Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kont osobistych – październik 2019

20
Podziel się:

Jakie jest najlepsze konto bankowe? To trudne pytanie, ale postanowiłam się z nim zmierzyć. Czy zgodzisz się ze mną, że rachunek osobisty powinien być przede wszystkim funkcjonalny oraz mieć łatwe warunki zwolnienia z opłat? A jeśli dodać do tego możliwość otrzymania premii, atrakcyjne bonusy i ogólny komfort korzystania, to zyskamy niemalże idealne konto bankowe. Sprawdziłam, gdzie takie znajdziesz.

Young woman working on laptop in the office
Young woman working on laptop in the office (Fotolia)

Gdy bank oferuje premię gotówkową za założenie konta i aktywność na nim, to jest to świetna zachęta do skorzystania z jego produktu. Nie należy jednak zapominać, że konto bankowe będzie Ci służyć na co dzień, więc warto też dokładnie poznać opłaty z nim związane i to, jakie zagwarantuje Ci możliwości.

Czy któryś bank proponuje rachunek uniwersalny? Taki, który bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb i będziesz z niego po prostu zadowolony? Postanowiłam się o tym przekonać.

Dokładnie przeanalizowałam oferty 21 banków. Szukałam rachunku darmowego po spełnieniu naprawdę łatwych warunków. Każdy klient, który otrzymuje na konto wynagrodzenie i za swoje zakupy płaci kartą, nie powinien mieć problemu z ich spełnieniem. Na potrzeby tego rankingu przyjęłam więc, że miesięczne wpływy na konto wynoszą min. 1 000 zł oraz to, że klient w danym miesiącu wykona min. 1 transakcję kartą o wartości min. 500 zł. Dzięki temu mogłam porównać rachunki pod kątem ich podstawowych opłat.

Statystyki pokazuję, że Polacy chętnie płacą kartą, ale także przekonujemy się do korzystania z bankowych aplikacji mobilnych. Dobrze jest więc mieć nowoczesne konto, które nadąża za wszystkimi potrzebami. A jeśli potrzebujesz wypłacić gotówkę z najbliższego bankomatu (niekoniecznie Twojego banku), to oczywiście chcesz mieć to za darmo. Dlatego darmowe wypłaty z bankomatów także brałam pod uwagę, porównując konta.

Z którym kontem zyskasz najwięcej korzyści? Na czele rankingu Konto dla Ciebie (Credit Agricole), na drugim miejscu Konto Otwarte na Ciebie (BNP Paribas) oraz eKonto osobiste (mBank), które zamyka podium.

I miejsce – Credit Agricole Konto dla Ciebie

Nazwa flagowego rachunku Credit Agricole bardzo dobrze odzwierciedla główną zaletę tego konta. Jest to Konto dla Ciebie, które sprawdzi się zarówno u osób młodych, pracujących, podróżujących czy rodzin z dziećmi. To wszystko za sprawę tego, że Konto dla Ciebie możesz założyć w wybranym przez siebie wariancie:

 • Konto dla Ciebie (oferta standard),
 • Konto dla Ciebie GO! dla młodzieży od 13 do 18 lat,
 • Konto dla Ciebie MOVE! dla uczniów i studentów od 18 do 27 lat,
 • Konto dla Ciebie VIP dla klientów, którzy oczekują od banku usług na najwyższym poziomie.

Opłaty są dostosowane do określonej grupy wiekowej. Podstawowym rachunkiem jest jednak Konto dla Ciebie i to jemu zdecydowałam się przyjrzeć na potrzeby niniejszego rankingu. Czy jest to darmowe konto? Tak, ale musisz spełnić dwa proste warunki. Po pierwsze, w każdym miesiącu zapewnić wpływ min. 1 tys. zł, a po drugie, wykonać min. 1 transakcję kartą lub BLIK. Kwota płatności jest dowolna, więc wystarczy tak naprawdę zapłacić za bilet w tramwaju.

W ten sposób zyskasz prowadzenie konta za 0 zł, brak opłaty za użytkowanie karty wielowalutowej i darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeżeli jednak nie uda Ci się spełnić tych warunków, to bank w danym miesiącu pobierze opłatę w wysokości 7 zł za prowadzenie konta i 9 zł za kartę.

