Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
wersja robocza
Dagmara Sudoł
|
Partner materiału: Santander Bank Polska

Ranking kont firmowych. W którym banku najlepiej założyć konto firmowe?

12
Podziel się:

Prowadzenie własnej firmy to wymagające zadanie. Dlatego przedsiębiorcy powinni szukać rozwiązań, które będą im w tym pomagały. Jednym z najważniejszych narzędzi jest dobre konto firmowe. Warto zdecydować się na takie, które nie tylko będzie darmowe, ale dodatkowo pozwoli zarobić. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ranking kont firmowych, w którym porównaliśmy najlepsze rachunki na rynku i sprawdziliśmy, które z nich można otworzyć aktualnie w ramach promocji.

Ranking kont firmowych. W którym banku najlepiej założyć konto firmowe?
(Pexels)

Aktualny ranking kont firmowych przygotowaliśmy dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Może on zainteresować zarówno osoby, które w najbliższym czasie planują otworzyć własny biznes, jak i tych, którzy z powodzeniem prowadzą już swoją firmę, ale nie do końca są zadowoleni z usług obecnego banku, więc myślą nad tym, aby przenieść swoje konto firmowe lub otworzyć nowe.

Przygotowując porównanie kont firmowych, szczególną uwagę zwróciliśmy na opłaty za podstawowe operacje bankowe, funkcjonalność konta firmowego i dodatkowe usługi, jakie oferują banki przedsiębiorcom oraz możliwość założenia rachunku online. Przeanalizowaliśmy również promocje, bo okazuje się, że banki przy spełnieniu określonych warunków aktywności chętnie nagradzają klientów wysoką premią pieniężną. Premie dla przedsiębiorców są znaczniej wyższe niż dla klientów indywidualnych dlatego warto korzystać z promocji.

Na podium rankingu kont firmowych znalazły się rachunki takich banków jak: Santander Bank Polska, Bank Pekao oraz Nest Bank.

I miejsce – Santander Bank Polska (Konto Firmowe Godne Polecenia)

Pierwsze miejsce należy do Konta Firmowego Godnego Polecenia, które dostępne jest w ofercie Santander Bank Polska. Ogromną zaletą rachunku jest możliwość bankowanie bez opłat.

Oznacza to, że za 0 zł bezterminowo i bezwarunkowo Santander Bank Polska oferuje w ramach promocji:
• otwarcie i prowadzenie konta firmowego,
• za używanie pierwszej karty debetowej wydanej do konta(1),
• za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie(1),
• za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu,
• za realizację poleceń zapłaty i zleceń stałych,
• za przelewy internetowe Elixir w PLN,
• za przelewy w formie polecenia wypłaty w EUR,
• za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.
(1)Pod warunkiem wyrażenia i utrzymania zgód marketingowych.

Z kontem firmowym w Santander Bank Polska klienci mogą korzystać z wielu dodatkowych usług dla firm, takich jak eFaktoring, eWindykacja, eUmowy, eKsięgowość, eLeasing czy eZdrowie.

A ile można zarobić z Kontem Firmowym Godnym Polecenia? Santander Bank Polska proponuje nawet 1 300 zł premii, przy czym 900 zł można otrzymać za transakcje kartą płatniczą (3 proc. od łącznej wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maks. 150 zł miesięcznie przez 6 miesięcy), a 400 zł za podpisanie umowy o kredyt, leasing lub pożyczkę leasingową. Do II edycji Promocji Godnej Polecenia można przystąpić od 1 marca 2022 r. do 30 czerwca 2022 r. włącznie.

Konto firmowe Santander Bank Polska można wygodnie założyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek online, potwierdzić tożsamość i aktywować rachunek.

II miejsce – Bank Pekao (Konto Przekorzystne Biznes)

Drugie miejsce zajęło Konto Przekorzystne Biznes, które proponuje Bank Pekao SA. Okazuje się, że w ramach promocji otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes i jego prowadzenie przez kolejnych 12 miesięcy jest zupełnie darmowe. Dodatkowo bank nie pobiera też żadnej opłaty za pierwszą kartę debetową MasterCard Business lub Visa Business. Po zakończeniu okresu promocji miesięcznej opłaty (9 zł) można uniknąć pod warunkiem, że:
- klient wykona w danym miesiącu przelew do ZUS/US lub
- co miesiąc na rachunek wpłynie min. 2 000 zł lub
- zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank lub
- klient wykona 1 transakcję wymiany walut lub
- klient opłaci 1 ratę leasingu w Pekao Leasing.
Niezależnie od promocji za konto firmowe przez pierwsze 12 miesięcy nie płacą nowo założone firmy.

Karta do konta jest bezpłatna, jeśli klient wykona nią transakcje o łącznej wartości min. 300 zł miesięcznie. W przeciwnym razie zostanie naliczona prowizji w wysokości 7 zł. W ramach promocji jest również darmowa przez pierwsze 12 miesięcy.

