Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|
aktualizacja

Ranking lokat bankowych na 3 miesiące

4
Podziel się:

Za pomocą smartfona możesz zrobić zakupy, oglądać filmy, a także mieć stały dostęp do konta bankowego. Co oznacza, że w łatwy sposób pomnożysz swoje oszczędności na lokacie mobilnej. To właśnie takie lokaty zdominowały najnowszy ranking.

Ranking lokat
Ranking lokat (pexels.com)

W tym miesiącu postanowiłam sprawdzić, czy oszczędzanie na krótkoterminowych lokatach ma sens. Przeanalizowałam oferty banków i porównałam lokaty na 3 miesiące. Okazało się, że najkorzystniejsze warunki otrzymasz, gdy jesteś nowym klientem lub założysz lokatę mobilną.

Najwyższe oprocentowanie swoich oszczędności w krotkim okresie - aż 4 proc. – zyskasz aktualnie w Nest Banku oraz Idea Banku. Na wysoki zysk możesz również liczyć w mBanku, eurobanku czy Getin Banku. Te banki znalazły się w czołówce lipcowego zestawienia.

I miejsce – Idea Bank: Lokata Happy oraz Nest Bank: Nest Lokata Witaj

Najwyżej oprocentowaną kwartalną lokatę znajdziesz w Idea Banku oraz Nest Banku. Warto zaznaczyć, że te dwa banki posiadają szeroką ofertę produktów oszczędnościowych, więc jeśli chcesz ulokować pieniądze na dłużej, warto sprawdzić, co proponują.

Jeśli na zwycięską Lokatę Happy lub Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku wpłacisz 5 tys. zł, to po trzech miesiącach zyskasz ponad 40 zł. Pokazuje to, że naprawdę nie opłaca się trzymać pieniędzy na zwykłym koncie, a warto dać im zarabiać.

Lokata Happy (Idea Bank)
Najlepszą lokatą na początek będzie Lokata Happy w Idea Banku. Możesz z niej skorzystać bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów banku, czyli bez zakładania konta.

Parametry Lokaty Happy:
• Oprocentowanie to 4 proc. w skali roku
• Kwota lokaty od 500 zł do 20 000 zł
• Okres lokaty to 3 miesiące
• Oferta dla nowych klientów
• Możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek
Z oferty Lokaty Happy w Idea Banku możesz skorzystać tylko raz. Swoje oszczędności wpłacisz na nią szybko i wygodnie przez internet.

Nest Lokata Witaj (Nest Bank)
Możesz również wybrać lokatę z oporcentowaniem 4 proc. w Nest Banku. Żeby z niej skorzystać, musisz założyć Nest Konto. Jest to jednak bezwarunkowo darmowy rachunek, który dodatkowo może przydać ci się w zarządzaniu codziennymi finansami. Lokatę założysz przez bankowość internetową Nest Banku maksymalnie w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Parametry Nest Lokaty Witaj:
• Oprocentowanie to 4 proc. w skali roku
• Kwota lokaty od 1000 zł do 10 000 zł
• Okres lokaty to 3 miesiące lub 6 miesięcy
• Oferta dla nowych klientów
• Konieczność założenia konta
• Zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek
Możesz założyć tylko jedną Nest Lokatę Witaj i podobniej jak w przypadku Lokaty Happy zrobisz to całkowicie online.

II miejsce – mBank: Lokata powitalna dla nowych klientów

Niewiele mniejszy zysk zapewni ci Lokata powitalna dla nowych klientów w mBanku. Wpłacając swoje oszczędności w kwocie 5 tys. zł, po 3 miesiącach wypłacisz ponad 35 zł więcej. Taki zysk wynika z oprocentowania lokaty na poziomie 3,5 proc. w skali roku.

Parametry Lokaty powitalnej w mBanku:
• Oprocentowanie to 3,5 proc. w skali roku
• Kwota lokaty od 500 zł do 10 000 zł
• Okres lokaty to 3 miesiące
• Oferta dla *nowych klientów *
• Konieczność założenia konta osobistego

III miejsce – eurbank: Lokata mobilna na start oraz Getin Bank: lokata mobilna

Lokatę oprocentowaną na poziomie 3 proc. w skali roku znajdziesz w eurobanku oraz Getin Banku. Do wpłaconych na nie 5 tys. zł po 3 miesiącach zostaną doliczone odsetki w wysokości ponad 30 zł.

Lokata mobilna na start (eurobank)
Eurobank proponuje lokatę z oprocentowaniem 3 proc., którą założysz w ciągu 30 dni od momentu aktywowania aplikacji mobilnej na swoim telefonie. Musisz posiadać konto osobiste w eurobanku, żeby z niej skorzystać.

Parametry lokaty mobilnej na start:
• Oprocentowanie to 3 proc. w skali roku
• Kwota lokaty od 200 zł do 10 000 zł
• Okres lokaty to 3 miesiące
• Oferta dla nowych klientów
• Zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek
• Wystarczy posiadać dostęp do bankowości elektronicznej banku.
Na takich samych warunkach możesz skorzystać z Lokaty internetowej na start w eurobanku i założyć ją przez internet.

