Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking kont oszczędnościowych – maj 2019

2
Podziel się:

Sezon komunijny trwa, a powoli zbliża się Dzień Dziecka. Co jest najlepszym prezentem? Zarówno rodzice, jak i starsze dzieci potwierdzają, że pieniądze. Zamiast przeznaczać je na kolejny zbędny gadżet, można nauczyć dziecko oszczędzania. Najłatwiej zrobić to z kontem oszczędnościowym. Sprawdź, co aktualnie proponują banki.

Oszczędzanie
Oszczędzanie (pexels)

Konto oszczędnościowe to najlepszy produkt, dzięki któremu wytłumaczysz swojemu dziecku, że oszczędzanie ma sens. A może sam też się o tym w końcu przekonasz? W tym celu najbezpieczniej skorzystać z rachunku oszczędnościowego, bo w każdej chwili możesz wypłacić środki bez utraty odsetek. Tylko który bank pozwoli zarobić najwięcej? Sprawdziłam, jak wygląda sytuacja na rynku.

Dzięki przeprowadzonej analizie wiem, że najwyższe oprocentowanie można uzyskać, otwierając konto oszczędnościowe w pakiecie z rachunkiem ROR. Plus jest taki, że są to najczęściej darmowe lub po prostu dobre konta osobiste, które pomogą ci zapanować nad codziennymi finansami. Drugi wniosek jest taki, że nie warto kierować się reklamowanym oprocentowaniem, ale realnym zyskiem.

Musisz pamiętać o tym, że jeśli twoją uwagę zwróciło np. atrakcyjne 3 proc. na koncie oszczędnościowym, warto sprawdzić, przez jaki czas i dla jakiej kwoty będzie obowiązywało, a także ile wyniesie po upływie okresu promocyjnego.

W przygotowanym rankingu prezentuję dziesięć najlepszych kont oszczędnościowych. Policzyłam, ile zarobisz przez 3 miesiące, tak, żeby np. po wakacjach pokazać dziecku, że było warto.

Oceniając oferty, założyłam, że otwierając konto oszczędnościowe, wpłacisz na nie jednorazowo środki w wysokości 5 tys. zł, a w każdym kolejnym będziesz zasilać je kwotą 100 zł. Miejsce w rankingu uzależnione jest od zysku. Im wyższe odsetki gwarantuje bank, tym wyższe miejsce w zestawieniu.

Miejsce I – Bank Citi Handlowy Konto Oszczędnościowe 4%

W rankingu zwyciężyło Konto Oszczędnościowe Banku Citi Handlowy. Pozwoli ono w krótkim okresie zarobić najwięcej, bo ponad 40 zł. To dużo za bezpieczne przechowywanie pieniędzy w banku.

Promocja z wysokim oprocentowaniem aż 4 proc. dotyczy środków do kwoty 10 tys. zł i obowiązuje przez 4 miesiące. Dzięki takiej ofercie Citibank bez problemu wyprzedził konkurencję.

Warto jednak wiedzieć, że jest ona skierowana do klientów, którzy otworzą darmowy ROR, w tym przypadku Internetowe Konto Citi Priority, a następnie będą regularnie wpłacać na nie swoje wynagrodzenie min. 2 tys. zł miesięcznie. Konieczne jest też zaznaczenie wymaganych zgód marketingowych.

Na podjęcie decyzji o pomnażaniu oszczędności w Banku Citi Handlowy masz czas do 27 czerwca 2019 roku, bo właśnie do tego czasu trwa promocja. Bank zastrzega sobie jednak prawo do jej przedłużenia lub powtórzenia w przyszłości.

Za otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego w Banku Citi Handlowy nic nie zapłacisz. Za darmo wykonasz też jeden przelew w miesiącu.

Miejsce II – Getin Bank Konto Oszczędnościowe 3,5%

Na drugim miejscu znalazło się Konto Oszczędnościowe Getin Banku. Na tym rachunku twoje oszczędności będą oprocentowane stawką 3,5 proc. przez 12 miesięcy do kwoty 10 tys. zł. Twój zysk od wpłaconych oszczędności, które przyjęłam dla przygotowania rankingu po 3 miesiącach wyniesie prawie 36 zł.

Podobnie jak w Citibanku, żeby skorzystać z tak wysokiego oprocentowania, musisz w pierwszej kolejności założyć konto w banku, czyli Konto Proste Zasady i zadeklarować wpływ wynagrodzenia min. 1 tys. zł.

Co ciekawe, masz szansę skorzystać także z innej oferty Konta oszczędnościowego dla nowych środków z oprocentowaniem 3,4 proc. przez 4 miesiące dla oszczędności do 400 tys. zł. Prowadzenie rachunku oszczędnościowego nic nie kosztuje i raz w miesiącu możesz z niego wypłacić środki lub wykonać przelew za 0 zł.

Miejsce III – Idea Bank Konto Oszczędnościowe 3,2%

Kolejny bank, który proponuje oprocentowanie powyżej 3 proc. to Idea Bank, którego Konto Oszczędnościowe zajęło trzecie miejsce w majowym zestawieniu. Z promocji „Zyskaj więcej z Kontem Idealnie Prostym” skorzystasz także pod warunkiem, że założysz wspomniane konto osobiste.