Bank Pekao gwarantuje bezpłatne przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego, nielimitowane przelewy mobilne w aplikacji PeoPay, a także 15 darmowych przelewów do innych banków w Polsce miesięcznie. W przypadku korzystania z bankomatów można za 0 zł wypłacać gotówkę z bankomatów własnych banku oraz dwa razy w miesiącu z urządzeń innych banków. Za każdą kolejną wypłatę zostanie pobrana opłata w wysokości 2% min. 5 zł.

W ramach bonusu Bank Pekao SA przygotował dla swoich nowych klientów promocję, w której za otwarcie rachunku online i aktywnie z niego korzystanie można zyskać nawet 1 200 zł. Promocja trwa do 31.03.2022 r.

III miejsce – Nest Bank (BIZnest Konto)

Na trzecim miejscu znalazło się BIZnest Konto od Nest Banku. Podobnie jak w Santander Bank Polska karta i prowadzenie konta są bezwarunkowo darmowe. Dodatkowo bank proponuje bezpłatnie takie usługi jak:
- wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir, w tym do ZUS i Urzędu Skarbowego,
- wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w Polsce,
- wpłaty i wypłaty Blikiem z bankomatów,
- kody SMS do autoryzacji przelewów w bankowości internetowej.

W ramach oferty specjalnej można zyskać 400 zł premii za skorzystanie z terminala płatniczego.

Klienci biznesowi w Nest Banku mogą korzystać z Portalu Obsługi Faktur, Finansowania faktur w ramach Faktorii, BIZnest Kredytu w Ratach czy też BIZnest Limitu w Koncie dla przedsiębiorców. Wniosek o konto firmowe w Nest Banku, podobnie jak w Santander Bank Polska czy Banku Pekao, można złożyć przez internet.

Ranking kont firmowych

Wybór odpowiedniego konta firmowego pozwala zaoszczędzić na prowizjach bankowych oraz lepiej zarządzać firmowymi finansami. Prezentujemy aktualnie najlepsze konta firmowe na rynku.

Miejsce Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę Możliwa premia do zdobycia
1. (28,3 pkt) Santander Bank Polska Konto Firmowe Godne Polecenia 0 zł (1) 0 zł (1) do 1 300 zł
2. (27,9 pkt) Bank Pekao Konto Przekorzystne Biznes 0 zł / 9 zł (2) 0 zł / 8 zł (3) do 1 200 zł
3. (25,3 pkt) Nest Bank BIZnest Konto 0 zł 0 zł do 400 zł
4. (25,0 pkt) Bank Millennium Konto Mój Biznes 0 zł / 20 zł (4) 0 zł / 7 zł (5) do 1 800 zł
5. (24,7 pkt) Credit Agricole Konto Solista Biznes 0 zł / 10 zł (6) 0 zł / 7 zł (6) do 1 700 zł
6. (24,0 pkt) Alior Bank iKonto Biznes 0 zł 0 zł / 8 zł (7) do 1 500 zł
7. (24,0 pkt) ING Bank Śląski Konto Direct dla Firmy 0 zł / 19 zł (8) 0 zł / 7 zł (9) 0 zł
8. (24,0 pkt) mBank mBiznes Konto Standard 0 zł / 19 zł (10) 0 zł / 5 zł / 7 zł (11) 0 zł
9. (24,0 pkt) PKO Bank Polski PKO Konto Firmowe 0 zł / 12 zł (12) 0 zł / 10 zł (13) 0 zł
10. (22,0 pkt) BNP Paribas Bank Polska Konto Otwarte na Biznes 0 zł / 15 zł (14) 0 zł / 3,50 zł / 7 zł (15) 0 zł

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 02.03.2022 r.

