierdzeniem koronawirusa u jednego z ministrów (PAP, Radek Pietruszka/PAP)
bFgeAPkR

Pierwotnie Rada Gabinetowa miała się odbyć się we wtorek rano, jednak po tym, gdy okazało się, że minister środowiska Michał Woś jest zakażony koronawirusem, prezydent we wtorek rano poinformował, że Rada Gabinetowa ostanie odwołana ze względów bezpieczeństwa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w środę, że grupa osób, która była na posiedzeniu Rady Ministrów, na którym obecny był też minister Woś, została przebadana. Wszyscy mieli ujemny wynik.

bFgeAPkT

Tematem odłożonego w czasie spotkania jest być pakiet gospodarczy, wspierający przedsiębiorców, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki spowolnienia wywołanego pandemią koronawirusa.

- Chcę omówić z rządem przyjęcie konkretnego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i naszej gospodarki. Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest ścisła i zgodna współpraca prezydenta z rządem. Jestem przekonany że prowadzona przez nas odpowiedzialna polityka gospodarcza, która pozwoliła w ostatnich latach osiągnąć wielkie sukcesy, przyniesie dobre skutki także w obliczu globalnego niepokoju - mówił Duda.

- Musimy w tej chwili przygotować projekt ulg podatkowych, projekt ulg w opłacaniu rozmaitych danin dla małych i średnich przedsiębiorców, dla których miesiąc-dwa bez przychodów może oznaczać bankructwo - powiedział rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan.

bFgeAPkZ

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek, że w najbliższych dniach zostaną pokazane "pewne konkretne działania, które rząd wypracował i co do których będziemy jeszcze dopracowywać ostateczne szczegóły, tak żeby i pracownicy z jednej strony, i pracodawcy - z drugiej, otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa".

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski
bFgeAPla

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

.

bFgeAPlu
KOMENTARZE
(3)
zabijać się b...
2 lata temu
I dobrze, że się odbędzie. Obywatele są o krok od spontanicznej histerii na ulicach, zwłaszcza zażyte staruchy po 60. Tak się śmiałem, jak takowy atakował drugiego bo za blisko w kolejce. Blada twarz i szaleństwo w oczkach aż prosiły się o elektrycznego pastucha dla uspokojenia.
Pati
2 lata temu
Nie wiemy co robić od wielu dni nie mamy zamówień nie ma pracy dla naszych pracowników nie będzie na wypłaty ludzie pytają denerwują się a my dalej czekamy i oglądamy pana D jak się dobrze bawi medialnie co mamy zrobić z ludźmi którzy za chwile zostaną bez pracy pieniędzy i głodni
Skrót liryczn...
2 lata temu
Skumbrie w tomacie YT muahaha... 23 176 wyświetleń