Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2019

0
Podziel się:

Chcesz w końcu zacząć oszczędzać? Wybierz konto oszczędnościowe. To, ile na nim zarobisz, zależy od tego, jak duże kwoty będziesz na nim odkładać, a także od tego, czy będziesz to robić regularnie. Miesięczny zysk może wydawać ci się niewielki, ale w perspektywie roku, możesz zarobić ponad 100 zł.

Ranking kont oszczędnościowych – luty 2019
(Fotolia)

Z przeprowadzonej przez mnie analizy wynika, że większość kont posiada zmienne oprocentowanie. Jeżeli zatem zainteresowało cię atrakcyjne 3 proc. na koncie oszczędnościowym, sprawdź, przez jaki czas będzie obowiązywało i ile wyniesie po upływie okresu promocyjnego, a także jakie dodatkowe warunki musisz spełnić.

W tym miesiącu przeanalizowałam, które rachunki oszczędnościowe są godne uwagi i ile możesz na nich zarobić. To właśnie zysk miał główny wpływ na pozycję danego rachunku w rankingu. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego rachunek z oprocentowaniem 3 proc. znalazł się niżej w zestawieniu niż ten, którego oprocentowanie wynosi 2,20 proc., zwróć uwagę na okres jego obowiązywania i czy po jego zakończeniu, oprocentowanie nie spada nagle do 0,70 proc.

Dla wyliczenia zysku założyłam, że początkowo wpłacisz na dane konto oszczędnościowe środki w kwocie 1 tys. zł, a następnie przez kolejnych 11 miesięcy będziesz regularnie zasilał je kwotą 500 zł.

Poznaj najlepsze konta oszczędnościowe, wybierz to, które ci odpowiada i zacznij oszczędzać.

Miejsce I – Konto Oszczędnościowe Getin Bank

Najwięcej, bo 107,30 zł po roku regularnego oszczędzania, zarobisz na koncie oszczędnościowym w Getin Banku. Możesz wybrać jedną z aktualnych ofert lub skorzystać z obu:

  • Oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku dla środków do 10 tys. zł przez 12 miesięcy w ramach oferty „Bonus za aktywność”
  • Oprocentowanie 3,5 proc. w skali roku dla środków do 400 tys. zł przez 5 miesięcy w ofercie „Na nowe środki”.

Żeby skorzystać z najwyżej oprocentowanego na rynku konta oszczędnościowego, musisz założyć lub posiadać konto osobiste w Getin Banku. W zależności od oferty zadeklarować wpływ wynagrodzenia min. 1 tys. zł (oferta Bonus za aktywność) lub wpłacić nowe środki (oferta Na nowe środki). W obu przypadkach konieczne będzie zaakceptowanie zgód marketingowych banku.

Ile zapłacisz za konto oszczędnościowe w Getin Banku?
0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
0 zł za pierwszą operację na rachunku w miesiącu (przelew lub wypłata),
9 zł za każdą kolejną operację na rachunku w miesiącu

Miejsce II – Alior Bank Konto Oszczędnościowe jako korzyść do Konta Jakże Osobistego

Drugie miejsce zajęło Konto Oszczędnościowe, które jest jedną z korzyści, które możesz dobrać do Konta Jakże Osobistego w Alior Banku. Jego oprocentowanie wynosi 3 proc. dla kwoty do 20 tys. zł i obowiązuje do 31.12.2019 roku. Oznacza to, że po roku oszczędzania twój zysk wyniesie ponad 91,85 zł.

Żeby skorzystać z tej oferty, podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste, możesz wybrać trzy darmowe korzyści, jedną z nich powinno być wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Ile zapłacisz za konto oszczędnościowe w Alior Banku?
0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
0 zł za pierwszy przelew w miesiącu
5 zł za każdy kolejny przelew (wewnętrzny) w miesiącu
10 zł za każdy kolejny przelew (zewnętrzny) w miesiącu

Miejsce III – Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazło się Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku. Jest ono oprocentowane stawką 2,20 proc. w skali roku. Możesz na nim zarobić prawie 67,21 zł. Pamiętaj jednak o tym, że oprocentowanie ustalane jest według stawki WIBOR 3M powiększonej o 0,25 proc. i dodatkowe 0,25 proc. (łącznie 0,5 proc.) w bonusie od Toyota Banku. Jeżeli chcesz, żeby twoje oszczędności zarabiały, obserwuj sytuację rynkową, bo to od niej zależy oprocentowanie twoich pieniędzy. Z tej oferty możesz skorzystać bez konieczności zakładania konta osobistego.

Ile zapłacisz za konto oszczędnościowe w Toyota Banku?
0 zł za otwarcie rachunku
30 zł za prowadzenie rachunku (prowizja jest zwracana, gdy w danym miesiącu nie wypłacisz i nie dokonasz przelewu środków z konta)
0 zł za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne

Ranking kont oszczędnościowych - luty 2019

Jeżeli szukasz konta oszczędnościowego, które zapewni ci najwyższy zysk oraz swobodny dostęp do środków zapoznaj się też z pozostałymi, najlepszymi ofertami na rynku, które znajdziesz w poniższym zestawieniu.