Zastanawiasz się, jak sprawnie kontrolować swoje wydatki czy zlecać przelewy? Ułatwi Ci to serwis internetowy CA24 eBank oraz nowoczesna aplikacja mobilna CA24 Mobile, która płynnie działa na systemach iOS iAndroid. Konto będzie idealne także dla fanów płatności mobilnych. Mogą oni korzystać zarówno z Apple Pay, Google Pay czy też BLIK-a.

To jednak nie wszystko. Z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole masz szansę na atrakcyjną premię. Do wyboru jest kilka opcji. Wybierasz jedną z trzech korzyści:

 • Do 300 zł za przeniesienie swojego konta z innego banku i zapewnienie wpływów. Możesz otrzymać 100 zł w przypadku wpływu min. 1 000 zł lub 300 zł w przypadku wpływu min. 3 000 zł przez trzy kolejne miesiące.
 • Do 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki. Credit Agricole proponuje 5 proc. zwrotu płatności za opłacenie swoich rachunków z konta przez rok pod warunkiem zapewnienia miesięcznie 1 000 zł wpływu
 • Do 300 zł premii w ramach CASaver. Dzięki tej usłudze wszystkie transakcje kartą są zaokrąglane do pełnych kwot, a różnica trafi na Twoje konto oszczędnościowe. Maksymalny zwrot wynosi 25 zł miesięcznie, czyli 300 zł w ciągu roku. Wystarczy, że zapewnisz miesięcznie min. 1 000 zł wpływu oraz zapłacisz łącznie kartą min. 300 zł

Z Kontem dla Ciebie oszczędzisz także na zakupach. Jako członek Klubu Rabatowego możesz liczyć na zniżki w wielu sklepach odzieżowych, sportowych czy z elektroniką.

II miejsce – BNP Paribas Bank Polska Konto Otwarte na Ciebie

Drugie miejsce zajęło Konto Otwarte na Ciebie dostępne w BNP Paribas. To kolejny rachunek, który możesz dostosować do tego, jak będziesz z niego korzystać. O ile prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, to oplata za kartę uzależniona jest od tego, który jej wariant wybierzesz:

 • Karta Otwarta na Świat jest idealna na osób, które dużo podróżują. Miesięczny koszt karty to 10 zł bez możliwości zwolnienia.
 • Karta Otwarta na eŚwiat to propozycja m.in. dla aktywnych użytkowników. Miesięczna opłata za kartę wynosi 6 zł.
 • Karta Otwarta na Dzisiaj będzie dobrym wyborem, dla tych, którzy cenią darmowe usługi bankowe. Wystarczy, że wykonasz min. 1 dowolną płatność kartą w miesiącu, a unikniesz prowizji w wysokości 3 zł. A jeżeli nie masz skończonych 26 lat, to Konto dla Ciebie z kartą Otwartą na Dzisiaj będzie zupełnie darmowe.

Prowizja za wypłaty z bankomatów w Polsce także uzależnione są od wybranego wariantu karty. BNP Paribas także udostępnia wygodne płatności mobilne (Apple Pay, Google Pay, BLIK). Niby nic dziwnego, ale wciąż nie wszystkie banki mają je w swojej ofercie.
Z Kontem Otwartym na Ciebie także możesz liczyć na premię gotówkową w wysokości nawet do 350 zł.

III miejsce – mBank eKonto osobiste

Na trzecim miejscu znalazło się eKonto osobiste od mBanku. Podobnie jak w przypadku oferty BNP Paribas prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Żeby uniknąć opłaty za kartę (4 zł) wystarczy spełnić naprawdę banalny warunek, czyli wykonać nią min. 1 płatność w miesiącu (tak jak w przypadku Credit Agricole).

W aktualnej promocji konta osobistego w mBanku możesz zyskać nawet 150 zł w gotówce. Wystarczy zostać klientem mBanku i aktywnie korzystać ze swojego nowego rachunku.

Gdzie założyć konto bankowe? Ranking

Ranking kont osobistych pomoże Ci szybko i wygodnie porównać najlepsze konta bankowe. Prezentujemy je w tabeli, żeby ułatwić Ci to zadanie. Poświęć kilka minut i wybierz rachunek dla siebie.

