Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kont osobistych - maj 2019

27
Podziel się:

Trudno dzisiaj zapanować nad swoimi pieniędzmi bez dobrego konta bankowego. Tylko jak je wybrać? Z doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe. Dlatego porównałam najlepsze oferty na rynku i przygotowałam ranking, żeby ci to ułatwić. Nie zwlekaj i sprawdź, w którym banku opłaca się założyć rachunek!

Ranking kont osobistych
Ranking kont osobistych (Fotolia)

W tym miesiącu szukałam rachunku, który będzie kosztował niewiele lub absolutnie nic, jeżeli klient będzie zapewniał miesięczne wpływy na kwotę min. 1 500 zł. Dodatkowo przyjęłam, że dokona transakcji kartą na łączną sumę min. 300 zł. Jestem przekonana, że przy wpływie wynagrodzenia i płaceniu za codzienne zakupy bez problemu je spełnisz. A takie założenie pozwoliło mi po prostu rzetelnie porównać oferty pod kątem podstawowych opłat za konto (za jego prowadzenie i kartę).

Sprawdziłam, które rachunki otworzysz aktualnie w atrakcyjnych promocjach i dzięki temu zyskasz dodatkową gotówkę. Za ważne funkcjonalności ROR-u uznałam też prowizje ze wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, dostępne możliwości płatności mobilnych czy funkcję wielowalutową. W końcu sezon wakacyjnych wyjazdów coraz bliżej.

Które konta wypadły najlepiej w majowym zestawieniu? Pierwsze miejsce zajęło Konto Otwarte na Ciebie, czyli nowość w ofercie banku BNP Paribas, drugie Konto dla Ciebie od Credit Agricole, a trzecie eKonto osobiste będące propozycją mBanku. Dowiedz się, co sprawiło, że otrzymały najwięcej punktów i znalazły się na podium przygotowanego przeze mnie rankingu.

I miejsce – BNP Paribas Bank Polska Konto Otwarte na Ciebie

W najnowszym rankingu kont zwyciężyło Konto Otwarte na Ciebie dostępne w ofercie BNP Paribas. To kolejny bank, który upraszcza ofertę i świetnie wpisuje się w trend personalizacji usług bankowych. Takie zmiany doceniają klienci. I trzeba przyznać, że nowy rachunek jest bardzo interesujący.

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, więc nie musisz martwić się o zapewnianie regularnych wpływów. To co mocno wyróżnia ten rachunek na rynku, to możliwość wybrania jednego z trzech wariantów karty do konta:

 • Karta Otwarta na Świat jest idealna na osób, które dużo podróżują. Dzięki niej płacąc za granicą, można uniknąć kosztów przewalutowania dla prawie 160 walut. Dodatkowo całkowicie za darmo wypłacać nią gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i zagranicznych bankomatów Grupy BNP i Global Alliance. Miesięczny koszt karty to 10 zł bez możliwości zwolnienia. Jednak bank dorzuca darmowe ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”. Oznacza to, że nie poniesiesz żadnych kosztów niespodziewanego anulowania zaplanowanej podróży.
 • Karta Otwarta na eŚwiat to propozycja m.in. dla aktywnych użytkowników internetu. Jeśli wybierzesz ten wariant karty, za darmo otrzymasz gwarancję bezpieczeństwa swoich danych w sieci oraz plików zgromadzonych na dysku swojego komputera. To za sprawą ubezpieczenia „Cyber Pomoc”. Z tą kartą również będziesz mógł za darmo wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. Miesięczna opłata za kartę wynosi 6 zł.
 • Karta Otwarta na Dzisiaj to z kolei wariant karty, którą możesz mieć bez żadnych opłat. Będzie dobrym wyborem, dla tych, którzy cenią darmowe usługi bankowe. Wystarczy, że wykonasz min. 1 dowolną płatność kartą w miesiącu, a unikniesz prowizji w wysokości 3 zł. A jeżeli nie masz skończonych 26 lat, to Konto dla Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj będzie zupełnie darmowe.

Poszczególne rodzaje kart do nowego konta BNP Paribas różnią się między sobą warunkami opłat i dodatkowymi korzyściami, co powoduje, że Konto Otwarte na Ciebie jest rachunkiem uniwersalnym. Będzie dobre dla osób młodych, a także dla bardziej wymagających klientów. Musisz tylko wybrać odpowiednią kartę. Wniosek o Konto dla Ciebie z łatwością złożysz online, dzięki czemu sam proces zakładania konta jest przyjazny.

Jeżeli więc szukasz dobrego konta, rozważ założenie go w BNP Parbias właśnie teraz. Dzięki temu masz szansę zgarnąć w łatwy sposób 200 zł premii na „dzień dobry”. Należy się jednak spieszyć, bo promocja „Szansa na bonus” trwa jedynie do wyczerpania puli 1500 wniosków i nie dłużej niż do 17 maja.

Aktualnie możesz skorzystać z promocji, w której z Kontem Otwartym na Ciebie zyskasz:
- 150 zł na zakuoy w Biedronce
- 250 zł na zakupy na stacjach Orlen
- 200 zł na zakupy w sklepach H&M

II miejsce – Credit Agricole Konto dla Ciebie

Drugie miejsce zajęło Konto dla Ciebie, które założysz w Credit Agricole. Darmowe prowadzenie konta i kartę zyskasz za zapewnienie wpływu min. 1 000 zł i wykonanie min. 1 dowolnej płatności kartą lub BLIKiem. Jeżeli nie uda ci się spełnić tych warunków, to bank pobierze łączną opłatę 16 zł (7 zł za konto i 9 zł za kartę).

