Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Anna Serafin
|
aktualizacja

Ranking lokat – kwiecień 2019

1
Podziel się:

Jeśli nie doczytasz rankingu do końca, to może się okazać, że na lokacie, którą chcesz założyć, zarobisz tylko 5 zł. Okazuje się jednak, że na rynku znajdziesz perełki, które zapewniają nawet 81 zł zysku po trzech miesiącach. Tylko za to, że ulokujesz pieniądze w banku. Sprawdziłam, który produkt konkretnie warto wybrać.

Ranking lokat – kwiecień 2019
(Fotolia)

Przeczesałam strony internetowe aż 13 banków, żeby sprawdzić, który z nich oferuje 3-miesięczne lokaty z najwyższym oprocentowaniem. Z każdej instytucji wybrałam jeden produkt, na którym zarobisz najwięcej. Jeśli kilka produktów oferowało takie same odsetki, to wybierałam ten o prostszych warunkach. Rozstrzał w ofertach jest spory – różnice w zyskach z lokat sięgają 76 zł!

O miejscu w rankingu decydował zarobek „na czysto”, czyli ile dostaniesz od banku po 3 miesiącach, po odjęciu podatku Belki. Założyłam, że na lokatę wpłacam 10 tys. zł.

I miejsce – Getin Bank, Nest Bank, Idea Bank i Plus Bank (81 zł zysku)

W kwietniowym rankingu lokat na 3 miesiące mamy aż czterech zwycięzców: Getin Bank, Nest Bank, Idea Bank i Plus Bank. Wszystkie te instytucje mają w swojej ofercie depozyt na 4 proc. w skali roku. Na wszystkich zarobisz 81 zł, jeśli wpłacisz 10 tys. zł. A co z warunkami?

Aby skorzystać z lokaty w Getin Banku, nie musisz zakładać konta osobistego, musisz tylko ściągnąć aplikację mobilną banku. Tam znajdziesz Lokatę Mobilną, na której możesz ulokować od 500 zł do 20 tys. zł, a bank przeleje należne odsetki na twoje konto po kwartale. Możesz założyć tylko jeden produkt na takich warunkach. Oferta jest skierowana zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku.

Nest Bank dedykuje swoją Nest Lokatę Witaj dla nowych klientów. Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania (4 proc.), musisz założyć konto osobiste w Nest Banku. A następnie raz zapewnić na nie wpływ wynagrodzenia (min. 1 000 zł w sumie). Jeśli masz własną firmę, to załóż rachunek firmowy BIZ Nest Konto i zapewnij na nie wpływy min. 6 000 zł łącznie i zapłać z niego należność do ZUS-u lub Urzędu Skarbowego. Masz 30 dni na złożenie wniosku o lokatę od momentu otwarcia konta osobistego lub firmowego.

Również na pierwszym miejscu uplasowała się Lokata Happy, którą oferuje Idea Bank. Wniosek możesz złożyć bardzo prosto przez internet i nie musisz korzystać z dodatkowych produktów banku. Oferta jest skierowana do osób, które nigdy nie były klientami albo nie składali wniosku w Idea Banku lub Lion’s Banku (to jedna grupa kapitałowa). Mogą oni wpłacić na lokatę od 500 zł do 20 tys. zł i założyć jedną, tylko raz.

Plus Bank przygotował Lokatę na start, która jest skierowana do osób, które nie miały wcześniej Konta Plus (konto osobiste) i chcą je założyć albo te, które je posiadają, ale od krócej niż roku. Lokata jest progresywna. Oznacza to, że w pierwszym miesiącu twoje oszczędności będą oprocentowane stawką 3 proc., w drugim 4 proc., a w trzecim 5 proc. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, bo odsetki otrzymasz według średniego oprocentowania, czyli 4 proc. w skali roku.

II miejsce – BGŻ Optima i mBank (70,88 zł zysku)

Drugie miejsce zdobyły dwa banki: BGŻ Optima i mBank. Jeśli skorzystasz z ich oferty i wpłacisz 10 tys. zł na 3-miesięczne lokaty na 3,50 proc., to zarobisz 70,88 zł.

