Trwa ładowanie...
bDzRiGDF

Notowania

Archiwum artykułów autora Anna Serafin

11
10.01.2021 15:44

BANKI
 / 
Kredyt hipoteczny online? Pandemia sprawiła, że to możliwe

Jeszcze na początku zeszłego roku wydawało się, że kredyt hipoteczny jest udzielany na tak wysoką kwotę i potrzeba do jego otrzymania tylu formalności, że nie da się wszystkiego załatwić przez internet. Kredyt gotówkowy online jest już na porządku dziennym, ale dzięki pandemii banki zmobilizowały się do tego, aby zaproponować swoim klientom także kredyty hipoteczne bez wychodzenia z domu albo choć spróbować przyspieszyć proces wnioskowania. Sprawdź, co wprowadziły banki.

68
20.12.2020 5:59

KREDYTY
 / 
Banki: tych klientów nie obsługujemy. Jaka forma zatrudnienia wyklucza z kredytu?

Sytuacja na rynku kredytów jest trudna. Mimo że, w porównaniu do wiosny, banki rozluźniły swoją politykę kredytową, to wciąż wymagania do kredytu gotówkowego czy hipotecznego są wysokie. Jak wynika z naszych badań, przedsiębiorcy nawet ze stabilnych branż nie mogą być pewni pozytywnej decyzji.

3
05.12.2020 16:11

KREDYT
 / 
Długi Polaków rosną przez pandemię. Czy warto wziąć kredyt?

Jak wynika z danych BIG Info Monitor, w ciągu drugiego i trzeciego kwartału tego roku długi Polaków wzrosły o prawie 3,5 mln zł. A to oznacza, że do spłacenia pozostało aż 83,2 mld zł! Z jednej strony Polacy zaciskają pasa i ograniczają wydatki, a z drugiej wciąż nie mogą poradzić sobie ze spłatą zobowiązań, bo zaległości rosną. Czy wyjściem z sytuacji może być kredyt konsolidacyjny?

16
03.12.2020 11:46

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont osobistych

Dobre konto osobiste to podstawa Twoich finansów. Jeśli właśnie teraz planujesz zmienić swój rachunek bankowy, to wybierz taki, który oprócz braku opłat za prowadzenie konta, kartę czy wypłaty z bankomatów, zaoferuje Ci również atrakcyjną premię, którą możesz wydać na przykład na świąteczne prezenty. W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Sprawdź, bo przeanalizowałam aż 17 ofert banków.

6
07.11.2020 9:35

KREDYTY
 / 
Kredyty dla pracujących za granicą w czasie pandemii COVID-19

Kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne nie są przez pandemię tak łatwe do dostania jak jeszcze na początku tego roku. Wiosną banki zamroziły możliwość udzielania finansowania przedsiębiorcom i osobom zatrudnionym na umowę cywilnoprawną ze względu na zwiększone ryzyko. Jednak teraz widać, że banki zliberalizowały swoją politykę. A jak banki podchodzą do udzielania kredytów osobom, które mają dochody zagraniczne?

bDzRiGDH
30
06.11.2020 12:02

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont oszczędnościowych

Wpłacając 10 tys. zł na konto oszczędnościowe na rok możesz zarobić 162 zł albo 81 gr. Taka jest właśnie różnica w aktualnych ofertach depozytowych banków. W dobie rekordowo niskich stóp procentowych na rachunku w banku nie jest łatwo oszczędzać. Jeśli jednak wciąż zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich środków i pewnym, choć nie za dużym zysku, to przeczytaj mój najnowszy ranking kont oszczędnościowych, gdzie porównałam 17 ofert.

11
27.10.2020 10:18

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów gotówkowych

Warto zabrać się za zaległy remont, wymienić ogrzewanie czy kupić nowy samochód, kiedy obecny już ledwo zipie. Na ten cel można przeznaczyć kredyt gotówkowy. A jeśli spłaca się już raty warto znaleźć lepszy kredyt i przenieść swoje kredyty do innego banku – bo można spłacać mniej i zaoszczędzić. W którym banku aktualnie znajdziesz najlepszy? Zerknij na mój ranking kredytów gotówkowych, gdzie przeanalizowałam oferty 12 banków.

11
20.10.2020 10:34

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont dla przedsiębiorców, który działają w internecie – październik 2020

Prowadzisz firmę w internecie? A to oznacza, że niepotrzebny Ci terminal płatniczy, nie korzystasz z wpłat gotówkowych i sporadycznie wypłacasz gotówkę z bankomatu. Za to z pewnością docenisz możliwość zarządzania finansami swojej firmy przez aplikację mobilną oraz otwarcia konta firmowego bez wychodzenia z domu i niskie koszty przelewów natychmiastowych. Zobacz, gdzie teraz opłaca się założyć rachunek firmowy.

