Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|

Ranking kont osobistych – luty 2020

35
Podziel się:

Konto bankowe nie powinno być jak numer PESEL – jedno na całe życie. W łatwy sposób można je przecież zmienić, jeśli nie odpowiada nam nasz obecny ROR. Można też mieć więcej rachunków bankowych, żeby łatwiej zarządzać swoimi finansami. Jak wybrać dla siebie najlepsze konto osobiste? Koniecznie trzeba porównać oferty. Dla ułatwienia tego zadania przygotowaliśmy aktualny ranking kont bankowych.

Ranking kont osobistych
Ranking kont osobistych (fotolia.com)

Wiemy, jak trudno znaleźć konto bankowe, które spodoba się każdemu. Dlatego dobrym trendem w bankowości jest możliwość personalizacji produktu. W tym przypadku np. dostosowanie opcji konta tak, żeby nie płacić za te czynności bankowe, z których korzystamy najczęściej. Uwzględniliśmy to w naszym rankingu.

W tym miesiącu oferty porównaliśmy dla klienta, który będzie zapewniał miesięczne wpływy na konto na kwotę min. 1 000 zł. Dodatkowo przyjęliśmy, że dokona transakcji kartą na łączną sumę min. 300 zł. Takie założenie pozwala rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat za konto (za jego prowadzenie i kartę).

Za ważne funkcjonalności ROR-u uznaliśmy też prowizje za wypłaty z bankomatów w kraju, dostępne możliwości płatności mobilnych czy funkcję wielowalutową. Teraz może się ona przydać podczas wypadu na narty do Austrii czy w każdy inny zakątek świata.

Które konta wypadły najlepiej? Pierwsze miejsce zajęło Konto Otwarte na Ciebie dostępne w ofercie Banku BNP Paribas, drugie Konto Proste Zasady od Getin Banku, a trzecie Konto dla Ciebie, będące propozycją Credit Agricole. Dowiedz się, co sprawiło, że otrzymały najwięcej punktów i znalazły się na podium rankingu kont osobistych.

I miejsce – BNP Paribas Bank Polska Konto Otwarte na Ciebie

W naszym najnowszym zestawieniu kont bankowych najwięcej punktów otrzymało Konto Otwarte na Ciebie, które można założyć w Banku BNP Paribas. Jest to konto proste w obsłudze i jednocześnie bardzo funkcjonalne. Można swobodnie korzystać z niego przez bankowość elektroniczną oraz aplikację mobilną GOmobile, a przy tym jest tanie.

Samo prowadzanie rachunku jest bezwarunkowo darmowe. A to, czy i ile prowizji bank pobierze za kartę zależy od jej wariantu. Do wyboru są:
Karta Otwarta na Dzisiaj będzie dobrym wyborem, dla tych, którzy cenią sobie darmowe usługi bankowe. To wariant karty, którą możesz mieć bez żadnych opłat. Wystarczy wykonać kartą min. 1 transakcję bezgotówkową w miesiącu, żeby uniknąć prowizji w wysokości 3 zł.
Karta Otwarta na Świat jest natomiast idealna na osób, które dużo podróżują. Płacąc nią za granicą, można uniknąć dodatkowych kosztów przewalutowania dla prawie 160 walut. Dodatkowo całkowicie za darmo można wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także zagranicznych bankomatów Grupy BNP i Global Alliance (1) . Miesięczna opłata za użytkowanie karty to 10 zł bez możliwości zwolnienia. Do Karty Otwartej na Świat bank dorzuca darmowe ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”. Oznacza to, że klient uzyska zwrot odwołania zaplanowanej podróży i nie poniesie żadnych kosztów niespodziewanego anulowania zaplanowanej podróży, jeżeli ubezpieczony opłacił koszty podróży z użyciem instrumentów płatniczych wydanych przez Bank lub poprzez wykonanie transakcji płatniczej z rachunku bankowego ubezpieczonego prowadzonego przez Bank.
Karta Otwarta na eŚwiat to propozycja m.in. dla aktywnych użytkowników internetu. Wraz z nią można otrzymać za darmo ubezpieczenie „Cyber Pomoc”. Z tą kartą również można za darmo wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. Miesięczna opłata za kartę jest stała i wynosi 6 zł.

Poszczególne rodzaje kart do konta BNP Paribas różnią się między sobą warunkami opłat i dodatkowymi korzyściami, co powoduje, że Konto Otwarte na Ciebie jest rachunkiem uniwersalnym. Będzie dobre dla osób młodych, a także dla bardziej doświadczonych klientów. Trzeba tylko wybrać odpowiednią kartę do rachunku - w zależności od potrzeb możemy też posiadać dwie, a nawet trzy karty.

Wniosek o Konto dla Ciebie z łatwością złożymy online.

Bez wahania możemy stwierdzić, że jest to aktualnie jeden z lepszych ROR-ów na rynku. Dlatego jeśli szukasz dobrego konta na co dzień, wybierz rachunek w BNP Paribas. Jeśli wypełnisz wniosek teraz, możesz zgarnąć do 350 zł premii. Warto się pospieszyć, bo promocja przeznaczona jest dla pierwszych 3 tys. klientów, ale trwa nie dłużej niż do 8.03.2020 r.

