Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski eksport trzyma się mocno. Świetne wyniki Polski

0
Podziel się:

Ministerstwo Gospodarki przeanalizowało wyniki polskiego handlu zagranicznego po czterech miesiącach tego roku.

Polski eksport trzyma się mocno. Świetne wyniki Polski
(Blondsteve/iStockphoto)
bEKYcrFh

Polski eksport nie zwalnia. Rośnie sprzedaż sektora spożywczego, mebli, wyrobów elektromaszynowych i wielu innych - informuje Ministerstwo Gospodarki, które przeanalizowało wyniki polskiego handlu zagranicznego po czterech miesiącach tego roku.

Jak informuje resort gospodarki, eksport wyrobów elektromaszynowych wzrósł w pierwszych czterech miesiącach o 6,6 proc., do 23,1 mld euro.

Nie słabnie wywóz artykułów rolno-spożywczych. Tutaj wzrost wyniósł 5,2 proc., do ponad 7,3 mld euro.

bEKYcrFj

Rewelacyjne wyniki osiąga eksport mebli i sprzętu sportowego, który w czterech miesiącach tego roku wzrósł o ponad 12 proc., do blisko 4 mld euro.

Inne wiodące branże eksportu z Polski to wyroby drzewno-papiernicze, gdzie wzrost wyniósł 8,4 proc., do poziomu blisko 2,8 mld euro oraz wyrobów przemysłu lekkiego - o ponad 10 proc., do 2,3 mld euro.

W sumie w okresie styczeń-kwiecień eksport towarów z Polski osiągnął poziom ponad 56,8 mld i był wyższy niż przed rokiem o 4,7 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci: Czeka nas koniec rozwoju dyskontów Sieci handlowe nie mają już miejsca na stawianie nowych sklepów. Teraz idzie czas na konsolidację rynku.
Ceny żywności w górę. Rosja już nie straszy Czas niskich cen żywności nieuchronnie dobiega końca - ostrzegają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W tym roku będziemy prawdopodobnie więcej płacić za warzywa i owoce oraz mięso.
PKP Energetyka pod młotek. Wiemy, kiedy Na liście inwestorów znajdują się zarówno podmioty polskie, jak i zagraniczne, inwestorzy strategiczni i finansowi - ujawnia wiceminister Skarbu Państwa.
bEKYcrFK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)