Trwa ładowanie...
bDziWPJx

Notowania

Archiwum artykułów autora Dagmara Sudoł

115
16.01.2021 12:09

OPŁATY W BANKACH
 / 
Koniec ery darmowej bankowości. Czy dotyczy to również kredytów?

Pandemia spowodowała znacznie mniejsze zyski sektora bankowego w minionym roku. Według danych NBP od stycznia do listopada 2020 r. banki odnotowały zysk netto na poziomie 7,87 mld zł i jest to spadek o ponad 45 proc. w porównaniu do 2019 r. Dlatego można spodziewać się, że banki będą próbowały te starty odrobić, więc podwyżki opłat są nieuniknione. Część banków zaczęła już je wdrażać. Czy rosną tylko opłaty za konto osobiste, czy droższe będą też kredyty?

10
15.12.2020 12:24

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking darmowych pożyczek online

Okres przedświąteczny niewątpliwie sprzyja wydatkom. Choinka, wymarzone prezenty dla bliskich, a nawet same zakupy spożywcze kosztują coraz więcej. Chociaż tegoroczne Boże Narodzenie będzie inne niż co roku i wielu Polaków spędzi je w mniejszym gronie, to mimo wszystko będziemy chcieli stworzyć namiastkę normalności oraz poczuć atmosferę tych wyjątkowych świąt. Tylko co zrobić, jeśli wynagrodzenie wpływa dopiero pod koniec miesiąca? Finansowym wsparciem może okazać się szybka pożyczka na święta. A skoro już musimy pożyczyć pieniądze, to najlepiej zrobić to za darmo. Dlatego przygotowaliśmy ranking darmowych pożyczek online.

114
22.11.2020 7:25

WIADOMOŚCI
 / 
Kredyty hipoteczne tańsze niż przed rokiem, a druga fala pandemii nie powinna w nie uderzyć

Wiosną banki bardzo szybko zareagowały na rozwój pandemii w kraju, zaostrzając swoją politykę kredytową. W związku z tym kredytobiorcy musieli liczyć się z tym, że ich wniosek o kredyt hipoteczny zostanie odrzucony. A chętnych nie brakowało, bo jak wynika z naszych analiz, kredyty są tańsze niż rok temu.

30
09.11.2020 10:30

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów hipotecznych

Banki próbują reagować na spadek sprzedaży produktów kredytowych. Dlatego łagodzą warunki ich udzielania. Znowu wystarczy mieć wkład własny na poziomie 20 proc. ceny mieszkania i stabilne zatrudnienie, aby wnioskować o kredyt hipoteczny. Dla zainteresowanych takim zobowiązaniem przygotowaliśmy aktualny ranking.

31
31.10.2020 12:26

KREDYT HIPOTECZNY
 / 
Wkład własny przy kredycie hipotecznym. Czym jest i ile powinien wynosić?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego to już przeszłość. Żaden bank nie udzieli kredytu, który pozwoli w pełni sfinansować zakup mieszkania lub budowę domu. Kredytobiorca musi dołożyć część swoich oszczędności. Czy może to być tylko gotówka? Niekoniecznie. Sprawdź, co bank zaakceptuje jako wkład własny przy kredycie hipotecznym.

bDziWPJz
24
28.10.2020 12:43

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking darmowych kont bankowych

Pandemia COVID-19 mocno ograniczyła nasze codzienne życie, ale być może wielu z nas pozwoliła jednocześnie ograniczyć wydatki? To też dobry czas, żeby podsumować swoje comiesięczne prowizje za usługi bankowe i zdecydować, czy nie lepiej jest zamienić swój obecny rachunek osobisty na darmowe konto bankowe? Takie właśnie jest nowe CitiKonto, które nie bez powodu zwyciężyło w naszym najnowszym rankingu.

21
23.10.2020 13:32

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów gotówkowych online

W ostatnich miesiącach część Polaków odłożyła realizację swoich planów kredytowych, o czym świadczą słabe wyniki sprzedażowe wszystkich rodzajów produktów kredytowych w bankach. Priorytetem stało się nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Niestety te przyszłe miesiące pokazują, że koronawirus nie zniknie z dnia na dzień i musimy nauczyć się z nim żyć. Dlatego warto sprawdzić, w którym banku można liczyć na tani kredyt gotówkowy online.

243
09.10.2020 20:42

WIADOMOŚCI
 / 
W bankach panika! Polacy nie chcą kredytów

Skutki COVID-19 nie ominęły banków. Sprzedaż wszystkich rodzajów kredytów zmalała, a prognozy BIK nie przewidują poprawy. Zyskali jednak klienci, którzy mogą otrzymać kredyt gotówkowy online i w dodatku z rekordowo niskim oprocentowaniem. Skoro z perspektywy kredytobiorców jest lepiej, to dlaczego banki zmagają się z kryzysem? Czy kredyty przestały być nam potrzebne?

