Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Anna Serafin
|

Ranking lokat promocyjnych – maj 2020

0
Podziel się

Decyzje banków odnośnie lokat po obniżeniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie były gwałtowne. Tak naprawdę dopiero początek maja przyniósł znaczące zmiany. Banki, które do tej pory oferowały na swoich depozytach przynajmniej 2% w skali roku, teraz obniżyły stawkę o ponad połowę. Wczoraj RPP znów zdecydowała się obniżyć stopy i główna stawka wynosi teraz zaledwie 0,1%! Są jednak jeszcze perełki wśród lokat bankowych, na których możesz zarobić nawet 3% w skali roku, w ciągu trzech miesięcy! Spiesz się, bo to ostatnia szansa, aby skorzystać z promocji.

Ranking lokat promocyjnych – maj 2020
(Adobe Stock)
bEqZGrxh

Oprocentowanie lokat znacząco spadło, więc wiele osób zastanawia się, czy w ogóle opłaca się oszczędzać na tych produktach. Nie, jeżeli oczekujesz ogromnych zysków i nie poświęcisz chwili na to, aby wybrać naprawdę najlepszą lokatę. Ranking powinien Ci w tym pomóc, bo przejrzałam oferty wszystkich banków i wybrałam tylko najwyżej oprocentowane depozyty, które nie zamrożą Twoich oszczędności na dłużej niż pół roku.

Pod uwagę wzięłam tylko oferty lokat bankowych promocyjnych, bo na nich można zarobić najwięcej. O miejscu w rankingu decydował zysk netto (po odjęciu podatku Belki) przy wpłacie 10 tys. zł, który odbierzesz po zakończeniu czasu trwania lokaty.

bEqZGrxj

I miejsce – Nest Lokata Witaj (122,16 zł)

Aktualnie najlepszą lokatą jest propozycja Nest Banku, czyli Nest Lokata Witaj. Można wybrać ją w wariancie 3 lub 6-miesięcznym. Ja wybrałam opcję półroczną, bo więcej na niej zarobisz. Stawka oprocentowania w obu przypadkach jest taka sama – 3%, ale im dłuższy czas oszczędzania, tym większy zysk. Po pół roku odbierzesz od banku 122,16 zł.

Nest Lokata Witaj jest skierowana do nowych klientów banku, którzy założą konto osobiste i w ciągu 30 otworzą lokatę bankową. W przypadku lokaty półrocznej jest jeszcze jeden warunek. W ciągu 60 dni od dnia jej otwarcia musisz zapewnić przelew wynagrodzenia na Nest Konto (min. 1 tys. zł) albo na BIZnest Konto (min. 6 tys. zł). Jeśli jesteś klientem firmowym, to dodatkowo trzeba dokonać z tego rachunku jednej płatności do ZUS-u lub urzędu skarbowego. Klienci indywidualni oczywiście nie mają takiego obowiązku.

II miejsce – Lokata Sprint 180 dni (69,22 zł)

Prawie 70 zł odbierzesz, jeśli wpłacisz 10 tys. zł na Lokatę Sprint 180 dni. Jak sama nazwa wskazuje trwa ona pół roku, a założyć ją możesz w Toyota Banku.
Można wpłacić na nią od 3 tys. zł do 20 tys. zł i otworzyć aż 20 takich lokat bankowych. Jest to propozycja skierowana do posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku. Nie trzeba być jednak nowym klientem ani wpłacać nowych środków.

bEqZGrxp

III miejsce – Lokata PeoPay i Lokata dla nowych klientów (61,08 zł)

Na trzecim miejscu znalazły się dwa banki, które oferują jedne z najlepszych lokat – 3% na 3 miesiące. Decydując się na jeden z tych produktów i wpłacając na niego 10 tys. zł, bank po kwartale wypłaci Ci* 61,08 zł*.

Pierwsza propozycja to nowość w ofercie Banku Pekao SA, czyli Lokata PeoPay. Bank właśnie wystartował z nową wersją aplikacji (zobacz naszą recenzję PeoPay)
i wysokim oprocentowaniem lokaty zachęca klientów do jej przetestowania.

bEqZGrxq

Z podwyższonego oprocentowania mogą skorzystać osoby, które mają już konto w Banku Pekao SA, ale w okresie 1.03 – 15.05.2020 r. nie zalogowały się do aplikacji PeoPay 3.4. Muszą to zrobić maksymalnie do 30 czerwca 2020 r.

Promocja jest dostępna również dla osób, które dopiero mają w planach założyć konto osobiste. Nowa wersja aplikacji będzie dla nich udostępniona w ciągu 3 dni od otwarcia rachunku i tym kanałem można oczywiście założyć lokatę.

Drugą wartą uwagi lokatę bankową możesz założyć w mBanku. To Lokata dla nowych klientów również oprocentowana stawką 3% w skali roku. Jak sama nazwa wskazuje to propozycja dla osób, które nie są klientami mBanku i zdecydują się założyć konto osobiste.

W mBanku i w Banku Pekao SA maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to 10 tys. zł.

bEqZGrxr

Lokaty bankowe – ranking 2020

Najlepsze lokaty bankowe zebrałam w tabeli, żeby łatwiej było Ci porównać zyski, który banki oferują na poszczególnych produktach.

Miejsce Bank Lokata Oprocentowanie Okres Zysk
1 Nest Bank Nest Lokata Witaj 3,00% 6 miesięcy 122,16 zł Załóż lokatę!
2 Toyota Bank Lokata Sprint 180 dni 1,70% 6 miesięcy 69,22 zł Załóż lokatę!
3 Bank Pekao 3% na Lokacie PeoPay 3,00% 3 miesiące 61,08 zł Załóż lokatę!
3 mBank Lokata dla nowych klientów 3,00% 3 miesiące 61,08 zł Załóż lokatę!
4 Idea Bank Lokata Happy 2,80% 3 miesiące 57 zł Załóż lokatę!
5 Santander BP Lokata mobilna 2,00% 4 miesiące 54,43 zł Załóż lokatę!
6 Plus Bank Lokata "Nowa kasa = Większy Zysk" 1,30% 6 miesięcy 52,94 zł Załóż lokatę!
7 Getin Bank Lokata Mobilna 2,00% 3 miesiące 40,71 zł Załóż lokatę!
8 BOŚ Bank e-Lokata na plusie 1,50% 3 miesiące 30,53 zł Załóż lokatę!
9 Bank Millennium Lokata Mobilna 1,25% 3 miesiące 25,45 zł Załóż lokatę!
10 BNP Paribas Lokata na start 1,00% 3 miesiące 20,36 zł Załóż lokatę!

Źródło: Opracowanie własne na podstawie danych banków.

bEqZGrxs

Jak widzisz wciąż można znaleźć na rynku wysoko oprocentowane lokaty. Są to jednak oferty promocyjne i aby z nich skorzystać trzeba założyć konto osobiste i/lub być nowym klientem danego banku. Jeżeli jednak szukasz miejsca, gdzie Twoje oszczędności będą bezpieczne, to warto zdecydować się na jedną z zaprezentowanych przeze mnie lokat.

bEqZGrxK
ranking money.pl
KOMENTARZE
(0)