Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kart kredytowych - luty 2020

30
Podziel się:

W portfelach Polaków znajduje się blisko 6 mln kart kredytowych, według danych NBP na koniec III kwartału 2019 r. Oznacza to, że o swoje finansowe bezpieczeństwo zadbał co szósty z nas. Jeśli Ty także zastanawiasz się nad kartą kredytową, to ten ranking jest właśnie dla Ciebie.

Ranking kart kredytowych
Ranking kart kredytowych (Fotolia)
bEEMRCrV

Karta kredytowa to nic innego, jak kredyt bez odsetek. Bank w zależności od zdolności kredytowej przyznaje nam określony limit (nawet do 100 tys. zł). Musimy jednak pamiętać, że płacąc kartą kredytową, korzystamy z pieniędzy banku. Jeśli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, wykorzystane środki należy spłacić w tzw. okresie bezodsetkowym. Wynosi on w zależności od wybranej karty od 51 do 59 dni.

Kredytówkę warto mieć z co najmniej kilku powodów. Największą jej zaletą jest to, że możemy z niej skorzystać, ale nie musimy. Sprawdza się najczęściej w sytuacjach, gdy w trakcie miesiąca pojawiają się wydatki, których nie planowaliśmy. Bez stresu płacimy wtedy za nie kartą kredytową, a środki zwracamy przy okazji wpływu kolejnego wynagrodzenia.

Dzięki karcie kredytowej możemy też bez problemu zapłacić za zakupy w internecie, zarezerwować hotel czy opłacić bilety lotnicze. Dodatkowo banki bardzo chętnie premiują posiadaczy kart kredytowych, więc oprócz tego możemy zarobić. Aktualnie na atrakcyjne premie i zwroty np. za paliwo mogą liczyć kierowcy. To oferty kart dla nich dominują w czołówce najnowszego zestawienia. Znajdziesz je m.in. w Banku Citi Handlowy, Banku Millennium czy Santander Consumer Banku.

bEEMRCrX

I miejsce – Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta (Bank Citi Handlowy)

Najlepszą kartą kredytową jest bez wątpienia Citi Simplicity, którą w swojej ofercie ma Bank Citi Handlowy. Do tej pory była to jedyna bezwarunkowo darmowa karta kredytowa na rynku. W ofercie banku pojawiła się jednak kolejna karta za 0 zł i jest nią Motokarta. Okres bezodsetkowy trwa przez 56 dni, a maksymalny limit wynosi nawet do 100 tys. zł.

Kartę polecamy przede wszystkim kierowcom, chociaż sprawdzi się także aktywnym użytkownikom podczas codziennych zakupów. Wydając nią co miesiąc min. 500 zł (z czego min. 250 zł na stacjach BP), otrzymamy zwrot części środków. Rocznie możemy w ten sposób zyskać 240 zł, a w ciągu 3 lat ważności karty nawet 720 zł.

Z Motokartą automatycznie stajemy się też członkami programu korzyści Citi Specials. Co nam to daje? Przede wszystkim zniżki u blisko 300 partnerów tego programu. Rabaty na podróże, rozrywkę, sport i zakupy, w tym również do najlepszych restauracji w Polsce.

bEEMRCsd

To nadal nie jest koniec. Citi Handlowy współpracuje z Live Nation, czyli organizatorem najlepszych koncertów na świecie. Dzięki temu można kupić bilety na koncerty jeszcze zanim ruszy ich oficjalna sprzedaż.

Poznaj pozostałe zalety Motokarty w Citibanku:
- 0 zł za wydanie i użytkowanie karty,
- 0 zł za powiadomienia SMS o transakcjach,
- możliwość rozłożenia każdego zakupu powyżej 100 zł na raty,
- wygodne płatności Google Pay,
- 10% rabatu w ponad 150 restauracjach w całej Polsce,
- dostęp do przedsprzedaży na największe koncerty w Polsce,
- rabaty do 50% w ramach Programu Citi Specials,
- dostęp do programu PAYBACK,
- zwroty za tankowanie.

Jeśli poważnie myślimy o finansowym bezpieczeństwie, to polecamy właśnie kartę kredytową w Banku Citi Handlowy. Można o nią zawnioskować szybko i wygodnie online. Nie trzeba iść do oddziału banku – wystarczy, że zostawić kontakt do siebie, klikając w poniższy link.

bEEMRCse

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 10,47% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15000 zł, całkowita kwota do zapłaty 15824,86 zł., zmienne oprocentowanie nominalne 10% w skali roku, całkowity koszt kredytu 824,86 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 824,86 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 1318,74 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 31/12/2019 na reprezentatywnym przykładzie.

