Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|
aktualizacja

Ranking kont oszczędnościowych – marzec 2019

0
Podziel się:

Rynek kont oszczędnościowych stoi promocjami. Przeciętnie na tych ofertach możesz zarobić 2,58 proc. w skali roku. Zwycięzca marcowego rankingu znacząco przewyższa tę wartość, bo oferuje aż 3,40 proc. odsetek przez 4 miesiące do 400 tys. zł! Zobacz, który bank oferuje takie konto i jak wypadły pozostałe instytucje.

Ranking kont oszczędnościowych – marzec 2019
(Fotolia)

Najlepsze oferty kont oszczędnościowych są skierowane do osób, które wcześniej nie korzystały z usług danego banku albo mogą wpłacić nowe środki. Nic w tym dziwnego – promocyjne odsetki motywują, aby przetestować usługi kolejnej instytucji.

O pozycji banków w rankingu decydował tylko jeden parametr – łączny zysk (pod odjęciu podatku od dochodów kapitałowych, tzw. podatku Belki), który możesz osiągnąć na danym produkcie, jeśli chcesz wpłacić na niego jednorazowo 50 tys. zł i utrzymywać te środki przez pół roku. Konto oszczędnościowe przewyższa lokatę tym, że bank będzie przelewał ci odsetki co miesiąc. Założyłam, że ich nie wypłacasz, czyli z każdym miesiącem kapitał rośnie, więc i odsetki są coraz wyższe.

I miejsce – Getin Bank (605 zł)

Jeśli chcesz ulokować na koncie oszczędnościowym 50 tys. zł na pół roku, to najbardziej opłaca ci się to zrobić w Getin Banku. Zarobisz 518,50 zł netto. Ma on aktualnie najwyżej oprocentowany rachunek, na który można przelać najwięcej. Promocyjna stawka (3,40 proc. w skali roku) obowiązuje dla kwoty aż 400 tys. zł przez 4 miesiące! Jedyne co musisz zrobić, aby skorzystać z tej oferty, to wpłacić do banku nowe środki oraz wyrazić zgody marketingowe. Na skorzystanie z promocji masz czas do 7.04.2019 r.

Po tym okresie oprocentowanie spada i jest uzależnione od wysokości wpłaconej kwoty:

  • do 50 tys. zł – 0,85 proc.,
  • pow. 50 tys. zł do 100 tys. zł – 0,95 proc.,
  • pow. 100 tys. zł do 500 tys. zł – 1,05 proc.
  • pow. 500 tys. zł – 1,25 proc.

Wszystkie stawki oprocentowania są stałe i nie zależą od stóp procentowych. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne, tak samo jak pierwszy przelew w miesiącu. Każdy kolejny kosztuje 9 zł.

II miejsce – Toyota Bank (451 zł)

O 154 zł mniej niż u zwycięzcy zarobisz na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym w Toyota Banku. Możesz wpłacić maksymalnie 100 tys. zł, aby zarobić 2,2 proc. odsetek w skali roku. Stawka promocyjnego oprocentowania jest niższa, ale nieograniczona czasowo. Do momentu wypłaty środków będą one zarabiały na siebie zgodnie ze stawką 2,2 proc., o ile nie zmieni się WIBOR (oprocentowanie, po którym banki udzielają pożyczek między sobą).

Oprocentowanie Indeksowanego Konta Oszczędnościowego jest oparte na stawce WIBOR 3M (oprocentowanie międzybankowych pożyczek na 3 miesiące), który jest powiększany o 0,5 proc. Aktualnie wynosi więc ono 2,2 proc., ale w przyszłości może się zmienić. Ryzyko tego (przynajmniej w perspektywie najbliższego roku) jest bardzo niskie, więc nie musisz się obawiać.

Warto wiedzieć, że koszty prowadzenia konta to standardowo 30 zł. Opłata nie zostanie pobrana, jeśli w danym miesiącu nie wypłacisz z niego żadnych środków.

III miejsce – Alior Bank (426 zł)

426 zł możesz zarobić, jeśli wpłacisz 50 tys. zł na pół roku u zdobywcy trzeciego miejsca w rankingu, czyli do Alior Banku. Konto Mocno oszczędnościowe jest oprocentowane stawką 2,7 proc. do 100 tys. zł, ale tylko przez 4 miesiące. Potem spada ona do wartości 0,89 proc. w skali roku. Ta stawka obowiązuje także wtedy, gdy będziesz chciał wpłacić więcej niż 100 tys. zł.

Aby skorzystać z promocji, musisz zasilić konto nowymi środkami (takimi, które do tej pory miałeś w gotówce lub utrzymywałeś w innym banku).

Do założenia Konta Mocno Oszczędnościowego, bank nie wymaga posiadania konta osobistego. Jednak jeśli będziesz chciał wypłacić środki, to bez ograniczeń za 0 zł możesz je przelewać tylko w ramach Alior Banku. Bezpłatny przelew do innego banku możesz wykonać tylko raz w miesiącu. Każdy kolejny kosztuje 8 zł.

Ranking kont oszczędnościowych – marzec 2019

Szukasz innej propozycji? Sprawdź, które banki znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu.

miejsce nazwa banku nazwa konta zysk oprocentowanie promocyjne dla nowego klienta lub na nowe środki
1 Getin Bank Konto Oszczędnościowe "Oferta na nowe środki" 518 zł 3,4% do 400 tys. zł przez 4 m-ce nowe środki [ załóż konto]
2 Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe 451 zł 2,22% do 100 tys. zł nowy klient [załóż konto]
3 Alior Bank Konto Mocno Oszczędnościowe 426 zł 2,7% do 100 tys. zł przez 4 m-ce nowe środki [załóż konto]
4 Bank Pekao Konto Oszczędnościowe z Kontem Przekorzystnym 421 zł 3% do 30 tys. zł przez 6 m-cy - [załóż konto]
5 T-mobile Usługi Bankowe Konto Oszczędnościowe 410 zł 3% do 50 tys. zł przez 92 dni nowy klient [załóż konto]
6 BOŚ Bank EKOkonto oszczędnościowe Standard 406 zł 2% do 50 tys. zł - [załóż konto]
7 ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe w ofercie "Bonus na start" 386 zł 2,5% do 100 tys. zł przez 4 m-ce [załóż konto]
8 Credit Agricole Rachunek Oszczędzam "Na start" z kontem osobistym 379 zł 2,5% do 100 tys. zł przez 4 m-ce - [załóż konto]
9 Nest Bank Nest Oszczędności 352 zł 2,25% do 50 tys. zł przez 3 m-ce nowy klient [załóż konto]
10 Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Profit 335 zł 2,7% do 100 tys. zł przez 3 m-ce nowe środki [ załóż konto]

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

Jeśli szukasz wysoko oprocentowanego rachunku, z którego możesz bez opłat i na konto w dowolnym banku wypłacać zaoszczędzone środki, to warto wybrać zwycięzcę rankingu, czyli Konto oszczędnościowe w Ofercie „Na nowe środki”. Polecam!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)