Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|

Ranking kont osobistych, które przydadzą się w czasach koronawirusa

17
Podziel się:

W związku z pandemią musieliśmy zmienić swoje przyzwyczajenia. Rzadko płacimy gotówką i jesteśmy zmuszeni robić zakupy przez internet. Które konto osobiste będzie naprawdę przydatne w takim celu? Takie, które oferuje premię pieniężną bez wychodzenia z domu, szereg płatności mobilnych oraz dodatkowe zabezpieczenie przed wyciekiem danych.

Ranking kont osobistych, które przydadzą się w czasach koronawirusa
(Adobe Stock)

W tym niestandardowym rankingu oczywiście oceniałam podstawowe parametry, takie jak: opłata za prowadzenie konta osobistego, kartę, wypłaty z bankomatów w Polsce, ale dodatkowo także elementy, które będą przydatne teraz, czyli:

• dodatkowe ubezpieczenie karty, które pozwoli Ci bezpieczniej robić zakupy w internecie bez obaw o wyciek danych,
• premię pieniężną, która bez wychodzenia z domu pomoże podreperować Twój budżet,
• płatności mobilne (BLIK, Apple Pay i Google Pay),
• możliwość założenia konta osobistego online, bez wizyty w placówce.

Każdy bank mógł otrzymać maks. 9 punktów. Opłaty za konto i kartę porównywałam przy założeniu zapewnienia wpływu 1 000 zł miesięcznie i transakcji kartą na 100 zł w tym samym okresie. A szczegółowa punktacja znajduje się na końcu tekstu. A teraz przejdźmy do najlepszych kont osobistych!

I miejsce – Konto Otwarte na Ciebie - BNP Paribas (7,35 pkt)

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? BNP Paribas przygotował specjalną promocję z kontem, które będzie Cię wspierać podczas zakupów internetowych. Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, a w ramach 6 zł opłaty za kartę otrzymujesz:

• darmowe wypłaty w bankomatach w Polsce i sieci BNP Paribas i Global Alliance na świecie,
• bezpłatne ubezpieczenie „Cyberpomoc”, które chroni Cię od kradzieży środków z konta, tożsamości w internecie i utraty danych z dysku.

To karta Otwarta na eŚwiat, skierowana właśnie do osób, które robią zakupy w internecie, czyli w aktualnej sytuacji prawie wszyscy. Wybrałam ją do rankingu, dlatego że jeśli się na nią zdecydujesz (są jeszcze dwie inne), to w łatwy sposób bez wychodzenia z domu możesz otrzymać 210 zł premii.

Wystarczy, że otworzysz Konto Otwarte na Ciebie z kartą Otwartą na eŚwiat i w każdym z dwóch miesięcy (maju i czerwcu 2020 r.), zapewnisz wpływ min. 1 tys. zł i wykonasz 6 transakcji BLIK. I tyle – 210 zł wpłynie na Twoje konto!

BLIK to rozwiązanie stworzone przez Polski Standard Płatności we współpracy z największymi polskimi bankami. Bardzo przydaje się ono podczas zakupów internetowych, bo nie trzeba wypełniać danych do przelewu, a jednocześnie transakcja jest bezpieczna, bo wykonywana z poziomu aplikacji mobilnej banku. Płatność BLIK jest naprawdę szybka, bo wystarczy w sklepie internetowym wpisać kod BLIK, który znajdziesz w aplikacji, a potem potwierdzić transakcję hasłem mobilnym.

Dodatkowo oprócz BLIK-a, bank udostępnia także Google Pay oraz Apple Pay, ale tych płatności promocja nie obowiązuje.

II miejsce – eKonto w promocji – mBank (7,25 pkt)

Co prawda tymczasowo mBank wyłączył możliwość zakładania konta przez kuriera, ale oprócz tego spełnia wszystkie warunki bycia w kategorii dobrych kont osobistych na obecny czas. Dlaczego? Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne, karta także będzie, jeżeli wykonasz nią min. jedną transakcję miesięcznie.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce są darmowe, ale tylko przy transakcjach powyżej 100 zł. mBank daje również możliwość skorzystania z Cyber Rescue, które będzie przydatne przy zakupach internetowych. To bezpłatna pomoc specjalistów, którzy pomogą we wszystkich trudnych sytuacjach, które mogą spotkać Cię w internecie – ktoś włamał się na Twoje konto na portalu społecznościowym lub skrzynkę mailową, nie otrzymałeś zamówienia internetowego albo boisz się, że przypadkowo uruchomiłeś wirusa komputerowego.

Zakładając konto osobiste w mBanku, możesz wesprzeć swój domowy budżet, korzystając z promocji. 150 zł, czyli trochę mniej niż w BNP Paribas otrzymasz za zapewnienie wpływu min. 1 000 zł i wykonanie min. 5 transakcji kartą w dwóch kolejnych miesiącach po otwarciu rachunku.
mBank udostępnia wszystkie oceniane przeze mnie systemy do płatności mobilnych, czyli BLIK, Apple Pay i Google Pay.

III miejsce – Konto Jakie Chcę – Santander Bank Polska (7 pkt)

Także dobrym kontem na obecne czasu jest propozycja Santander Bank Polska. Konto Jakie Chcę to rachunek, za którego prowadzenie nie zapłacisz. Karta jest darmowa, jeśli wykonasz nią min. 5 transakcji miesięcznie. Bez prowizji można wypłacać gotówkę tylko z bankomatów własnych. Jednak można sobie wykupić pakiet bezpłatnych wypłat za 7 zł miesięcznie, co jest opłacalne.