Miejsce Bank Nazwa konta Oprocentowanie Zysk po podatku
1 Getin Bank Konto Oszczędnościowe w promocji 1 3,50% 107,30 zł [ załóż konto ]
2 Alior Bank Konto Oszczędnościowe jako korzyść do Konta Jakże Osobistego 2 3,00% 91,85 zł [ załóż konto ]
3 Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe 3 2,20% 67,21 zł [ załóż konto ]
4 BOŚ Bank EKOkonto Oszczędnościowe Standard 4 2,00% 61,07 zł [ załóż konto ]
5 Santander Bank Polska Konto Systematyczne 5 2,70% 53,94 zł [ załóż konto ]
6 Bank Citi Handlowy Konto SuperOszczędnościowe 6 1,50% 45,74 zł [ załóż konto ]
7 Bank Pekao S.A. Konto Oszczędnościowe 7 3,00% 42,42 zł [ załóż konto ]
8 Nest Bank Nest Oszczędności 8 2,25% 39,78 zł [ załóż konto ]
9 T-Mobile Usługi Bankowe Konto Oszczędnościowe 9 3,00% 37,68 zł [ załóż konto ]
10 Idea Bank Konto Oszczędnościowe w promocji „Zyskaj więcej” z Kontem Idealnie Prostym 10 3,20% 37,08 zł [ załóż konto ]

Ranking został przygotowany w dniu 05.02.2019 roku w oparciu o informacje umieszczone na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Oprocentowania Lokat i Rachunków Oszczędnościowych. Zysk prezentowany jest dla założenie wpłaty początkowej 1 tys. zł i regularnych wpłat 500 zł przez 11 miesięcy. Uwzględnione zostały okresy promocyjne, a po ich zakończeniu oprocentowanie standardowe.

1) Oferta dla klientów, którzy otworzą Konto Proste Zasady, zapewnią na nie wpływ min. 1 000 zł miesięcznie i wyrażą zgody marketingowe. Aktualnie możesz skorzystać z dwóch ofert Getin Banku:
- 3,5% w skali roku (do 10 tys. zł) przez 12 miesięcy w ramach oferty „Bonus za aktywność”
- 3,5% w skali roku (do 400 tys. zł) przez 5 miesięcy w ofercie „Na nowe środki”
2) Podane oprocentowanie obowiązuje do 31 grudnia 2019 roku dla środków do 20 tys. zł. Oferta dotyczy posiadaczy Konta Jakże Osobistego w Alior Banku.
3) Oprocentowanie dotyczy środków do 100 tys. zł i jest obliczane według wzoru: WIBOR3M + 0,25% + 0,25%.
4) Oprocentowanie dotyczy środków do 50 tys. zł. Aby uzyskać atrakcyjne oprocentowanie należy posiadać aktywne konto osobiste oraz zaakceptować zgody marketingowe.
5) Oferta kierowana jest do posiadaczy Konta Jakie Chcę lub Konta VIP z włączoną funkcją autooszczędzania min. 20 zł. Oprocentowanie dotyczy środków do 20 tys. zł. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 29.06.2019 roku.
6) Oprocentowanie dotyczy środków do 20 tys. zł. Oferta obowiązuje wraz z kontem osobistym.
7) Oprocentowanie dotyczy środków do 30 tys. zł. Oferta dedykowana jest nowym klientom, którzy otworzą Konto Oszczędnościowe wraz z Kontem Przekorzystnym.
8) Oprocentowanie dotyczy środków do 50 tys. zł i obowiązuje do końca miesiąca, w którym zostało otwarte konto oraz przez dwa następne. Konieczne jest posiadanie darmowego Nest Konta.
9) Oprocentowanie promocyjne dotyczy środków do 50 tys. zł przez 92 dni. Oferta dla nowych klientów.
10) Oprocentowanie obowiązuje dla środków do 20 tys. zł do 31 marca 2019. Jeden klient może otworzyć 3 rachunki.

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

W odróżnieniu od lokat terminowych, konto oszczędnościowe pozwoli ci zachować dostęp do środków, ale także musisz liczyć się z tym, że oprocentowanie będzie niższe, zmienne i uzależnione od spełnienia przez ciebie pewnych warunków np. utrzymania salda na ROR w określonej kwocie. Jeżeli jednak zdecydowałeś się na konto oszczędnościowe, sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze najlepszego:

  • Oprocentowanie – im wyższe, tym więcej zarobisz. Zwróć uwagę na okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego i ile wyniesie oprocentowanie standardowe po zakończeniu okresu promocji.
  • Kapitalizacja odsetek – im częściej, tym lepiej. Większość ofert gwarantuje miesięczne dopisywanie odsetek do twojego rachunku.
  • Wysokość środków – zdecyduj, ile środków chcesz wpłacić oraz czy bank nie nakłada ograniczeń kwotowych i w związku z tym oprocentowanie nie ulegnie zmianie.
  • Dodatkowe warunki – związane z otwarciem rachunku i uzyskaniem atrakcyjnego oprocentowania. Niewiele ofert na rynku nie wymaga od ciebie posiadania konta osobistego wraz z rachunkiem oszczędnościowym. Sprawdź, czy będzie ono bezpłatne oraz jakie inne warunki musisz spełnić, żeby zyskać korzystne oprocentowanie.

Konto Oszczędnościowe to produkt, dzięki któremu nic nie tracisz, ale możesz zyskać. Zamiast więc gromadzić pieniądze na koncie osobistym, załóż rachunek oszczędnościowy i pozwól swoim oszczędnościom zarabiać.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)