Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Ranking uczelni wyższych. Uniwersytet Warszawski przed Jagiellońskim

16
Podziel się:

Chcesz mieć dobrą pracę po studiach? Ranking Perspektyw pokazuje, które uczelnie cieszą się największym prestiżem. Tradycyjnie wybierać najlepiej między Warszawą a Krakowem.

Odpowiedni wybór uczelni ma wpływ na późniejsze zarobki
Odpowiedni wybór uczelni ma wpływ na późniejsze zarobki (Pixabay.com)
bEJUUMAB

W jubileuszowym XX Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 na czele znalazł się Uniwersytet Warszawski. Tuż za nim znalazł się Uniwersytet Jagielloński, a podium zamyka Politechnika Warszawska.

Na dalszych miejscach znalazły się: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Wrocławski, Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Łódzka.

bEJUUMAD

Jak wyglądają różnice punktowe? UW jest punktem odniesienia (100 proc.) we wskaźniku rankingowym. Uniwersytet Jagielloński osiągnął 99,2 proc., a Politechnika Warszawska 80,1 proc.

Zobacz także: Obejrzyj: Polska nauka musi się zmienić. To jedyna szansa na nasze leki przyszłości

W Rankingu Uczelni Niepublicznych po raz 20. najlepsza okazała się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Za nią znalazły się: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych i Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

bEJUUMAJ

Jak informują twórcy, "ranking obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają min. 200 studentów studiów stacjonarnych. W Rankingu Uczelni Akademickich uwzględniono uczelnie, które miały minimum dwa roczniki absolwentów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJUUMBe
KOMENTARZE
(16)
Meander
2 lata temu
A co tu komentować
Ktoś
2 lata temu
Nie ma to jak Yale :)
opel
2 lata temu
Uniwersytet warszawski prestiżowy? Buahah chyba z powodu gender studies hahaha
bEJUUMBf
Inocenty z Wę...
2 lata temu
A może podacie ranking najgorszych uczelni!
Misiek
2 lata temu
Na świecie jest około 200 państw,uczelnia w państwie "San Escobar "jest wyżej notowana niż UW. Co na to prof.Matczak- wyyyybitny prawnik?😎