Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|
aktualizacja

Ranking kart kredytowych premium

12
Podziel się:

Platynowe karty kredytowe kojarzą się z luksusem, niedostępnym dla każdego. Ich posiadacze otrzymują bowiem priorytetową obsługę na lotnisku, bezpłatne ubezpieczenie podróżne czy dedykowanego doradcę w banku. Okazuje się jednak, że próg wejścia do tego segmentu bankowych klientów wcale nie jest wysoki. Wakacje za pasem, kolejne kraje otwierają możliwości podróżowania, a dobra karta kredytowa może znacznie zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę zagranicznych wyjazdów. Przeczytaj więc nasz ranking kart kredytowych premium!

Ranking kart kredytowych premium
(Pexels)

Karty kredytowe są oferowane w różnych segmentach. Podstawową może uzyskać każdy wnioskujący, którzy oczywiście posiada odpowiednią zdolność kredytową. Srebrne zazwyczaj wiążą się z koniecznością większej sumy transakcji, aby uniknąć opłaty za posiadanie karty. Złote nakładają na klientów jeszcze wyższe wymagania, ale za to otrzymują oni szereg benefitów, takich jak np. obsługa concierge. Karty platynowe i czarne są skierowane do najbardziej zamożnej grupy klientów.

Jednak jak wynika z naszej analizy, czasami nie trzeba spełniać żadnych warunków, aby platynowa karta była darmowa. A dodatkowo można uzyskać sporo przydatnych korzyści, takich jak: bezpłatne ubezpieczenie podróżne, wstęp do saloników VIP na lotniskach czy darmowe przewalutowanie transakcji, które przydaje się podczas zagranicznych wojaży.

Zobacz, jak wyglądają wyniki naszego rankingu kart kredytowych 2021 dla klientów z segmentu premium. W rzeczywistości jednak wcale nie trzeba być krezusem, by z takiej oferty korzystać.

I miejsce – BNP Paribas karta kredytowa Visa Platinium (51,99 pkt)

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje karta kredytowa Visa Platinium, dostępna w ofercie BNP Paribas. Posiadacz tego produktu zyskuje naprawdę prestiżowe benefity, a nie musi spełniać żadnych warunków, aby karta przez pierwszy rok była darmowa.

Sprawdzi się ona idealnie podczas zagranicznych podróży, bo w pakiecie dostajesz:

·      bezpłatne ubezpieczenie podróży zagranicznych, które obejmie finansowanie wydatków związanych z leczeniem, zgubieniem bagażu, spóźnieniem się na samolot, usługi assistance oraz concierge,

·      brak prowizji za przewalutowanie, więc możesz płacić swoją kartą na całym świecie bez dodatkowych kosztów,

·      4 bezpłatne wejścia do saloników na lotnisku, co znacznie zwiększy komfort Twojej podróży.

Dodatkowo możesz korzystać z programu „Mam bonus”. Polega on na tym, że w zamian za zakupy kartą otrzymujesz punkty, które wymienisz później na nagrody.

Warto wiedzieć, że jeśli w ciągu 56 dni oddasz środki wydane kartą kredytową, to BNP Paribas nie naliczy za to odsetek. RRSO tej oferty to 9,87%.

II miejsce – Getin Bank Karta kredytowa Platinium (47,15 pkt)

Drugie miejsce w rankingu zajmuje Getin Bank ze swoją Kartą kredytową Platinium. Aby uniknąć opłaty za jej użytkowanie, wystarczy wykonać 5 transakcji miesięcznie na dowolną kwotę. Okres bezodsetkowy jest krótszy niż w BNP Paribas, bo wynosi 54 dni.

Co prawda ten bank nie oferuje ubezpieczenia podróżnego, ale posiadając kartę Platinium można mieć dostęp do saloników VIP na lotniskach, preferencyjnych warunków w hotelach czy restauracjach oraz ubezpieczenia zakupów online.

Warto wiedzieć, że bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji, co jest ważne podczas przebywania za granicą.

III miejsce – Santander Bank Polska Visa Platinium (45,15 pkt)

Na trzecim miejscu również uplasowała się Visa Platinium, ale oferowana przez Santander Bank Polska. Czym się różni od propozycji BNP Paribas? Po pierwsze, trzeba spełnić warunek, aby uniknąć opłaty za kartę. Trzeba nią wykonać min. 10 transakcji miesięcznie.

Santander Bank Polska również zapewnia priorytetową obsługę na lotnisku, program rabatowy oraz ubezpieczenie podróżne. Z tą różnicą, że polisa jest płatna. Dodatkowo warto wiedzieć, że bank pobiera prowizję 2% za przewalutowanie transakcji, a okres bezodsetkowy podobnie jak w Getin Banku wynosi 54 dni. RRSO tej oferty to 12,96%.