Miejsce i punkty Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za kartę
1. (21,83 pkt) Credit Agricole Konto dla Ciebie 0 zł (1) 0 zł (2) Załóż konto
2. (20,97 pkt) BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł (3) Załóż konto
3. (20,42 pkt) mBank eKonto osobiste 0 zł 0 zł (4) Załóż konto
4. (20,01 pkt) Getin Bank Konto Proste Zasady 0 zł (5) 0 zł Załóż konto
5. (19,00 pkt) Bank Millennium Konto 360o 0 zł (6) 0 zł (7) Załóż konto
5. (19,00 pkt) Bank Pekao S.A. Konto Przekorzystne 0 zł (8) 0 zł (9) Załóż konto
6. (18,42 pkt) Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł (10) Załóż konto
7. (18,39 pkt) ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 0 zł 0 zł (11) Załóż konto
8. (18,00 pkt) T-Mobile Usługi Bankowe Konto Freemium 0 zł 0 zł (12) Załóż konto
9. (17,89 pkt) Alior Bank Konto Jakże Osobiste 0 zł (13) 0 zł (14) Załóż konto
10. (16,00 pkt) Nest Bank Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto

Źródło:* Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień *28.10.2019 r.

1) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 7 zł.
2) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 9 zł.
3) W zależności od wybranego wariantu konta i karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
4) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 4 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.
6) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł.
7) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 1 000 zł i min. 1 transakcji kartą lub BLIK, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
8) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 6 zł.
9) Pod warunkiem zapewnienia wpływu min. 500 zł i wykonania min. 1 transakcji kartą, inaczej opłata za kartę wynosi 3 zł.
10) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł.
11) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
12) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 200 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 6 zł.
13) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub zapewnił wpływy min. 1 500 zł, inaczej opłata za prowadzenie konta wynosi 10 zł.
14) Pod warunkiem wykonania transakcji o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 5 zł.

Jak powstał ranking?

Szukałam konta, które kosztuje jak najmniej, sprawdzi się na co dzień i jednocześnie daje możliwość otrzymania od banku premii gotówkowej. Założyłam, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 1 000 zł i wykonuje min. 1 transakcję na kwotę min. 500 zł. Każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 25 punktów, które przyznawałam następująco:

 • maks. 5 punktów za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę,
 • maks. 5 punktów za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę,
 • maks. 1 punkt za darmowe przelewy internetowe,
 • maks. 2 punkty za darmowe bankomaty w Polsce, 1 punkt za wybrane i 0 punktów tylko za darmowe bankomaty własne,
 • maks. 2 punkty za darmowe bankomaty za granicą, 1 punkt za wybrane i 0 punktów za brak darmowych wypłat za granicą,
 • maks. 6 punktów za płatności mobilne (po 2 punkty za dostępność: BLIK, Apple Pay, Google Pay),
 • maks. 2 punkty za premię pieniężną za założenie konta i proporcjonalnie mniej w zależności od kwoty premii,
 • maks. 1 punkt za dostępną ofertę wielowalutową,
 • maks. 1 punkt za dodatkowe korzyści.

Tanie konto to wciąż kluczowe kryterium, na które zwracają uwagę klienci, ale nie jedyne. Oprócz braku opłat za podstawowe czynności bankowe (np. przelewy czy wypłaty z bankomatów), oczekują atrakcyjnej premii gotówkowej za założenie lub przeniesienie konta, korzystne opcje oszczędzania oraz łatwość i wygodę przy zarządzaniu swoimi pieniędzmi przez bankowość internetową lub aplikację mobilną. Wszystkie te kryteria spełnia m.in. Konto dla Ciebie w Credit Agricole, dlatego zwyciężyło w najnowszym rankingu. Ty też możesz przekonać się o tym, czy jest to konto dla Ciebie.

ranking money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
opiekunnestba...
5 lata temu
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2800 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: - w trakcie rozmowy video (wystarczy dokument tożsamości oraz komputer z kamerą i mikrofonem - czas aktywacji nawet do 5 minut), - składając wniosek przez stronę internetową (wystarczy wykonać przelew ze swojego konta w innym banku, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), - poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), - w oddziale (uprzednio składając wniosek online lub od razu udając się do oddziału). Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
monia
5 lata temu
przypominam, że KAŻDY bank w Polsce MUSI oferować konto darmowe z podstawowymi darmowymi warunkami !!!! tylko skrupulatnie to ukrywają
nina
5 lata temu
bo ludzie nie myślą nie czytają umów ani ich nie rozumieją nie zagłębiają się w drobny druczek na końcu to są czasy że nie ma nic za darmo ale ludzie tego nie rozumieją
toto
5 lata temu
bzdury pisane pod zamówienie !!!
ja
5 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke „Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.