Lokata mobilna (Getin Bank)
Kolejną lokatą z oprocentowaniem 3 proc. jest Lokata mobilna Getin Banku. To co ją wyróżnia, to fakt, że mogą z niej skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. Warunkiem jest dostęp do aplikacji mobilnej. Nie oznacza to od razu, że musisz zakładać konto. Możesz po prostu zawnioskować o inny produkt np. dodatkową lokatę.

Parametry lokaty mobilnej :
• Oprocentowanie to 3 proc. w skali roku,
• Kwota lokaty od 500 zł do 10 000 zł
• Okres lokaty to 3 miesiące
• Oferta dla nowych i obecnych klientów
• Zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek
• Nie trzeba posiadać konta osobistego, ale należy posiadać dostęp do bankowości elektronicznej banku.

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące

Które oferty warto jeszcze wziąć pod uwagę jeśli chcesz zyskać jak najwięcej? Poniżej znajdziesz pozostałe, najlepsze lokaty na 3 miesiące.

Ranking lokat na 3 miesiące - lipiec 2019
Zysk prezentowany jest dla środków w kwocie 5 tys. zł po uwzględnieniu podatku Belki.

Miejsce Bank Lokata Oprocentowanie Zysk po podatku
1. Idea Bank Lokata Happy 4% 40,50 zł załóż lokatę
1. Nest Bank Nest Lokata Witaj 4% 40,50 zł załóż lokatę
2. mBank Lokata powitalna dla nowych klientow 3,5% 35,44 zł załóż lokatę
3. Eurobank Lokata na start mobilna 3% 30,38 zł załóż lokatę
3. Getin Bank Lokata mobilna 3% 30,38 zł załóż lokatę
4. Bank Millennium Lokata mobilna 2,5% 25,31 zł załóż lokatę
4. BOŚ Bank e-Lokata na plusie 2,5% 25,31 zł załóż lokatę
5. Plus Bank Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk 2% 20,25 zł załóż lokatę
6. PKO Bank Polski Lokata na Nowe Środki 1,6% 16,20 zł załóż lokatę
6. Toyota Bank Lokata Plus 1,6% 16,20 zł załóż lokatę

Metodologia:
Ranking został przygotowany w dniu 12.07.2019 r. Dane zostały opracowane na podstawie ofert wszystkich banków, udostępnionych na ich stronach internetowych. Do zestawienia wybrane zostały najwyżej oprocentowane depozyty, z oprocentowaniem min. 1,5 proc. Prezentowane parametry dotyczą lokat dla kwoty lokaty w wysokości 5 tys. zł. Oprocentowanie podane jest w skali roku przed uwzględnieniem podatku Belki. Zysk nastomiast uwzględnia podatek Belki. Uwzględnione zostały wszystkie lokaty niezależnie od tego, czy do ich założenia wymagane jest założenie rachunku osobistego, czy nie.

Wszystkie lokaty, które znalazły się w lipcowym rankingu, są oprocentowane według stałych stóp procentowych. Dzięki temu już w chwili przelania pieniędzy na rachunek lokaty, będziesz wiedział jakie odsetki bank wypłaci ci po upływie terminu trwania lokaty.

Szukasz lokaty na dłużej? Porównaj oferty banków >>

ranking money.pl
oszczędzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
marek
4 lata temu
A po 3 miesiącach jesteś już starym klientem i oprocentowanie w porywach 1,5% minus podatek Belki.Czyli zostaje 1,2% zysku a inflacja 2,5%.Nie dzięki wolę trzymać na zwykłym koncie osobistym tracę mniej a dostęp do kasy mam w każdej chwili.
opiekunnestba...
4 lata temu
Szanowni Państwo, Klienci Nest Banku oraz osoby nieposiadające u Nas konta bankowego mogą liczyć na kilka ofert lokat. Obecnie w Nest Banku mamy m.in. promocyjną Nest Lokatę Witaj na okres 3 lub 6 miesięcy dla Klientów Nest Banku, którzy założą u Nas konto bankowe. Lokaty dostępne są 30 dni od otwarcia konta - lokata na 3 miesiące oraz 60 dni - lokata na 6 miesięcy (obie lokat należy założyć w ciągu 30 dni). Oprocentowanie każdej z nich wynosi 4,00% w skali roku, a minimalna kwota lokaty to 1000 zł (maksymalnie aż 10 000 zł). W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania lokaty przy założeniu spełnienia określonych warunków promocji, a mianowicie wpływu wynagrodzenia na Nest Konto Klienta, w kwocie nie niższej niż 2 500 zł (1000 zł dla klienta indywidualnego, dla firmowego wpływy 6000 zł + opłacanie zus/us) ) w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym. Po zakończeniu każdej z dwóch lokat można je odnowić na warunkach standardowej Nest Lokaty. Cała oferta lokat dostępna jest na stronie banku: nestbank pl/dla-ciebie-i-rodziny/oszczednosci-i-inwestycje Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
Jac
4 lata temu
No getin zawsze jest w czołówce i zawsze o dobrym oprocentowaniu, więc ja wolę ten bank
Janek
4 lata temu
za 40 zł zysku po 3 miesiacach to by mi sie nie chciało nawet aplikacji zainstalowac. no dajcie spokoj