Dzięki temu twoje oszczędności do kwoty 20 tys. zł zyskają oprocentowane 3,20 proc. w skali roku do 30 czerwca 2019 roku.

Warto wiedzieć, że jeżeli masz większe oszczędności, to w Idea Banku założysz aż 3 rachunki w ramach tej oferty, dzięki czemu zarobisz więcej. Zwróć też uwagę, że o ile otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, to za przelew zewnętrzny zapłacisz już prowizję w wysokości 5 zł. Jeśli chcesz przelać środki tylko na konto w Idea Banku, to wtedy raz w miesiącu możesz to zrobić bez opłat.

Najlepsze konta oszczędnościowe – maj 2019

Chcesz wiedzieć, co w swojej ofercie mają pozostałe banki? Sprawdź, jakie inne konta oszczędnościowe znalazły się w czołówce majowego rankingu.

Miejsce Bank Konto Oprocentowanie Zysk (bez podatku Belki)
1. Bank Citi Handlowy Konto Oszczędnościowe z Internetowym Kontem Citi Priority 4% (1) 41,42 zł Sprawdź
2. Getin Bank Konto Oszczędnościowe 3,5% (2) 36,23 zł Sprawdź
3. Idea Bank Konto Oszczędnościowe „Zyskaj więcej z Kontem Idealnie Prostym” 3,2% (3) 33,12 zł Sprawdź
4. Alior Bank Konto Oszczędnościowe jako korzyść do Konta Jakże Osobistego 3% (4) 31,04 zł Sprawdź
4. Credit Agricole Rachunek Oszczędzam „Na start” 3% (5) 31,04 zł Sprawdź
4. T-Mobile Usługi Bankowe Konto Oszczędnościowe 3% (6) 31,04 zł Sprawdź
5. Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Profit 2,7% (7) 27,93 zł Sprawdź
5. Santander Bank Polska Konto Systematyczne z funkcją autooszczędzania 2,7% (8) 27,93 zł Sprawdź
6. Bank Pekao S.A. Konto Oszczędnościowe 2,5% (9) 27,93 zł Sprawdź
6. ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe „Bonus na start” 2,5% (10) 25,86 zł Sprawdź
6. Eurobank Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk 2,5% (11) 25,86 zł Sprawdź

Ranking został przygotowany na podstawie informacji umieszczonych na stronach internetowych banków oraz w Tabelach Oprocentowania Lokat i Rachunków Oszczędnościowych. Dane aktualne na dzień 14.05.2019 roku.

1) Oferta „Oszczędzanie z kontem internetowym Citi Priority” jest ważna do 27 czerwca 2019 r., ale może zostać przedłużona. Podane oprocentowanie dotyczy środków do kwoty 10 tys. zł przez okres 4 miesięcy.
2) Promocja dla nowych klientów, którzy założą Konto Proste Zasady i zapewnią wpływ min. 1 tys. zł miesięcznie. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 10 tys. zł przez okres 12 miesięcy.
3) Oprocentowanie dotyczy środków do 20 tys. zł i obowiązuje do 30.06.2019 roku.
4) Oprocentowanie dotyczy środków do 20 tys. zł i obowiązuje do 31.12.2019 roku.
5) Oferta z kontem osobistym, oprocentowanie dotyczy środków do 50 tys. zł i obowiązuje przez 4 miesiące.
6) Oferta z kontem osobistym dla nowych klientów. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 50 tys. zł przez 3 miesiące.
7) Oferta z kontem osobistym dla nowych środków. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 100 tys. zł przez okres 3 miesięcy.
8) Oferta z kontem osobistym. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 20 tys. zł.
9) Promocja ważna do 30.06.2019 roku, oferta dla nowych klientów z kontem osobistym. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 30 tys. zł przez okres 6 miesięcy.
10) Oferta ważna do 2 lipca 2019 roku. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 100 tys. zł przez okres 4 miesięcy.
11) Oferta z kontem osobistym dla nowych klientów. Podane oprocentowanie dotyczy środków do 30 tys. zł przez okres 3 miesięcy.

Pamiętaj, że jeżeli otworzysz konto oszczędnościowe, to zyskasz więcej, niż ci się wydaje. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że jest oprocentowane. A to oznacza, że twoje pieniądze na siebie zarabiają. I jeśli na początku zarobione kwoty będą wydawały ci się niewielkie, to z czasem przekonasz się, że było warto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
opiekunnestba...
4 lata temu
Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w tym z opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania). Korzystając z Nest Oszczędności mogą Państwo uzyskać, oprócz tradycyjnych odsetek, dodatkową Premię za długość okresu oszczędzania i liczbę posiadanych dzieci. Oferujemy także szeroką gamę lokat bankowych dla Klientów Nest Banku oraz dla osób, które nie mają u nas konta bankowego. Więcej na stronie banku nestbank pl/indywidualny/oszczednosci.html Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
Xsawery
4 lata temu
W szpicy rankingu dryfujące banki! Reklama, czy wrabianie klientów?