1) Za darmo bezterminowo i bezwarunkowo dla kont otwartych w promocji.
2) Za darmo w ramach promocji przez 12 miesięcy. Poza promocją 0 zł pod warunkiem wpływu min. 2000 zł lub wykonania przelewu do ZUS/US lub min. 1 transakcja rozliczona terminalem wydanym przez bank lub min. 1 transakcja wymiany walut lub zapłata raty w Pekao Leasing, w pozostałych przypadkach opłata za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
3) Za darmo w ramach promocji przez 12 miesięcy. Poza promocją 0 zł pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 500 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 8 zł.
4) Za darmo w ramach promocji przez 24 miesiące. Poza promocją 0 zł pod warunkiem wpływu min. 1 000 zł lub wykonania min. 1 przelewu do ZUS/US.
5) Za darmo w ramach promocji przez 24 miesiące. Poza promocją 0 zł pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 500 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
6) 0 zł pod warunkiem wpływu min. 2 000 zł lub wykonania min. 1 przelewu do ZUS/US. W przeciwnym razie 10 zł za prowadzenie konta i 7 zł za kartę miesięcznie.
7) 0 zł pod warunkiem wykonania min. 4 transakcji bezgotówkowych. W przeciwnym razie 8 zł za kartę.
8) 0 zł pod warunkiem, że w danym miesiącu zostanie spełniony jeden z następujących warunków: przelew do ZUS lub US lub na konto zostanie zapewniony wpływ min. 2000 zł gotówką lub przelewem.
9) 0 zł pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
10) Za darmo w ramach promocji przez 24 miesiące. Poza promocją opłata nie zostanie pobrana, jeżeli zostanie wykonany min. jeden przelew do ZUS w miesiącu.
11) Za darmo w ramach promocji przez 24 miesiące. Poza promocją opłata jest stała i wynosi 5 zł, jeśli suma transakcji wyniesie min. 500 zł lub 7 zł bez spełnienia warunku.
12) Za darmo przez 6 miesięcy dla przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę krócej niż rok. W przeciwnym razie 0 zł pod warunkiem, że na rachunek wpłynie min. 2000 zł.
13) 0 zł pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą w miesiącu, w przeciwnym razie opłata wynosi 10 zł.
14) Konto otwarte w promocji jest darmowe przez 6 miesięcy. Poza promocją opłata nie zostanie pobrana, jeśli średnie saldo na koncie wynosi 3 000 zł lub suma miesięcznych wpływów na rachunek wynosi min. 20 000 zł.
15) 0 zł pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na min. 700 zł. W przeciwnym razie - opłata uzależniona od wysokości wpływów (0 zł, 3,50 zł lub 7 zł).

Jak powstał ranking kont firmowych?

Oferty kont porównujemy w taki sposób, aby znaleźć konto firmowe, które nic nie kosztuje, jest nowoczesne i umożliwia wygodne zarządzanie firmowymi finansami. Zwracamy także uwagę na szereg dodatkowych korzyści m.in. możliwość otrzymania premii gotówkowej, terminala czy zawnioskowania o konto firmowe online. Przygotowując ranking kont firmowych, założyliśmy, że klientem jest przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i utrzymuje średniomiesięczne saldo w kwocie min. 10 000 zł oraz wykonuje w miesiącu transakcje na kwotę min. 1 000 zł. Klient raz w miesiącu wpłaca środki na swój rachunek firmowy we wpłatomacie. Przedsiębiorca wykonuje konieczne przelewy do ZUS i US oraz 10 przelewów krajowych. Dodatkowo chętnie korzysta z bankowości internetowej i mobilnej. Takie założenia pozwoliły nam porównać oferty pod kątem podstawowych opłat. Z każdego banku wybraliśmy flagowy produkt, czyli najlepsze konto firmowe. Każdy rachunek mógł zdobyć max. 30 punktów. Przyznawaliśmy je następująco:
• max. 5 pkt za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• max. 5 pkt za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• max. 5 pkt za darmowe internetowe przelewy krajowe,
• max. 5 pkt za darmowe wpłaty wpłaty gotówki we wpłatomatach,
• max. 2 pkt za wygodną aplikację mobilną,
• max. 2 pkt za możliwość założenia konta firmowego bez wychodzenia z domu,
• max. 6 pkt za możliwość otrzymania atrakcyjnej premii za założenie konta i aktywne korzystanie z niego.

Banki oferują dzisiaj już nie tylko możliwość bezpiecznego zarządzania firmowymi finansami, ale także wiele dodatkowych usług, które pomagają rozwijać biznes bez dodatkowych kosztów. Świetnym przykładem jest Santander Bank Polska i jego e-usługi w bankowości internetowej dla firm. Dodatkowo konto jako jedno z nielicznych na rynku jest bezterminowo i bezwarunkowo darmowe, dlatego jeśli zastanawiasz się, gdzie konto firmowe warto założyć, to zachęcamy sprawdzić Konto Firmowe Godne Polecenia, które zwyciężyło w naszym rankingu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
NOTBank
2 lata temu
Santander, BNP Paribas - to najgorsze banki. W ogóle w Polsce teraz jest mniej konkurencja ponieważ była wielka restrukturyzacja w sektor bankowe i teraz te kilka banki robią tworzyli kartel.
przedsiebiorc...
2 lata temu
Firma moja ma konto w PKO BP i oplata miesięczna za konto wynosi 28 zł a nie 23 zł jak podajecie. Ponadto robiąc sam przelewy w IPKO za kazdy przelew place 1,30 a także placę za karty kodów i inne. Oprocentowanie natomiast wynosi ) %
!!!!!!!!!
2 lata temu
ja tam mam lokaty w Stefczyku i polecam dobre oprocentowanie i gwarancje ufg mają.
najgorszy_ban...
2 lata temu
PEKAO za wszystko kasują, uruchamiają usługi a potem musisz płacić po 50 zł miesięcznie za drukowanie jakiś papierowych wyciągów, których w życiu na oczy nie widziałeś......
dsdv
2 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.