Lokata Bezkarna w BGŻ Optima to propozycja dla nowych klientów, czyli takich, którzy przez ostatni rok nie korzystali z usług tego banku. Możesz wpłacić maksymalnie 20 tys. zł i założyć tylko jedną taką lokatę. Na tych warunkach nie jest ona odnawialna. Pamiętaj, że wcześniej musisz otworzyć Konto Indywidualne BGŻ Optima.

mBank natomiast zachęca do założenia konta osobistego osoby, które go jeszcze nie mają. Korzyścią jest najwyżej w banku oprocentowana Lokata 3,5% dla nowych klientów. Możesz na nią wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł

III miejsce – eurobank (60,75 zł zysku)

Jeśli wpłacisz 10 tys. zł na kwartał, to zarobisz 60,75 zł na Lokacie na start internetowej. Produkt eurobanku jest oprocentowany stawką 3 proc. w skali roku. Mogą go założyć nowi i obecni klienci banku pod warunkiem, że nie aktywowali jeszcze bankowości internetowej.

Musisz założyć konto, aktywować bankowość internetową i otrzymujesz 30 dni na założenie promocyjnej lokaty. Możesz ją otworzyć, jeśli masz od 200 zł do 10 tys. zł.

Ranking lokat kwiecień 2019 – pierwsza dziesiątka

#

Sprawdź, jak inne banki wypadły w rankingu!

Ranking lokat - kwiecień 2019
Miejsce Bank Lokata Oprocentowanie Wymagane konto Zysk netto
1 Getin Bank Lokata Mobilna 4% nie 81 zł [załóż lokatę]
1 Nest Bank Nest Lokata Witaj 4% tak 81 zł [ załóż lokatę]
1 Idea Bank Lokata Happy 4% nie 81 zł [ załóż lokatę]
1 Plus Bank Lokata na start 4% tak 81 zł [załóż lokatę]
2 BGŻ Optima Lokata Bezkarna 3,50% tak 70,88 zł [załóż lokatę]
2 mBank Lokata 3,5% dla nowych klientów 3,50% tak 70,88 zł [załóż lokatę]
3 eurobank Lokata na start internetowa 3% tak 60,75 zł [ załóż lokatę]
4 Bank Millennium Lokata Mobilna 2,50% tak 50,63 zł [ załóż lokatę]
4 BOŚ Bank e-Lokata na plusie 2,50% nie 50,63 zł [ załóż lokatę]
5 InBank Lokata 2,45% nie 49,61 zł [załóż lokatę]
6 Toyota Bank Lokata Plus 2,40% nie 48,60 zł [załóż lokatę]
7 Alior Bank Lokata na nowe środki 2% nie 40,50 zł [załóż lokatę]
8 PKO BP Lokata na nowe środki 1,80% tak 36,45 zł [załóż lokatę]
9 Credit Agricole Lokata Dynamiczna - oferta mobilna 1,14% tak 23,09 zł [ załóż lokatę]
10 BNP Paribas Lokata promocyjna 1% tak 20,25 zł [załóż lokatę]

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków.

Pamiętaj, że lepsze jest kilkadziesiąt złotych zysku niż nic. Zakładając lokatę, twoje oszczędności są bezpieczne i przynoszą ci dodatkową gotówkę bez żadnego wysiłku z twojej strony. Warto więc skorzystać z takiej możliwości. A ty, na którą lokatę się zdecydujesz?

Jak powstał ranking?
W rankingu wzięły udział 3 – miesięczne lokaty, na które można wpłacić 10 tys. zł. O miejscu w rankingu decydował zysk netto po zakończeniu trwania lokaty. Dane są aktualne na dzień 2.04.2019 r.

ranking money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
olaboga
3 lata temu
Niestety ignorancja piszącej dotyczącej oszczędzania jest więcej niż porażająca. Widać, że osoba nie interesuje się rynkiem finansowym, o własnym inwestowaniu w lokaty nawet nie wspomnę. Stażystka czy cóś?