Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Anna Serafin
|
aktualizacja

Ranking kont z premią

15
Podziel się

Szukasz nowego konta bankowego? Jeśli tak, to dlaczego na tym nie zarobić nawet do 350 zł? Znalazłam 6 banków, które oferują premię gotówkową za otwarcie i aktywność na koncie osobistym. Większość promocji kończy się jeszcze w październiku!

Premia za otwarcie konta to dobra zachęta, aby przetestować nowy rachunek.
Premia za otwarcie konta to dobra zachęta, aby przetestować nowy rachunek. (Adobe Stock)
bDXNCpJx

Z pewnością masz już konto osobiste. Jeśli jednak musisz za płacić za jego prowadzenie, aplikacja często się zawiesza albo zbyt daleko masz bankomaty z darmowymi wypłatami, to naprawdę warto je zmienić. W tym miesiącu przedstawiam zestawienie najlepszych rachunków, ale tylko takich, gdzie bank zapłaci Ci za to, że dołączysz do grona jego klientów.

Jak powstał ranking?

Tworząc ranking, brałam pod uwagę tylko maksymalną premię, którą możesz uzyskać za otwarcie i aktywność na koncie. Im więcej oferuje bank, tym na wyższym miejscu się znajduje.

Założyłam, że użytkownik rachunku zapewnia na nim 1,5 tys. zł wpływu miesięcznie i płaci kartą na łączną kwotę 500 zł. Dla tych założeń wszystkie analizowane przeze mnie konta z premią są darmowe (konto, karta, wypłaty z bankomatów i przelewy internetowe), więc to kryterium nie wpływa na miejsce w rankingu.

bDXNCpJz

I miejsce – Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas

Jeszcze tylko do 31 października 2019 r. trwa promocja „Konto z możliwościami” na Koncie Otwartym na Ciebie, którą organizuje BNP Paribas. Jeśli otworzysz konto i będziesz z niego korzystać, to zarobisz maksymalnie 350 zł. Co trzeba zrobić konkretnie?

1. Do 31.10.2019 r. zarejestruj się na stronie promocji.
2. Do 6.11.2019 r. z dedykowanego linku na stronie promocji złóż wniosek o konto z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej. Umowę o konto podpisujesz za pomocą kodu SMS. Potem przyjedzie do Ciebie kurier, aby potwierdzić Twoją tożsamość i przywiezie Ci kartę.
3. W listopadzie 2019 r. wykonaj min. 3 transakcje bezgotówkowe (np. zapłać kartą na dowolną kwotę) ze swojego nowego konta w BNP Paribas. Za to otrzymasz 150 zł jeszcze w grudniu 2019 r.
4. W grudniu 2019 r. wykonaj transakcje kartą na łącznie min. 200 zł i zapewnij wpływy w sumie min. 1 000 zł. Za to otrzymasz jeszcze 200 zł w styczniu 2019 r.

BNP Paribas nie wymaga przeniesienia wynagrodzenia, więc Konto Otwarte na Ciebie może być Twoim dodatkowym rachunkiem. Promocja jest skierowana do osób, które 9 miesięcy przez złożeniem wniosku nie posiadały konta osobistego w BNP Paribas.

bDXNCpJF

Nie musisz spełniać żadnych warunków, aby prowadzenie rachunku było darmowe. Do Konta Otwartego na Ciebie możesz dobrać sobie jedną z trzech kart. Jeśli nie chcesz przepłacać, to polecam Kartę Otwartą na Dzisiaj. Wystarczy tylko raz zapłacić kartą, aby uniknąć opłaty. Bez prowizji możesz także wypłacać gotówkę z bankomatów własnych banku i Planet Cash w Polsce oraz grupy BNP Paribas Global Alliance za granicą.

II miejsce – Konto dla Ciebie Credit Agricole

Do 30 listopada 2019 r. trwa promocja w Credit Agricole, w ramach której możesz otrzymać 300 zł za przeniesienie konta z innego banku i regularne wpływy. Promocja jest skierowana do osób, które wcześniej nie korzystały z promocji za przeniesienie konta w Credit Agricole lub od 1.04.2018 r. nie miały konta w tym banku.

Jak otrzymać 300 zł od Credit Agricole?

bDXNCpJG

1. Do 30.11.2019 r. załóż konto i złóż wniosek o przeniesienie swojego aktualnego rachunku do Credit Agricole.
2. Przez min. kolejne 3 miesiące zapewniaj comiesięczne wpływy na konto:

- łącznie min. 3 000 zł, jeśli chcesz odebrać 300 zł nagrody,
- łącznie min. 1 000 zł, jeżeli zadowoli Cię 100 zł premii.

Uwaga! Wpływy nie mogą pochodzić z innych Twoich kont ani z jakiegokolwiek rachunku, prowadzonego w Credit Agricole.