Co prawda Santander BP nie oferuje ubezpieczenia czy pomocy przy zakupach internetowych, takiej jak BNP Paribas czy mBank, ale pozwala dorobić sobie do pensji bez wychodzenia z domu.

Otrzymasz maks.300 zł rocznie, jeżeli z Konta Jakie Chcę będziesz opłacać domowe rachunki (prąd, gaz, telefon, internet, telewizja). Dostaniesz zwrot, jeśli załączysz skany rachunków w swojej bankowości internetowej.

Konto można założyć bez wychodzenia z domu – za pomocą wideorozmowy z doradcą banku.

W Santander BP możesz płacić wygodnie przez internet, ale i stacjonarnie, korzystając z BLIK-a, Google Pay i Apple Pay.

Najlepsze konto osobiste – porównanie ofert banków

Chcesz zobaczyć, jak wypadły pozostałe banki w zakresie ich ofert konta osobistego? Ranking przedstawi Ci 10 najlepszych propozycji!

miejsce bank konto suma punktów opłata za konto opłata za kartę darmowe bankomaty w Polsce maksymalna premia d
1 BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 7,35 0,00 zł 6,00 zł tak 210 zł Założ konto!
2 mBank eKonto osobiste 7,25 0,00 zł 0,00 zł od 100 zł 150 zł Załóż konto!
3 Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 7,00 0,00 zł 0,00 zł w pakiecie 300 zł Załóż konto!
4 Envelo Bank Envelo Konto 6,83 0,00 zł 0,00 zł tak 200 zł Załóż konto!
5 Nest Bank Nest Konto 6,5 0,00 zł 0,00 zł tak 0 zł Załóż konto!
6 ING Bank Śląski Konto Direct 6,27 0,00 zł 7,00 zł wybrane 160 zł Załóż konto!
7 Getin Bank Konto Proste Zasady 6,00 0,00 zł 6,00 zł tak 0 zł Załóż konto!
8 Credit Agricole Konto dla Ciebie 5,83 0,00 zł 0,00 zł tak 200 zł Załóż konto!
9 Bank Millennium Konto 360 5,50 0,00 zł 0,00 zł tak 0 zł Załóż konto!
9 T-Mobile Usługi Bankowe Konto Freemium 5,50 0,00 zł 0,00 zł 3 pierwsze wypłaty 0 zł Załóż konto!
9 Inteligo Konto Indywidualne Inteligo 5,50 0,00 zł 0,00 zł wybrane 0 zł Załóż konto!
10 Bank Pekao Konto Przekorzystne 5,33 0,00 zł 0,00 zł 2 pierwsze wypłaty 200 zł Załóż konto!

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

Jakie jest najlepsze konto osobiste? Takie, które będzie spełniać Twoje potrzeby. Jeśli chcesz postawić na rachunek, który oferuje 210 zł, można założyć go online, a do tego zabezpiecza Cię podczas zakupów internetowych, to warto przeanalizować ofertę zwycięzcy rankingu.

Szczegóły punktacji
Punkty były przyznawane za:
• darmowe prowadzenie konta przy założeniu miesięcznego wpływu 1 000 zł – 2 pkt,
• bonus za bezwarunkowo bezpłatne konto – 1 pkt,
• darmową kartę przy założeniu miesięcznych transakcji w wysokości 100 zł – 1 pkt,
• wszystkie darmowe bankomaty w Polsce – 1 pkt, wybrane lub z ograniczeniem kwotowym lub ilościowym – 0,5 pkt
• bonus za ubezpieczenie karty lub pomoc specjalistów w zakresie bezpieczeństwa w internecie – 1 pkt,
• dostępność BLIK, Apple Pay i Google Pay – 0,5 pkt za każdą technologię,
• bonus za możliwość założenia konta bez wizyty w placówce banku – 0,5 pkt
• premia gotówkowa za aktywność na koncie (bez programów poleceń i korzystania z innych produktów banku niż konto i karta oraz jeśli promocja wymagała większego niż 1 000 zł wpływu lub większych niż 100 zł transakcji kartą) – maks. 1 pkt (proporcjonalnie w zależności od wysokości premii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(17)
Dziękuję post...
3 lata temu
Santander najgorszy bank świata.
pppp
3 lata temu
banki to złodzieje ,kazdy o tym wie
J34
3 lata temu
W dzisiejszych czasach lepiej mieć forsę w domu, a jeżeli jest ich więcej trzeba inwestować ja nastawiłem się na garaże, kupiłem w tym roku trzy i wynajmuje, ryzyko mniejsze niż przy wynajmowaniu mieszkania, coraz większej grupie niewypłacalnych najemców. Bank omijam szerokim lukiem
czary mary
3 lata temu
tylko T-mobile bankowe
Jan
3 lata temu
A do mnie ciołki z Paribas przysłały info ,że od 1.07 podnoszą opłaty za obsługę o 100%( z powodu inflacji 4,7%( sic!) oraz oferują atrakcyjną lokatę z oprocentowaniem 0,01% !!!! To jest ten super bank ?!!!!