Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kont osobistych – czerwiec 2020

34
Podziel się

Konto osobiste jest podstawowym produktem bankowym, z którego korzysta blisko 90 proc. Polaków. Służy nie tylko do bezpiecznego przechowywania naszych pieniędzy, ale także zarządzania nimi. Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby odpowiadało naszym potrzebom. Które konta bankowe spełniają to kryterium? Tego dowiesz się z naszego aktualnego rankingu.

Ranking kont osobistych – czerwiec 2020
(Fotolia)
bDASmZVN

Partnerem publikacji jest Alior Bank.

Niezależnie od tego, jakie konto bankowe wybierzesz, będziesz z niego korzystać na co dzień. W związku z tym zwróć uwagę na to, żeby było ono darmowe i funkcjonalne. Pierwszy warunek spełnia wiele ofert banków przy regularnym korzystaniu z konta, a do oceny drugiego służy m.in. wygodna aplikacja mobilna i przejrzysta bankowość internetowa oraz możliwość personalizacji oferty.

Żeby pomóc Ci wybrać rachunek, z którego będziesz zadowolony, dokładnie przeanalizowaliśmy konta osobiste dostępne w ofertach banków. Porównaliśmy je pod kątem opłat za podstawowe operacje bankowe oraz sprawdziliśmy, jak użytkownicy oceniają ich aplikacje mobilne. Zwróciliśmy także uwagę na dodatkowe korzyści dla klienta.

bDASmZVP

Na podium znalazły się konta osobiste takich banków jak Alior Bank, Bank Millennium oraz Santander Bank Polska.

I miejsce – Alior Bank Konto Jakże Osobiste

Zwycięzcą rankingu kont osobistych zostało Konto Jakże Osobiste od Alior Banku. To rachunek, który polecamy z co najmniej kilku powodów. Wśród najważniejszych są przejrzyste warunki prowadzenia, elastyczne korzyści do wyboru i możliwość założenia rachunku bez konieczności wychodzenia z domu.

Konto Jakże Osobiste jest kontem praktycznie bez opłat. Wystarczy, że w każdym miesiącu otrzymasz na konto wpływ w wysokości min. 1 500 zł, a jeśli nie masz skończonych 26 lat, to konto będzie dla Ciebie całkowicie darmowe. Kartę masz bezpłatną, jeśli wykonasz nią transakcje o łącznej wartości min. 300 zł.

bDASmZVV

Z kontem w Alior Banku możesz wykonywać wiele operacji, za które bank nie pobierze żadnej prowizji. Wśród nich są m.in. przelewy internetowe, zlecenia stałe czy wypłaty z bankomatów własnych banku.

To, co szczególnie wyróżnia ten rachunek to pakiet korzyści, z którego każdy klient może włączyć dwie darmowe korzyści do swojego konta. Można je w dowolnym momencie zmieniać w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. Jeśli potrzebujesz mieć więcej korzyści, to trzecia i każda kolejna kosztuje tylko 3,5 zł miesięcznie.

A co dokładnie Alior Bank proponuje swoim klientom? Dostępne korzyści to:
0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce,
0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą,
• pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu,
• pakiet 30 darmowych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku w miesiącu,
• pomoc w nagłych wypadkach (assistance domowe, samochodowe i medyczne),
ubezpieczenie w podróży za granicą (pokrywające m.in. koszty leczenia czy zgubienie bagażu),
• atrakcyjne warunki limitu na koncie (RRSO 13,98%),
zwrot 1% za zbliżeniowe płatności mobilne – do 20 miesięcznie,
• atrakcyjne do 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 tys. zł),
• płatności kartą bez kosztów przewalutowania po stronie banku,
• punkty dla graczy za płatności mobilne.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Konto Jakże Osobiste to konto, którego szukasz, to bez problemu otworzysz je online.

bDASmZVW

II miejsce – Bank Millennium Konto 360 stopni

Drugie miejsce zajęło Konto 360 stopni dostępne w ofercie Banku Millennium. Prowadzenie rachunku i karta są darmowe pod warunkiem zapewnienia miesięcznych wpływów w wysokości min. 1 000 zł i wykonania min. 1 dowolnej płatności kartą lub BLIK. Jeżeli nie uda się ich spełnić, to bank pobierze opłatę 7 zł za konto i 9 zł za kartę.