Jeśli na Konto dla Ciebie zapewnisz min. 1 000 zł wpływów miesięcznie i zapłacisz raz kartą, BLIK-iem, Apple Pay lub Google Pay, to otrzymujesz darmowe: prowadzenie konta, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

bDXNCpJH

III miejsce – Konto Jakże Osobiste Alior Bank

Na trzecim miejscu, z premią 200 zł na koncie uplasował się Alior Bank i jego Konto Jakże Osobiste. 200 zł otrzymasz, jeśli:

1. do 15.11.2019 r. złożysz wniosek o konto i w ciągu 30 dni podpiszesz umowę o jego prowadzenie,
2. w każdym z kolejnych trzech miesięcy: zapewnisz wpływy na konto min. 1 tys. zł, min. 3 razy zapłacisz kartą i przynajmniej raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej banku.

bDXNCpJI

Aby zapewnić sobie darmowe konto, wystarczą regularne wpływy min. 1 500 zł miesięcznie. Jeżeli nie chcesz płacić również za kartę, to pamiętaj, aby w każdym miesiącu zapłacić nią na przynajmniej 300 zł.

To, co wyróżnia rachunek w Alior Banku, to pakiet korzyści. Spośród 10 możesz wybrać usługi, których w danym momencie potrzebujesz. Masz także możliwość ich zmiany w dowolnym momencie za pomocą bankowości internetowej. Dwie wybrane korzyści masz zawsze za darmo, a za każdą kolejną płacisz 3,50 zł miesięcznie. Ja na potrzeby rankingu wybrałam bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Ranking kont z premią

Które banki jeszcze oferują premię za otwarcie i aktywność na koncie? Sprawdź poniżej!

Miejsce Bank Maks. wysokość premii za otwarcie konta Czas na złożenie wniosku o konto
1 Konto w promocji "Konto z możliwościami" 350 zł 31.10.2019 Sprawdź szczegóły promocji!
BNP Paribas
2 Konto dla Ciebie 300 zł 30.11.2019 Sprawdź szczegóły promocji!
Credit Agricole
3 Konto Jakże Osobiste 200 zł 15.11.2019 Sprawdź szczegóły promocji!
Alior Bank
4 eKonto 150 zł 30.10.2019 Sprawdź szczegóły promocji!
mBank
4 Konto Jakie Chcę 150 zł 31.10.2019 Sprawdź szczegóły promocji!
Santander BP
5 Konto osobiste Direct 140 zł 31.12.2019 Sprawdź szczegóły promocji!
ING Bank Śląski

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków

Premia za otwarcie konta to dobra zachęta, aby przetestować nowy rachunek. Zarobisz kilkaset złotych, a może nowy bank przekona Cię do siebie na tyle, abyś w nim został? Nic nie tracisz, a możesz zyskać.

bDXNCpKa
KOMENTARZE
(15)
Lange112
rok temu
Hi, this bank CREDIT AGRICOLE as other banks: santander, paribas, millenium offer such promotions, but are not willing to pay it back, after CUSTOMER did everything what stood in the promotion agreement... the poor reality. After gaining new customers, the banks dont want to give the promised money... I checked all those banks and I can tell you guys, which I recommend, but in every single case I had to write many complaints, in order to get my promised money and it lasted 2 MONTHS: -MILLENIUM GAVE MONEY BACK AFTER ONE MONTH OF CUSTOMER COMPLAINTS -PARIBAS DIDNT EVEN ANSWERE TO MY COMPLAINTS::: I DONT RECOMMEND THIS BANK; SO NO MONEY -SANTANDER CLAIMED AFTER A FEW COMPLAINTS THAT THE ACCOUNT WASNT OPENED VIA SANTANDER BANK OFFICIAL WEBSITE; SO I ASK IS IT EVEN LEGAL? -CREDIT AGRICOLE GAVE IT BACK BUT AFTER TWO TWO MONTHS AND ALSO PRETENDED NOT KNOW ABOUT ANY KIND OF PROMOTION:: FULLY UNPROFESSIONAL;( I dont recommend this bank many weak points like app lagging, no possibility to pay with blik many times it fails etc. -mbank no problems the only one bank where I should have written an official complaint. So I dont find banks as Institutions of trust anymore. Its just silly, and not trustworthy. Such official institutions should be trustworthy
truck driver
2 lata temu
Ja tam jestem w stanach i co tydzien mam na kocie 3000 tysie dolarkow i nie musze otwierac konta w polsce
kruger złoty....
2 lata temu
ta w banku kasa ...nigdy !!! zawsze w skarpetce ...i tak banki sprzedają dane nasze ile i kiedy masz przelewy .
bDXNCpKb
ello
2 lata temu
wlasnie ucieklem z bnp pariabas bo doili 12 złotych co miesiac za utrzymanie konta...
ja
2 lata temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke „Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.