II miejsce – Getin Bank Konto Proste Zasady

Na drugim miejscu znalazło się Konto Proste Zasady od Getin Banku. Wykonanie tylko jednej płatności kartą lub BLIKiem w miesiącu spowoduje, że konto będzie darmowe. Za 0 zł można też wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto to polecamy szczególnie osobom, które lubią oszczędzać. Getin Bank ma atrakcyjną ofertę Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 3,5% w skali roku do kwoty 10 tys. zł przez 12 miesięcy dla klientów z Kontem Proste Zasady.

III miejsce – Credit Agricole Konto dla Ciebie

Trzecie miejsce zajęło Konto dla Ciebie dostępne w ofercie Credit Agricole. Darmowe prowadzenie konta i kartę zyskamy przy spełnieniu tych samych prostych warunków, co w Getin Banku. Trzeba zapewnić wpływy min. 1 000 zł i wykonać min. 1 dowolną płatność kartą lub BLIKiem. Jeżeli nie uda się ich spełnić, to bank pobierze łączną opłatę 16 zł (7 zł za konto i 9 zł za kartę).

Z kontem w Credit Agricole także masz szansę na nagrodę pieniężną, tak jak w BNP Paribas. Będzie to łatwe 150 zł za przeniesienie konta z innego banku.

Pamiętaj, że wybór właściwego konta pozwoli zaoszczędzić na prowizjach bankowych w przyszłości. Dlatego poznaj też pozostałe ROR-y, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepsze konta bankowe – luty 2020

Przeanalizowaliśmy 21 rachunków z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). Prezentujemy 10 najlepszych, którymi naszym zdaniem, warto się zainteresować.

Miejsce i punkty Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za kartę
1. (20,58 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (1) Załóż konto
2. (20,54 pkt) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (2) 0 zł Załóż konto
3. (20,34 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł (3) 0 zł (4) Załóż konto
4. (20,08 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (5) Załóż konto
5. (19,61 pkt) ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 0 zł 0 zł (6) Załóż konto
6. (19,54 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (7) Załóż konto
7. (18,50 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (8) 0 zł (9) Załóż konto
8. (17,40 pkt) T-Mobile Usługi Bankowe Konto Freemium 0 zł 0 zł (10) Załóż konto
9. (17,39 pkt) Bank Pekao S.A. Konto Przekorzystne 0 zł (11) 0 zł (12) Załóż konto
10. (16,90 pkt) Nest Bank Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszonych na stronach internetowych banków oraz Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 13.02.2020 r.

1) W zależności od wybranego wariantu karty:
Karta Otwarta na Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Karta Otwarta na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Karta Otwarta na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26. roku życia, inaczej miesięczna prowizja za użytkowanie karty wynosi 3 zł.
2) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
3) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
4) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł.
6) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
7) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 4 zł.
8) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił wpływy min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
9) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.
10) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 200 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 6 zł.
11) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
12) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za kartę wynosi 3 zł.

Jak powstał ranking?

Oferty zostały porównane tak, aby znaleźć konto bankowe, które kosztuje jak najmniej, jest nowoczesne i pozwoli zarobić. Założyliśmy, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 000 zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 300 zł. Każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 25 punktów, które przyznaliśmy następująco:
• maks. 5 pkt. za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
• maks. 5 pkt. za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
• maks. 1 pkt. za darmowe przelewy natychmiastowe i proporcjonalnie mniej w zależności od wysokości opłaty,
• maks. 1 pkt. za dostępną ofertę wielowalutową,
• maks. 2 pkt. za darmowe bankomaty w Polsce, 1 punkt za wybrane i 0 punktów tylko za darmowe bankomaty własne,
• maks. 6 pkt. za płatności mobilne (po 2 punkty za dostępność: BLIK, Apple Pay, Google Pay),
• maks. 5 pkt. za premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty.

Darmowe konto to ważne kryterium, które biorą pod uwagę klienci. Trudno obecnie szukać rachunków za prawdziwe 0 zł. W przypadku większości ofert należy zapewnić minimalny miesięczny wpływ i skorzystać z karty, aby bank nie pobrał prowizji. Warunki nie są jednak trudne, gdy na konto wpływa wynagrodzenie, a za zakupy płacimy kartą. Żeby jednak ROR spełniał nasze oczekiwania, należy dobrze poznać jego korzyści. Mamy nadzieję, że w naszym rankingu znajdziesz najlepsze konto bankowe dla siebie.

(1) Brak opłat za wypłaty z bankomatów za granicą odnosi się do opłat pobieranych przez Bank BNP Paribas. Niezależnie od opłat Banku BNP Paribas właściciel bankomatu może pobrać dodatkową opłatę – w takim przypadku odpowiednia informacja wyświetlana jest na ekranie bankomatu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
Zosia Samosia
2 lata temu
A Skarpeta Bank gdzie w tym rankingu?
PODRÓŻNIK
2 lata temu
GETIN BANK Za 0 zł można wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i W UNII EUROPEJSKIEJ.
DNO
2 lata temu
TEGO PIMAKA POWINNI ZWOLNIĆ
pejter1166
2 lata temu
wielkie bzdety ja od ośmiu lat mam w alior i jest super . wcześniej w pko sa okradali mnie na 40 zł miesięcznie.
on
2 lata temu
mam konto w PKO BP i za nic nie płacę
...
Następna strona