II miejsce – Karta kredytowa Mastercard/Visa Impresja (Bank Millennium)

Drugie miejsce należy do Karty Kredytowej Impresja oferowanej przez Bank Millennium. W jej przypadku, żeby nic za nią nie zapłacić, trzeba wykonać nią min. 5 płatności o dowolnej wartości. Jeżeli nie spełnimy tego warunku, bank pobierze 7,99 zł w ramach miesięcznej opłaty. Bank również może przyznać limit do 100 tys. zł, ale już okres bezodsetkowy jest krótszy niż w przypadku zwycięskiej karty kredytowej i wynosi 52 dni.

To karta korzystna dla kierowców, bo wraz z nią otrzymujemy pakiet Assistance Impresja, dzięki któremu nie musimy martwić się np. zepsutym samochodem. Dodatkowo o kartę kredytową w Millennium można teraz zawnioskować w promocji i zyskać nawet do 960 zł (200 zł bonusu i do 760 zł zwrotu rocznie za zakupy u partnerów programu Inspiracje).

bEEMRCsf

Możliwości z Kartą Kredytową Impresja w Banku Millennium:
- 0 zł za kartę (przy spełnieniu warunku),
- okres bezodsetkowy do 52 dni ,
- maksymalny limit kredytowy: 50 tys. zł,
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach,
- zwrot 5% za zakupy (nawet do 760 zł rocznie),
- pakiet Assistance Impresja.

Przykład reprezentatywny dla kart kredytowych Millennium Visa/Mastercard Impresja: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 15,08%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 4 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 4 344,38 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 344,38 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 87,89 zł, odsetki 256,49 zł), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12 miesięcznych równych ratach w wysokości 362,03 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.12.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie.

III miejsce – Karta kredytowa TurboKARTA (Santander Consumer Bank)

Trzecie miejsce w rankingu zdobyła TurboKARTA od Santander Consumer Banku. Jeżeli się na nią zdecydujemy, nie zapłacimy nic za jej wydanie. A gdy w ciągu miesiąca zapłacimy kartą na łączną kwotę min. 1 tys. zł, unikniemy też opłaty za jej użytkowanie. Na spłatę zadłużenia bez płacenia odsetek mamy aż 54 dni. Jeżeli chcemy, możemy też rozłożyć zadłużenie na raty.

Co więcej, płacąc TurboKARTĄ na wszystkich stacjach benzynowych, mamy szansę otrzymać nawet do 3% zwrotu na rachunek karty. Bank gwarantuje też bezpłatną usługę car assistance, dzięki której uzyskamy natychmiastową pomoc w przypadku m.in. nagłej awarii, a nawet kradzieży samochodu.

bEEMRCsg

Santander Consumer Bank umożliwia też 1% zwrotu za pozostałe płatności kartą. W ten sposób możemy zarobić aż 360 zł w ciągu roku.

TurboKARTA - korzyści:
- 0 zł za kartę przy aktywnym korzystaniu,
- brak odsetek przez 54 dni,
- stały dostęp do pieniędzy,
- zwrot 3% za paliwo i 1% na inne zakupy - nawet do 360 zł rocznie,
- bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance,
- możliwość spłaty zadłużenia w ratach.

O kartę również zawnioskujemy szybko i wygodnie przez internet.

Dla karty kredytowej TurboKARTA oferowanej przez Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu, dla propozycji limitu kredytowego w kwocie 3000 zł (całkowita kwota kredytu) wykorzystanego w całości w dniu zawarcia umowy przy pomocy transakcji bezgotówkowej z oprocentowaniem zmiennym w wysokości 10% oraz z opłatą miesięczną za obsługę karty kredytowej w kwocie 5,90 zł, spłacanego w terminach wskazanych na zestawieniu transakcji i operacji (zestawieniu transakcji płatniczych) z zastosowaniem spłaty minimalnej w każdym kolejnym okresie rozliczeniowym, a w ostatnim okresie rozliczeniowym spłata pozostałej kwoty wykorzystanego limitu, przy założeniu, że Klient zawiera umowę o kartę kredytową na okres 12 miesięcy wyliczenia na podstawie przykładu reprezentatywnego na dzień 05.12.2019 r. są następujące: całkowita kwota kredytu: 3000,00 zł; całkowita kwota do zapłaty: 3303,97 zł; całkowity koszt kredytu: 303,97 zł i obejmuje odsetki: 233,17 zł oraz opłaty miesięczne za obsługę karty: 70,80 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,35%.

Najlepsze karty kredytowe - ranking

Zapoznaj się z poniższym rankingiem, żeby sprawdzić, co oferują pozostałe banki.