Ten sam warunek co przy prowadzeniu i użytkowaniu karty wystarczy też, aby móc bez żadnych opłat wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

Konto 360 stopni możesz bezpiecznie otworzyć przez „selfie” w telefonie. Dodatkowo masz też szansę na nagrodę pieniężną, czyli łatwe 200 zł za założenie i aktywne korzystanie z rachunku.

bDASmZVX

III miejsce – Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę

Na trzecim miejscu znalazło się Konto Jakie Chcę, które można założyć w Santander Bank Polska. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. W przypadku opłaty za kartę pojawia się już warunek. Trzeba zapłacić nią min. 5 razy w danym miesiącu, żeby uniknąć prowizji. Można też wybrać inny wariant miesięcznej opłaty, która wyniesie 3 zł bez możliwości zwolnienia.

Warto zauważyć, że w Santanderze BP nie zapłacisz nic za przelewy natychmiastowe. Jeśli chodzi o opłaty za bankomaty, to bezpłatnie wypłacisz gotówkę z bankomatów własnych banku. Możesz też wykupić pakiet nielimitowanych wypłat ze wszystkich urządzeń w kraju za 7 zł miesięcznie.

Santander Bank Polska proponuje swoim klientom największy wybór opcji płatności mobilnych. Możesz skorzystać z BLIK, Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay i Fitbit Pay.

bDASmZVY

Ciekawym rozwiązaniem, które bank udostępnia wraz z Kontem Jakie Chcę, są zwroty za rachunki za prąd, gaz, telefon, internet czy TV - nawet do 300 zł rocznie.

Najlepsze konta bankowe – czerwiec 2020

Wybór właściwego konta bankowego pozwoli zaoszczędzić na prowizjach bankowych w przyszłości oraz lepiej zarządzać swoimi finansami. Dlatego poznaj też pozostałe ROR-y, na które warto zwrócić uwagę.

Miejsce i punkty Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za konto Miesięczna opłata za kartę
1. (9,73 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (1) 0 zł (2) Załóż konto
2. (9,21 pkt) Bank Millennium Konto 360 0 zł (3) 0 zł (4) Załóż konto
3. (8,95 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (5) Załóż konto
4. (8,75 pkt) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (6) 0 zł Załóż konto
5. (8,71 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (7) Załóż konto
6. (8,66 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (8) Załóż konto
7. (8,61 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł (9) 0 zł (10) Załóż konto
8. (8,47 pkt) Bank Pekao SA Konto Przekorzystne 0 zł (11) 0 zł (12) Załóż konto
9. (8,40 pkt) Nest Bank Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto
10. (8,24 pkt) ING Bank Śląski Konto Direct 0 zł 0 zł (13) Załóż konto

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 01.06.2020 r.

1) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił jednorazowy wpływ min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
2) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.
3) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
4) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł lub opłata stała bez możliwości zwolnienia – 3 zł.
6) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
7) W zależności od wybranego wariantu konta i karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26. roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
8) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
9) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
10) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
11) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub jeśli użytkownik nie ukończył 26. roku życia, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
12) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub jeśli użytkownik nie ukończył 26. roku życia, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 3 zł.
13) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.

Jak powstał ranking?

Oferty porównaliśmy tak, aby znaleźć konto bankowe, które kosztuje jak najmniej, jest nowoczesne, posiada funkcjonalną aplikację mobilną i daje klientowi wiele dodatkowych korzyści. Założyliśmy, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 500 zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 500 zł. To pozwoliło nam rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat. Każdy bank mógł zdobyć max. 10 punktów, które przyznawaliśmy następująco:
• max. 2 punkty za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• max. 2 punkty za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• max. 2 punkty za darmowe bankomaty w Polsce i za granicą, 1 punkt za darmowe wypłaty w kraju i 1 punkt za darmowe wypłaty za granicą.
• max. 1,5 punktów za płatności mobilne (po 0,5 punktu za dostępność najpopularniejszych: BLIK, Apple Pay, Google Pay),
• max. 0,5 punktu za aplikację mobilną na podstawie średniej ocen użytkowników systemów Android i iOS.
• max. 0,5 punktu za darmowe przelewy natychmiastowe i proporcjonalnie mniej w zależności od wysokości opłaty,
• max. 0,5 punktu za możliwość otworzenia konta przez internet, bez wychodzenia z domu,
• max. 1 punkt za dodatkowe korzyści (możliwość personalizacji oferty, programy rabatowe, cashback, atrakcyjne warunki oszczędzania, premię gotówkową).

