Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Recesja jak reset. "Lekarstwo może okazać się gorsze niż choroba"

- Na ustabilizowanie cen gazu i prądu musimy poczekać kilka lat. I wtedy wrócimy do dobrobytu w Europie, który już znamy - przyznał w programie "Newsroom" Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. – Natomiast trzeba liczyć się z tym, że mogą nastąpić nieoczekiwane zwroty akcji. Pandemia, atak Rosji na Ukrainę wywracają wszelkie prognozy do góry nogami. Może okazać się, że lekarstwo okaże się gorsze od choroby. Wtedy dopiero recesja zmniejszy popyt na energię i surowce. Coraz droższe surowce są jednym z czynników proinflacyjnych. Putinflacja to, choć nie najważniejszy, jeden z czynników, który podwyższa ceny. To też jedna z przyczyn, dla których ekonomiści wróżą recesję w Europie, bo rekordowa drożyzna ogranicza konsumpcję i wzrost gospodarczy. Dopiero po takim resecie powinno być lepiej.
0
0
25
Podziel się
Komentarze (25)
zobacz więcej komentarzy (25)
KOMENTARZE
(25)
Arek
4 tyg. temu
Jak pewien portal którego nazwy nie wymienię bo znów usunie komentarz ostatnio pisało że trzeba solidarnie podzielić się gazem z Niemcami , teraz piszą że gazu zabraknie to tak jak z węglem najpierw opozycja TVN i inne media krzyczały natychmiast zatrzymać zakupy węgla z Rosji , a teraz jak węgiel drogi i brakuje to wina PiSu . Czyli jak unia karze ograniczyć produkcję i zużycie gazu bo inaczej polska nie dostanie pieniędzy aby oddać gaz Niemca to opozycja będzie krzyczeć o solidarność europejskiej i inne tego typu bzdury, a jak w wyniku odstąpienia części gazu w Polsce grzejniki będą zimne i przemysł zacznie hamować a za nim cała gospodarka to też będzie wina PiSu . To jest prosta logika , ale nie do wszystkich to dociera
oppo
miesiąc temu
Żadnego dobrobytu tu już nie będzie. To koniec. Nie po to się robi reset "pandemiami" czy wojenkami by globaliści nie ugrali swojego. Teraz będzie rządzić azja i ci co z nimi, Tu będzie kicha.
sddssd
miesiąc temu
zauważcie, jeszcze pół roku temu była mowa o roku, dwóch. teraz już się urabia masę pod ubóstwo na wiele lat. prawda jest taka że nigdy już nie będzie dobrze i taniej. ktoś ma w tym interes.
zxc
miesiąc temu
Najlepszym środkiem na wzbogacenie się przez bandytów- polityków i tym podobnych są wojny i kryzysy gospodarcze.
Klasyk
miesiąc temu
Czyli: albo będzie dobrze, albo będzie źle, piłka jest okrągła, a bramki są dwie…
...
Następna strona