Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Raporty Doing Business wstrzymane. Bank Światowy mówi o szeregu nieprawidłowości

1
Podziel się:

W raportach opublikowanych w październiku 2017 i 2019 roku wprowadzone zostały zmiany w danych. Jak wyjaśnia Bank Światowy, były one niezgodne z metodologią Doing Business.

Raporty Doing Business wstrzymane. Bank Światowy mówi o szeregu nieprawidłowości
Budynek Banku Światowego (Wikimedia Commons, Shini Things CC BY 2.0 Flikcr)

Bank Światowy wstrzymuje publikację wydawanego od 17 lat raportu Doing Business - wynika z wydanego właśnie oświadczenia.

Bank zapowiedział przegląd i ocenę wszelkich zmian danych, które nastąpiły po procesie przeglądu danych instytucjonalnych w ostatnich pięciu raportach Doing Business.

Dodatkowo ma zostać przeprowadzony "niezależny audyt procesów gromadzenia i przeglądu danych w Doing Business oraz mechanizmów kontrolnych zapewniających integralność danych".

Wszystko to w związku z wykryciem wielu nieprawidłowości w raportach Doing Business 2018 i Doing Business 2020, opublikowanych w październiku 2017 i 2019 roku.

Zobacz także: Polska spadła w międzynarodowym rankingu. "To jest porażka rządu"

"Integralność i bezstronność naszych danych i analiz jest najważniejsza" - zapewnił Bank Światowy podkreślając, że o sytuacji została poinformowana Rada Dyrektorów Wykonawczych oraz władze krajów, które zostały najbardziej dotknięte nieprawidłowościami dotyczącymi danych.

"Będziemy działać w oparciu o ustalenia i retrospektywnie korygujemy dane krajów, które zostały najbardziej dotknięte nieprawidłowościami" - podkreślił Bank Światowy w oświadczeniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Chodzi
3 lata temu
o korektę do góry po tym jak pisowscy zło.... pardąsik ....ministranci pokazali jak się u nas robi biznes na maseczkach i respiratorach?