Partnerem publikacji jest Alior Bank.

bDASmZWq
KOMENTARZE
(34)
olo
7 miesięcy temu
Rzumiem, że sponosorem był Alior Bank?
ak
7 miesięcy temu
Alior nie jest wcale przejrzysty! Niby bez opłat za wypłatę za granicą albo inne przewalutowania a ukrywają prowizję w tym że sobie swobodnie ustalają zmianę kursu - i tym samym prowizja wynosiła u mnie nawet 8%! Ja stamtąd odszedłem i nie polecam. Jeżeli chodzi o przejrzyste prowadzenie rachunku to też tak nie jest. Miałem dochody a koszt prowadzenia rachunku czasami wynosił 22 PLN. Omijać!
LUDZIE
7 miesięcy temu
Banki żyją z waszych pieniędzy . Jak długo będziecie zanosić swoje pieniądze do banku , który kompletnie nic wam za to nie daje, bo 0,1 % to chyba tylko za drogę do banku którą musicie pokonać idąc do banku i wracając z niego, Zaś sam bank zarabia krocie na obrocie waszymi pieniędzmi . Jak więc długo pozwolicie się kiwać??? I do tego jeszcze : 1. bank ustala ile możecie pieniędzy wziąć, a jak trochę więcej to musicie awizować . 2. Bank ustala jakie będzie oprocentowanie waszych pieniędzy . 3. Bank wymyśla i oferuje wam różne produkty typu inwestycje , na których wy możecie tylko stracić , bo od zarabiania na waszych pieniądzach jest bank. 4. Bank każe wam płacić za wszystkie operacje jakie wykonujecie oprócz tej , kiedy przynosicie pieniądze do banku . 5. Bank obliczając odsetki nawet nie pokrywa inflacji , więc znowu tracicie , a bank się bogaci. 6. wszystkie wypłaty nie są przekazywane pracownikom tylko bankowi . na konto . Pracownik zaś nie odbiera całej wypłaty jednorazowo z konta, tylko część , a bank pozostałą częścią dalej obraca . 7. Jakim prawem banki bez mojej wyrażnej i pisemnej zgody moimi pieniędzmi obracają i zarabiają na nich , a mnie pomijają w zyskach Ludzie oprzytomnijcie i zrozumcie że bank jest po to żebyście mieli MNIEJ , a nie WIĘCEJ . Pomyślcie trochę i przestańcie utrzymywać banki które nie są wam kompletnie do niczego potrzebne . Przestańcie im zanosić swoje ciężko zapracowane pieniądze , bo możecie z nich zrobić lepszy użytek, inwestując je w inne dobra . Żądajcie wypłat za pracę do ręki , a nie na konto . Banki zaś niech padają , bo to są zwykłe pasożyty żerujące na was . Popatrzcie tylko ile zarabiają prezesi banków . Jak myślicie z czyich to pieniędzy ?. Popatrzcie jakie mają budynki i lokale , jak urządzone z przepychem , ale za czyje pieniądze ?. Pomyślcie nad tym.
bDASmZWr
Krystian
7 miesięcy temu
Alior na I-szym miejscu? No bez żartów! Mam u nich konto od 11 lat, ale za kilka dni się przenoszę. Niestety od dwóch lat jest drastyczny spadek jakości obsługi klienta. Naliczanie opłat nie wiadomo skąd, beznadziejna strona bankowości internetowej. Kiedyś to rzeczywiście był bank wyższej kultury i obsługi. Dzisiaj, podąża niezrozumiałą ścieżką. Zresztą sporo osób odeszło z tego banku a to też o czymś świadczy. Po kupieniu pakietu większościowego przez PZU - bank niestety stracił na niezależności decyzji i robi to, co mu naczalstwo każe. Żegnam.
Bogdan
7 miesięcy temu
Alior, atrakcyjne do 3% na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 tys. zł) tylko dlaczego nie piszecie że tylko dla nowej gotówki i to tylko na 3 miesiace, potem 0.01%
...
Następna strona