3
13.09.2020 16:17

KREDYTY
 / 
Kredyt hipoteczny a zmiana pracy. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Według najnowszych danych GUS w II kwartale 2020 r., czyli miesiącach, kiedy pandemia na dobre zagościła w Polsce, zlikwidowano ponad 93 tys. miejsc pracy. Statystyki nie są tak złe, jak się spodziewano. Jednak mogą niepokoić kredytobiorców. W końcu kredyt hipoteczny spłaca blisko 4 miliony Polaków. Nagła utrata źródła dochodu może zachwiać jego spłatę w terminie.

bDziWPJF
1
08.09.2020 10:39

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont osobistych

Konto bankowe pomaga nam wygodnie zarządzać naszymi pieniędzmi. Żeby je otworzyć, nie trzeba wiele wysiłku. Rozwój technologii umożliwia nam teraz szybkie otwieranie kont bez wychodzenia z domu. W dobie pandemii jest to podwójnie ważne, bo liczy się już nie tylko nasz komfort, ale także bezpieczeństwo. Dlatego zdalna możliwość założenia rachunku była jednym z kryteriów rankingu. Jakie konto osobiste okazało się najlepszym na rynku? Sprawdźmy!

10
23.08.2020 7:19

KREDYT
 / 
Kredytobiorcom kończą się wakacje kredytowe. Czy coś jeszcze mogą zrobić?

Osoby, które spłacają kredyt gotówkowy lub hipotekę i skorzystały z 6-miesięcznych wakacji kredytowych, wprowadzone przez banki ze względu na pandemię COVID-19, muszą liczyć się z tym, że wkrótce wrócą do spłaty zobowiązania. Co mogą zrobić, jeśli ich sytuacja finansowa nadal nie jest najlepsza? UOKiK przygotował ustawowe rozwiązanie.

05.08.2020 11:53

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów hipotecznych – sierpień 2020

Potwierdzają się pierwsze sygnały ożywienia zarówno na rynku nieruchomości, jak i kredytów hipotecznych. Banki zaczynają powoli łagodzić swoją politykę kredytową i coraz więcej z nich przychylniej ocenia zdolność kredytową klientów, niż robiła to jeszcze kilka tygodni temu. Pokazują to wyniki naszego najnowszego rankingu.

12
23.07.2020 9:20

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont osobistych – lipiec 2020

Konto bankowe zdecydowanie ułatwia zarządzanie własnymi pieniędzmi pod warunkiem, że wybierzesz rachunek, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Nie jest to łatwe zadanie, bo oferta banków jest naprawdę bogata. Chcemy Ci to ułatwić, dlatego prezentujemy aktualne zestawienie, dzięki któremu w jednym miejscu porównasz najlepsze konta bankowe na rynku.

bDziWPJG
34
26.06.2020 14:24

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont osobistych – czerwiec 2020

Konto osobiste jest podstawowym produktem bankowym, z którego korzysta blisko 90 proc. Polaków. Służy nie tylko do bezpiecznego przechowywania naszych pieniędzy, ale także zarządzania nimi. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby odpowiadało naszym potrzebom. Które konta bankowe spełniają to kryterium? Tego dowiesz się z naszego aktualnego rankingu.

10
10.06.2020 11:34

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont firmowych - czerwiec 2020

Prowadzenie firmy stawia przed przedsiębiorcami wiele wyzwań, szczególnie w czasie pandemii. Dlatego powinni oni szukać rozwiązań, które ułatwią im to zadanie. Jednym z nich jest dobre konto firmowe. Warto wybrać takie, które nie tylko będzie darmowe, ale przede wszystkim pozwoli zarobić. Aktualne oferty porównaliśmy w najnowszym rankingu kont dla firm.

182
09.05.2020 17:30

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Polubiliśmy większe mieszkania, ale trudniej je kupić

Obecnie, po latach obowiązywania w Polsce trendu na kupno niewielkich mieszkań, głównie dwupokojowych, obserwujemy zmianę preferencji nabywców. Poszukują oni na własne cele mieszkaniowe lokali przestronniejszych, z dużą powierzchnią użytkową. Polubiliśmy wyraźnie większe mieszkania, ale problem w tym, że na rodzimym rynku znacznie trudniej jest je kupić.

5
22.04.2020 10:20

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2020

Czas pandemii koronawirusa jest trudny dla wszystkich. Wielu Polaków nie chce jednak rezygnować ze swoich planów. Dla tych, którzy szukają kredytu gotówkowego przygotowaliśmy aktualne zestawienie. Sprawdziliśmy, w którym banku można teraz dostać tani kredyt online.

112
11.04.2020 7:41

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Spadki cen mieszkań coraz bardziej możliwe, a o kredyt hipoteczny trudno

Koronawirus zaraża już nie tylko ludzi. Pandemia mocno uderzyła w biznes. Jej skutki widoczne są również w tych branżach, które do tej pory wydawały się bardzo stabilne. Deweloperzy muszą liczyć się ze spadkiem popytu na mieszkania. Czy to oznacza, że ich ceny pójdą w dół? Nawet jeśli, to sytuacji na rynku nieruchomości nie poprawi fakt zaostrzenia przez banki warunków ubiegania się o kredyt hipoteczny.