Ten rachunek nieznacznie przegrał ze zwycięskim rachunkiem BNP Paribas. Dlaczego skoro to kolejne ciekawe konto, które możesz dopasować do swoich potrzeb? Przyczyną są wyższe opłaty. Jeżeli będziesz musiał szybko wykonać przelew natychmiastowy, zapłacisz za niego aż 7 zł. Standardowy koszt takiego ekspresowego przekazania pieniędzy w BNP Paribas i większości innych banków to 5 zł.

Z kontem w Credit Agricole także masz szansę na nagrodę pieniężną. Do wyboru jest kilka opcji m.in. 300 zł za przeniesienie swojego konta z innego banku, do 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków lub nagroda pieniężna w ramach oszczędzania z CAsaver.

III miejsce – mBank eKonto osobiste

Na trzecim miejscu znalazło się eKonto osobiste mBanku. Podobnie jak w przypadku oferty BNP Paribas prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Żeby uniknąć opłaty za kartę (4 zł) wystarczy spełnić naprawdę banalny warunek, czyli wykonać nią min. 1 płatność w miesiącu.

W aktualnej promocji konta osobistego możesz zyskać nawet 150 zł w gotówce. Wystarczy zostać klientem mBanku i aktywnie korzystać ze swojego nowego rachunku.

Pamiętaj, że wybór właściwego konta pozwoli ci zaoszczędzić na prowizjach bankowych w przyszłości. Dlatego poznaj też pozostałe ROR-y, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepsze konta bankowe – maj 2019

Przeanalizowałam 21 rachunków z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). Prezentuję 10 najlepszych, które wyróżniają się na tle pozostałych i jestem przekonana, że sprostają twoim oczekiwaniom.

Miejsce i punkty Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za kartę
1. (20,56) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (1) Załóż konto
2. (20,43) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł (2) 0 zł (3) Załóż konto
3. (20,42) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (4) Załóż konto
4. (20,25) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (5) Załóż konto
5. (20,00) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (6) 0 zł Załóż konto
6. (19,56) Bank Millennium Konto 360o 0 zł (7) 0 zł (8) Załóż konto
7. (19,39) ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 0 zł 0 zł (9) Załóż konto
8. (19,00) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (10) 0 zł (11) Załóż konto
9. (18,30) T-Mobile Usługi Bankowe Konto Freemium 0 zł 0 zł (12) Załóż konto
10. (18,00) Bank Pekao S.A. Konto Przekorzystne 0 zł (13) 0 zł (14) Załóż konto

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszonych na stronach internetowych banków oraz Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 06.05.2019 r.

1) Opłata uzależniona od wybranego wariantu karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
2) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
3) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
4) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 4 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł.
6) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
7) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł.
8) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
9) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
10) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił wpływy min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
11) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.
12) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 200 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 6 zł.
13) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
14) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za kartę wynosi 3 zł.

Jak powstał ranking?

W maju szukałam konta, które kosztuje jak najmniej i jednocześnie daje możliwość skorzystania z atrakcyjnej premii pieniężnej. Założyłam, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1500 zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 300 zł. Każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 25 punktów, które przyznawałam następująco:

 • maks. 5 punktów za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę
 • maks. 5 punktów za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę
 • maks. 2 punkty za darmowe przelewy natychmiastowe i proporcjonalnie mniej w zależności od wysokości opłaty
 • maks. 2 punkty za darmowe bankomaty w Polsce, 1 punkt za wybrane i 0 punktów tylko za darmowe bankomaty własne
 • maks. 2 punkty za darmowe bankomaty za granicą, 1 punkt za wybrane i 0 punktów za brak darmowych wypłat za granicą
 • maks. 6 punktów za płatności mobilne (po 2 punkty za dostępność: BLIK, Apple Pay, Google Pay)
 • maks. 2 punkty za premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty.
 • maks. 1 punkt za dostępną ofertę wielowalutową

Darmowe konto to nadal bardzo ważne kryterium, które biorą pod uwagę klienci. Jednak coraz większą uwagę skupiają także na dodatkowych korzyściach, które sami mogą wybrać. Dlatego oferty banków, które wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom, mogę z czystym sumieniem polecić. No i jeśli jeszcze można zarobić, to tym bardziej warto założyć lub zmienić konto.

KOMENTARZE
(27)
opiekunnestba...
3 lata temu
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
nijak
3 lata temu
ta jasne bnp paribas ogranicza się tylko do zmiany nazw z bgż bnp na bnp pariba i to tyle.Mają niby blika ale tak na prawdę to półblik bo nie przelejesz blikiem na nr telefonu gdyż tej opcji po prostu nie mają
gosialas1
3 lata temu
Bank Spółdzielczy w Toruniu w swojej ofercie posiada darmowe konto MOC KORZYŚCI. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, opłata za kartę do rachunku wynosi 0 zł. pod warunkiem dokonania 5 transakcji.
Urna Olek
3 lata temu
To pisowskie złodzieje walą już do pekało
miki
3 lata temu
mam konto w jednym banku juz 35 lat i jeszcze nie placilem zadnych oplat za konto w moim baku jest jak masz wiecej niz 2000 i wybierasz z ich placoweki automatow to nie placiesz oplat .
...
Następna strona