Ranking kart kredytowych premium

W tabelce poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry ofert innych banków oraz ile punktów zdobyły one w rankingu.

Miejsce

Bank

Karta

Opłata za użytkowanie

Okres bezodsetkowy (w dniach)

Ubezpieczenie podróżne

Koszt przewalutowania transakcji

RRSO

1 (51,99 pkt)

BNP Paribas

Visa Platinium

0 zł

56

tak, darmowe

0 zł

9,87%

2 (47,15pkt)

Getin Bank

Karta kredytowa Platinum

0 zł

54

nie

0 zł

12,20%

3 (45,15 pkt)

Santander Bank Polska

Visa Platinium

0 zł

54

tak, płatne

2%

12,96%

4 (43,64 pkt)

ING Bank Śląski

Platynowa karta kredytowa Mastercard

0 zł

51

nie

0 zł

9,81%

5 (42,20 pkt)

PKO Bank Polski

Karta kredytowa PKO Mastercard Platinium

250 zł

55

tak, darmowe

0 zł

9,27%

6 (41,56 pkt)

Bank Millennium

Millennium Visa Platinium

0 zł

51

tak, darmowe

niedostępne

9,47%

7 (38,26 pkt)

Citi Handlowy

Citibank World Elite Mastercard Ultime

500 zł

56

tak, darmowe

0 zł

15,71%

8 (37,15 pkt)

Credit Agricole

Karta kredytowa Gold

0 zł

54

nie

3%

12,66%

9 (36,65 pkt)

mBank

Visa Premium

0 zł

54

nie

5,90%

8,02%

10 (30,92 pkt)

Bank Pekao S.A.

Karta kredytowa Pekao Mastercard Platinium

500 zł

54

tak, darmowe

niedostępne

21,95%

11 (28 pkt)

Alior Bank

World Elite Mastercard

890 zł

59

tak, płatne

niedostępne

10,48%

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków.

Aby być posiadaczem platynowej karty i czerpać z tego korzyści, wcale nie trzeba być nie wiadomo jak zamożnym klientem. Warto zrobić porównanie ofert, aby wybrać taką, która jednocześnie nie wymaga płacenia kartą znaczących sum, ale daje prawdziwie luksusowe benefity.

Jak powstał ranking?

Porównaliśmy karty kredytowe z segmentu premium. Z każdego banku wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę. Każda z nich mogła otrzymać maksymalnie 55 punktów za:

·      20 pkt za darmowe użytkowanie karty przy założeniu 2 000 zł transakcji miesięcznie przez cały rok,

·      10 pkt za jak najdłuższy okres bezodsetkowy,

·      5 pkt za jak najniższą prowizję za wypłaty gotówki z bankomatów,

·      po 5 pkt za następujące korzyści dla posiadaczy karty: specjalne warunki na lotniskach, program rabatowy, darmowe przewalutowanie transakcji, bezpłatne ubezpieczenie podróżne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(12)
Monika
2 lata temu
@Nina masz rację, Ja osobiście dużo kupuję w internecie i płacę z Twisto. Zresztą za zakupy stacjonarne również. Mnie to bardzo odpowiada. Zakupy dziś a na zapłatę mam okreslony czas - dłuższy dla osób zarejestrowanych.
Nina
2 lata temu
Jak ktoś płaci głównie w internecie to polecam skorzystać z Twisto. Prosta rejestracja, proste zasady, dużo fajniejsza opcja niż zwykła kredytówka. Wszystko widać w aplikacji, więc mamy podgląd, ile wydaliśmy. A płatności możemy np. odroczyć, co przydaje się w jakiś kryzysowych chwilach
Stanisław Ey
2 lata temu
A gdzie jest Visa Infinite z PKO? PNB daje tylko 4 wejścia do saloników, czyli mamy zabawę na dwie podróże (w jedną i drugą stronę, a z przesiadką na jedną). Gdzie ubezpieczenie wkładu własnego pojazdu czy rozbudowane ubezpieczenie podróżne. Gróbymi nićmi szyty ten ranking!
antypożyczki
3 lata temu
Zadłużyć się jest łatwo, ale żeby wyjść z tego to już jest jak pokonanie "chińskiego muru".
Obywatel RP
3 lata temu
Fantastyczna zachęta dla wzięcia sznura na szyję. Lotniskowe przywileje. Normalnie szok!! Każdy Polak minimalnie cztery razy do roku lata samolotem. Równie dobrze może być darmowa kawa w złotym lub platynowym kubku na stacji kosmicznej. A może tak szanowny autorze jak to jest z wyliczaniem zdolności kredytowej kiedy mamy w portfelu plastik z nazwą karta kredytowa?