50
18.10.2020 16:22

BANKOWOŚĆ
 / 
Kredyty gotówkowe i hipoteczne dla budżetówki - na jakie kredytowanie można liczyć?

Pracując w sektorze budżetowym, można liczyć na stabilną posadę i pewne zarobki. A to cenią banki. Czy będąc nauczycielem, policjantem, lekarzem albo pracownikiem socjalnym można liczyć na preferencyjne warunki kredytu gotówkowego albo kredytu hipotecznego? Zdradzamy, jak patrzą na to banki.

bDzRiGDN
18
14.10.2020 10:48

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont osobistych – październik 2020

Banki zapowiedziały zmiany w swoich tabelach opłat i prowizji w związku z kryzysem spowodowanym pandemią. Może po podwyżkach Twoje aktualne konto bankowe wcale nie jest takie korzystne? Sprawdź mój aktualny ranking i dowiedz się, gdzie teraz założyć najlepsze konto osobiste.

74
04.10.2020 16:57

PIENIĄDZE
 / 
Jaka jest moralność finansowa Polaków?

Zdaniem prawie 90 proc. Polaków spłacanie długów jest obowiązkiem moralnym. Z drugiej strony ponad 46 proc. daje przyzwolenie na nadużycie w obszarze finansów (np. na przepisywanie majątku na rodzinę, po to by uciec przed wierzycielem). Jaka jest więc moralność finansowa Polaków? Sprawdziłam to!

6
27.09.2020 15:31

GOSPODARKA
 / 
Co zrobić z kredytem po rozwodzie?

Podobno wspólny kredyt łączy ludzi bardziej niż ślub. Co jednak zrobić, jeśli kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny został zaciągnięty razem, a małżeństwo zdecydowało się na rozwód? Podpowiadamy, jakie są możliwe wyjścia z tej sytuacji.

21
15.08.2020 10:23

KREDYTY
 / 
Kredyt gotówkowy na zakup działki budowlanej. Czy to dobry pomysł?

Nie masz pieniędzy na wkład własny przy budowie domu i zastanawiasz się, czy nie zaciągnąć w tym celu kredytu? Możesz to zrobić, ale nie zawsze ci się to opłaci. Problemy mogą pojawić się znacznie później. Zobacz, na co uważać.

bDzRiGDO
10
03.08.2020 13:34

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont bankowych premium

Tym razem przygotowałam porównanie kont osobistych dla naprawdę wymagających klientów. To zestawienie rachunków premium, których w większości nie może założyć każdy, ale za to można w ich ramach korzystać z opłacalnych benefitów, które będą przydatne szczególnie dla ludzi biznesu.

11
20.07.2020 13:50

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kont firmowych – lipiec 2020

Konto firmowe pozwoli Ci sprawniej zarządzać biznesowymi przychodami i wydatkami, a do tego jest wymagane, jeśli chcesz figurować na białej liście podatników VAT i bez problemu rozliczać się z kontrahentami. Który rachunek nie obciąży Twojego budżetu opłatami, jest w pakiecie z terminalem płatniczym, a do tego możesz go założyć bez wychodzenia z domu? Wybieramy najlepsze konto firmowe!

18
18.07.2020 10:27

BANKOWOŚĆ
 / 
Kredytowy lockdown minął? Rynek kredytów hipotecznych odżywa

Czerwiec był pierwszym miesiąc od wybuchu pandemii, w którym odnotowano wzrost zapytań o kredyty hipoteczne. Czy to koniec niepokojów Polaków i oznaka powrotu do normalności? Sprawdzimy, jak mogą wyglądać nadchodzące miesiące.

16
05.07.2020 7:15

KREDYTY HIPOTECZNE
 / 
Czy warto obecnie brać kredyt hipoteczny pod wynajem?

Jeszcze na początku roku kupno mieszkania na wynajem to była wymarzona inwestycja. Nie było problemu ze znalezieniem najemców, bo ceny mieszkań drastycznie rosły i wiele osób przyjeżdżało do dużych miast za pracą. Pandemia jednak wywróciła również rynek najmu do góry nogami. Czy wciąż opłaca się inwestować w nieruchomości i zaciągnąć na ten cel kredyt hipoteczny?

18.06.2020 10:15

RANKING MONEY.PL
 / 
Ranking kredytów gotówkowych dla pracujących na umowę zlecenie

Umowa zlecenie to zdecydowanie mniej pewna niż umowa o pracę forma zatrudnienia w oczach banków. Czy w aktualnej sytuacji będą skłonne udzielić kredytu gotówkowego osobom pracującym na zleceniu? Siedem banków przysłało ofertę dla tej grupy klientów, a dwa odmówiły. Sprawdźmy więc, gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy przy umowie zlecenie.