Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rada Gabinetowa odbędzie się w środę

W środę o godzinie 10 odbędzie się Rada Gabinetowa, na której ma być omawiany przygotowany przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Będzie miała formę telekonferencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Zaplanowana na wtorek Rada Gabinetowa nie odbyła się w związku ze stwierdzeniem koronawirusa u jednego z ministrów (Fot: Radek Pietruszka/PAP)

Pierwotnie Rada Gabinetowa miała się odbyć się we wtorek rano, jednak po tym, gdy okazało się, że minister środowiska Michał Woś jest zakażony koronawirusem, prezydent we wtorek rano poinformował, że Rada Gabinetowa ostanie odwołana ze względów bezpieczeństwa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował w środę, że grupa osób, która była na posiedzeniu Rady Ministrów, na którym obecny był też minister Woś, została przebadana. Wszyscy mieli ujemny wynik.

Koronawirus w Polsce. Rada Gabinetowa może nie odbyć się w terminie
Koronawirus w Polsce. Rada Gabinetowa pod znakiem zapytania

Tematem odłożonego w czasie spotkania jest być pakiet gospodarczy, wspierający przedsiębiorców, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki spowolnienia wywołanego pandemią koronawirusa.

- Chcę omówić z rządem przyjęcie konkretnego pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i naszej gospodarki. Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest ścisła i zgodna współpraca prezydenta z rządem. Jestem przekonany że prowadzona przez nas odpowiedzialna polityka gospodarcza, która pozwoliła w ostatnich latach osiągnąć wielkie sukcesy, przyniesie dobre skutki także w obliczu globalnego niepokoju - mówił Duda.

- Musimy w tej chwili przygotować projekt ulg podatkowych, projekt ulg w opłacaniu rozmaitych danin dla małych i średnich przedsiębiorców, dla których miesiąc-dwa bez przychodów może oznaczać bankructwo - powiedział rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w poniedziałek, że w najbliższych dniach zostaną pokazane "pewne konkretne działania, które rząd wypracował i co do których będziemy jeszcze dopracowywać ostateczne szczegóły, tak żeby i pracownicy z jednej strony, i pracodawcy - z drugiej, otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa".

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

.

Tagi: koronawirus, rada gabinetowa, Michał Woś, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

PatiNie wiemy co robić od wielu dni nie mamy zamówień nie ma pracy dla naszych pracowników nie będzie na wypłaty ludzie pytają denerwują się a my dalej … Czytaj całość

17-03-2020

Skrót liryczny owej nasiadówy.Skumbrie w tomacie YT muahaha... 23 176 wyświetleń

18-03-2020

zabijać się będą.I dobrze, że się odbędzie. Obywatele są o krok od spontanicznej histerii na ulicach, zwłaszcza zażyte staruchy po 60. Tak się śmiałem, jak takowy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)