Miejsce i punkty Bank Nazwa karty Roczna opłata za kartę Maksymalny limit
1. (12,53 pkt) Citibank MotoKarta BP 0 zł 100 tys. zł Sprawdź
2. (10,13 pkt) Millennium Impresja 95,88 zł (1) 100 tys. zł Sprawdź
3. (10,00 pkt) Santander CB TurboKARTA 58,80 zł (2) 10 tys. zł Sprawdź
4. (9,83 pkt) Santander BP Karta 1 2 3 120 zł (3) 50 tys. zł Sprawdź
5. (9,39 pkt) Alior Bank Mastercard OK! 120 zł (4) 80 tys. zł Sprawdź
6. (9,19 pkt) T-Mobile UB Mastercard Travel 96 zł (5) 80 tys. zł Sprawdź
7. (7,76 pkt) Getin Bank Standard 60 zł (6) 50 tys. zł Sprawdź
8. (7,44 pkt) Credit Agricole Standard 58,80 zł (7) 20 tys. zł Sprawdź
9. (7,06 pkt) mBank Standard 70 zł (8) 20 tys. zł Sprawdź
10. (7,00 pkt) ING Bank Śląski Karta kredytowa 60 zł (9) 50 tys. zł Sprawdź

Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji na stronach internetowych banków oraz w tabelach opłat i prowizji. Dane aktualne na dzień 18.02.2020 r.

1) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 7,99 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
2) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 1 000 zł; 4,90 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
3) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania (i nieodwołania) minimum 10 transakcji (z wyjątkiem przelewów z rachunku karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty; 10 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
4) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 600 zł; 10 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
5) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym min. 4 transakcji bezgotówkowych; 8 zł jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
6) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w każdym miesiącu min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 5 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
7) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia w danym cyklu rozliczeniowym transakcji o łącznej wartości min. 400 zł; 4,90 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
8) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta transakcji o łącznej wartości min. 12 000 zł rocznie lub min. 240 transakcji, 70 zł rocznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.
9) Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania przez klienta w danym miesiącu kalendarzowym min. 5 transakcji na dowolną kwotę; 5 zł miesięcznie jeżeli warunek nie zostanie spełniony.

Jak powstał ranking?

Porównaliśmy 14 najlepszych kart kredytowych dostępnych na rynku (po jednym produkcie każdego banku). Każda karta kredytowa mogła otrzymać maksymalnie 15 punktów:
• 2 punkty za brak rocznej opłaty za korzystanie z karty kredytowej lub proporcjonalnie mniej, w przypadku gdy opłata jest pobierana,
• 2 punkty za jak najwyższy maksymalny limit kredytowy lub proporcjonalnie mniej,
• 2 punkty za jak najdłuższy okres bezodsetkowy lub proporcjonalnie mniej,
• 2 punkty za atrakcyjne korzyści dla posiadaczy karty (programy rabatowe, premie na start, inne usługi)
• 2 punkty za jak najwyższy moneyback,
• 1 punkt za brak opłaty za wydanie karty kredytowej,
• 1 punkt za jak najniższe oprocentowanie transakcji bezgotówkowych lub proporcjonalnie mniej,
• 1 punkt za możliwość otrzymania karty bez potrzeby wizyty w oddziale,
• 1 punkt za możliwość rozłożenia zadłużenia na raty,
• 1 punkt za korzyść dla kierowców (zwrot środków za paliwo).

bEEMRCsy
KOMENTARZE
(30)
7ven
2 lata temu
buahaha... żadnemu z tych 10 banków nie powierzyłbym nawet reszty z zakupów w osiedlowym spożywczaku!!!! a wy róbcie jak chcecie. wierzcie sobie w rankingi i magię karty kredytowej to wolny kraj.
dhdsah
2 lata temu
już na wstępie jakaś GŁUPIA TEZA, że karty kredytowe mają coś wspólnego z finansowym bezpieczeństwem. jeżeli raz drugi ci brakuje z wypłaty to znaczy że musisz lepiej przemyśleć wydatki i/lub zmienić pracę na lepszą a nie pchać się w kredyty. albo w inny sposób... jeżeli naprawdę wierzysz, że bez problemu spłacisz te zobowiązania to nie powinieneś mieć problemu z odłożeniem 3 wypłat na jakimś koncie oszczędnościowym i korzystania z niego awaryjnie zamiast z karty kredytowej. LUDZIE MYŚLCIE TROCHĘ.
fuj
2 lata temu
o swoje finansowe bezpieczeństwo zadbał co szósty z nas? Tylko de-bile przeżyją? - setki tysięcy plastykowych trumien i gotowych strzepionek nie może się zmarnować! Po to zostały przygotowane!
bEEMRCsz
Gankier banks...
2 lata temu
Karta kredytowa to jak pożyczka w reklamowanych przez celebrytów oraz internet - PRALNIACH PIENIĘDZY 🙈
siara
2 lata temu
karta to świetny sposób żeby wpakować sie w długi
...
Następna strona